Strategyturk Forumları
Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+--- Konu Başlığı: Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı (/konu-sohbet-napoleonic-battles-genel-sohbet-generalin-cadiri)

Sayfalar: 1 2

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - Attila the Hun - 22-05-2022

j1I3mcv.png

Napoleonic Battles serisi hakkında genel sohbet, tartışmalar ve paylaşımlar bu konuda yapılır.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - Attila the Hun - 22-05-2022

Tüm Napoleonic Battles oyunları (demo dâhil) için 4.01 yaması çıkmış. Darısı Panzer Campaigns'e diyelim.

https://wargameds.com/blogs/news/napoleonic-battles-4-01-released

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 01-06-2022

4.01'de müfrezliğin kontrolünde bir sorun bulunduğundan 4.01 yamalarına hotfix geldi. 31 Mayıs'tan önce 4.01 yamasını indirdiyseniz hotfix'leri kurun, henüz indirmediyseniz 4.01 yamasını kurmanız yeterli:

Buradan yamalara ulaşabilirsiniz.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 10-07-2022

3D birlik görünümleri düzenlenecek. Soldaki şu anki görüntü, sağdaki yenilenmiş hâli:

Blog-112-4.jpg
Blog-112-5.jpg
Blog-112-6.jpg

Bir kısmının 4.02 yamasıyla gelmesi bekleniyor.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 06-08-2022

4.02 yamalarının Eylül'ün sonu civarında çıkması bekleniyor. Bazı şeyler de 4.03 yamaları için planlandı.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 03-09-2022

Campaign Waterloo ve The Final Struggle (demo) 4.02 yamasını aldı. Kalan oyunların bu ay içinde yamalanması bekleniyor.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 29-09-2022

Yamaların cuma günü çıkması bekleniyor.

Ek: Yarından niye cuma diye bahsettiysem artık. Uykusuzluktan olmalı. Uyandıktan sonra fark ettim.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 30-09-2022

4.03 yamaları çıktı.

4.02 değil de 4.03 olmasının sebebi 4.02'de birkaç bug bulunmuş olması. Yani Campaign Waterloo ve demo haricindekilerin 4.02 versiyonları hiç çıkmadı.

4.03'te ne değişti:

Avcı birliklerin mensubu taburlarla birleşirkenki yorgunluk hesabı oransal oldu. Eskiden avcı birliğinin yorgunluğu 100'ün altında ise birleşince taburun yorgunluğu olduğu gibi alınıyor, 100'ün üstündeyse o değer alınıyordu.

Yakın dövüşte savunanların savunması yorgunluğa göre biraz (yüksek yorgunlukta %10, maksimum yorgunlukta %20) düşüyor.

Kare formasyonunda olmayan piyadeye kanatlardan veya arkadan yapılan atlı hücumda piyade normalin yarı oranında savunuyor.

Harita üzerindeki sonuçlar ve savaş sisi açıkken yakın dövüşlerde artık kimin avantajlı olduğu belirtiliyor.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 28-10-2022

4.04 yamaları çıktı.

4.03'te avcı birlikleriyle ilgili bir bug vardı, kendilerine yapılan hücumda normalden az zaiyat vermeleri gerekirken vermiyorlardı.

Araç çubuğu yenilendi. PzC'deki gibi oldu. Gezinti modu zaten var olmasına rağmen düğme eklendi. YZ oynatma ve tekrar hızları için ayar eklendi.

PzC'ye eklenecek cheat sheet'in bir benzeri buna da eklendi.

Vurgulamada artık sadece counter'ların etrafına sarı çerçeve konmasının üstüne counter'ların rengi açılıyor. 3D görünümde de rengi açılıyor evet.

Highlighting-3D.png?v=1666972601

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 18-11-2022

Early American Wars demosu Little Big Horn çıktı. Henüz konusu açılmamış olduğu için buraya yazıyorum.

Civil War Battles demosu yenilendi. Henüz konusu açılmamış olduğu için buraya yazıyorum.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 10-02-2023

Waterloo için 4.05 yaması çıktı.

Little Big Horn için 4.01 yaması çıktı. Konusu olmadığı için buraya yazıyorum.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 14-03-2023

Waterloo harici oyunlarda 4.05 atlanacak, 4.06 çıkacak.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 07-04-2023

Civil War Battles serisi için 4.02 ve Early American Wars serisi için 4.01 yamaları çıktı. Henüz konuları olmadığı için buraya yazıyorum.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - Yang Wen-Li - 18-04-2023

Bu oyunlar niye bu kadar pahalı ya tanesi 40 dolar

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 18-04-2023

(18-04-2023, 02:49)Yang Wen-Li : Bu oyunlar niye bu kadar pahalı ya tanesi 40 dolar

Aslında fiyat dijitalde yıllardır aynı, dijital öncesi dönemde (HPS'teki son dönemleri hariç HPS dönemi) kutulusunu 50 dolara satıyorlarmış. 2000'lerin başına kadar kontrol ettim.

Ama Türk Lirası yerinde saymıyor tabiî ki. İlk defa WDS'ten (o zamanlar JTS idi) oyun aldığımda 230 lira civarı vermiştim (18 Mayıs 2019). Bizim nazarımızda 4 senede fiyat 3 katından fazla artmış oldu. O yüzden 29 Haziran 2021'den beri yeni oyun alamıyorum ki o zaman indirim vardı, öyle almıştım (30 dolara indirmişlerdi.).

Sanırım birden fazla oyun almak isteyenler için en iyi seçenek para biriktirip indirim döneminde 200 dolarlık oyun almaya çalışmak. 200 doların üstüne çıkıldığında bir %20'lik indirim daha yapıldığı için 7 oyun 170 dolar civarı gibi bir paraya geliyor, tanesi 24 dolar civarı olmalı.

Bazılarımız diyebilir "O parayla iki hafta geçinen aile var." diye. Haklılar aslında ama başka çaresi var mı? Shopify'da Türkiye için özel fiyat çekmeye veya oyunları Steam'e koymaya yanaşmıyorlar. Kaldı ki Steam'e bile konsa tanesi 17,5 dolar (340 lira) gibi bir şey olacak. Yani 2019'da adamlardan oyun aldığım fiyata almak bile hayal. Ki bunun yarısı adamların eline geçmiyor bile.

Ek: Şu sorulabilir, "eski oyunların fiyatı neden indirilmiyor". İki sebebi var. Birincisi oyunun eğlendirme seviyesi çıkış tarihine bağlı değil. İkincisi, o oyunlara hâlen destek veriliyor, bug varsa düzeltiliyor, eklenmesi gereken mekanikler varsa ekleniyor, hattâ gerekli görülürse* (Napolyon dönemi oyunlarında oldu mu bilemedim ama PzC'de ve MC'de gayet oldu) sıfırdan senaryo tasarlanıyor.

*Yeni çıkan kitaplara göre elimizdeki senaryolarda bazı kusurlar olduğu ortaya çıkarsa. Ancak bu hâlde bile eski senaryolar çöp değil.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - SteelRain - 20-04-2023

Napolyonikler AI ile oynarken nasıl? Panzer Campaigns'den iyi mi?

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - reddga - 20-04-2023

(18-04-2023, 05:21)unonimus : Birincisi oyunun eğlendirme seviyesi çıkış tarihine bağlı değil. İkincisi, o oyunlara hâlen destek veriliyor, bug varsa düzeltiliyor, eklenmesi gereken mekanikler varsa ekleniyor.

Bu ikisi de oyunların indirime girmemesi için bir sebep değil. Öyle olsa Steam'de veya başka bir yerde oyunlar bu kadar indirime girmezdi.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 20-04-2023

İndirime giriyor zaten, orada bahsettiğim fiyat kırmaydı.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - reddga - 20-04-2023

O zaman şöyle bir ek yapayım, eski oyunlar daha çok indirime girmeli. Hiç %50 veya üstü indirime girdiklerini hatırlamıyorum.

Napoleonic Battles - Genel Sohbet: Generalin Çadırı - unonimus - 05-05-2023

4.06 yamaları çıktı.

Campaign Waterloo ve demoda parametre verisi düzenlendi, bunları yamalamadan önce devam eden oyunlarınızı bitirmeniz tavsiye edilir.

Napoleon's Russian Campaign'i silip yeniden kurmanız veya yama yapmadan önce senaryoları silmeniz tavsiye edilir.

Yeni "Strict Line of Sight" opsiyonel kuralı eklendi. Eskiden görüş alanının tespiti için o altıgende birlik olması gerekiyordu, artık bu opsiyonel kurala alındı. Varsayılan olarak açık.

Oto hareket özelliği geldi. Seçili birliği uzaktaki bir altıgene sağ tıklatıp oraya yürütebilirsiniz. Ancak bu hareket sırasında bilgisayar düşman birliklerinden ve hareket eden birliğin düzenini bozacak ilerlemeden kaçınır, ondan dolayı bazı durumlarda birlikleriniz istediğiniz rotadan farklı bir rota izleyebilir.

Kanattan veya arkadan kendisine hücum edilen süvari ve piyadenin gücü artık yarıya iniyor.

Main.ai dosyası eklendi. YZ'nin hesaplarını yaparken temel aldığı dosya.

Kullanım kılavuzlarının olduğu klasöre Sumatra PDF Görüntüleyici eklendi. Açılır pencerelerdeki yardım butonları bununla açılacak.

Bunlardan başka pek çok ufak değişiklik ve düzeltme yapıldı.

Napoleon's Russian Campaign'den, portreler Mitchell Nolte tarafından:

Arty.png

Cav.png

Inf.png

3D görünümler, yeni birlik görünümleri Rolf Hall tarafından:

3D1.png

3D2.png