Strategyturk Forumları
Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Stellaris (https://forum.strategyturk.com/forum-stellaris)
+--- Konu Başlığı: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-stellaris-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 06-02-2021

Nüfus Planlamasında nelere dikkat etmeliyim?
Ana gezegende district kalmadı bina slotları da dolu. Mütemadiyen bir kalabalıklaşma. House bulamıyorum. Nasıl toparlayabilirim? Veya toparlayabilir miyim?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 06-02-2021

(06-02-2021, 01:21)Dark Hopes Nebu : Nüfus Planlamasında nelere dikkat etmeliyim?
Ana gezegende district kalmadı bina slotları da dolu. Mütemadiyen bir kalabalıklaşma. House bulamıyorum. Nasıl toparlayabilirim? Veya toparlayabilir miyim?
Kendine düzenli gezegenler yap, örneğin A gezegeninde enerji, B gezegeninde alloy toplanacak/üretilecek. Ayrıca fazla popa sahip gezegenlerinden kolonilere akış yap ki koloniler hızlıca gelişsin. Aynı şekilde koloni yerine ihtiyacın olan kaynağı üreten bir koloniye/gezegene de yollayabilirsin(Özellikle habitatlar nüfus olarak fazlaysan önemli).

Habitatlar yerleştirilen gezegendeki kaynakları üretir. Örneğin A gezegeninde enerji var ve habitat dikildi inşa gemisi ile, o zaman habitat'da enerji districti kurabilir hale gelirsin. Habitat teknolojilerini hızlıca açmanı öneririm bu yüzden.

Kısacası ihtiyacın olan şey popülasyonunu bir gezegene değil gezegenlere veya habitatlara yayman.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 06-02-2021

Gezegenlerde dengeli gitmeye çalıştım ola ki bir savaşta gezegen kaybedersem misal minaral odaklı gezegen, zor durumda kalmayayım diye ama böyle de zorladı. Teşekkür ederim.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 07-02-2021

Fooda da ihtiyaçları yok ne güzel oh mis diyerek robot üretmeye başladım.
2400lü yıllarda robot isyanı çıktı. Ordularımın çoğu robotların eline geçti. Fetö gibi sızmışlar orduya sjsj
Ragequit eyledim. Yetmedi oyunu sildim, yetmedi aldığım yeni paketlerin iadesini istedim. Reddettiler. 2 saati geçirmişim. Bana da yeni bir Stellaris macerasına başlamadan önce rehberlere iyice çalışmak düştü.
Pek kısa soru hatta soru olmadı ama...

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 07-02-2021

(07-02-2021, 12:53)Dark Hopes Nebu : Fooda da ihtiyaçları yok ne güzel oh mis diyerek robot üretmeye başladım.
2400lü yıllarda robot isyanı çıktı. Ordularımın çoğu robotların eline geçti. Fetö gibi sızmışlar orduya sjsj
Ragequit eyledim. Yetmedi oyunu sildim, yetmedi aldığım yeni paketlerin iadesini istedim. Reddettiler. 2 saati geçirmişim. Bana da yeni bir Stellaris macerasına başlamadan önce rehberlere iyice çalışmak düştü.

robotlara iyi davranmak, teknolojisi geldiginde ozgurluk falan vermek iyidir. Daha once 1 kere bile robot isyani yasamadim.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Littleİskender - 07-02-2021

(07-02-2021, 12:53)Dark Hopes Nebu : Fooda da ihtiyaçları yok ne güzel oh mis diyerek robot üretmeye başladım.
Robot isyanı ''Syncretic'' - ki bu teknolojinin tehlikeli olduğu belirtilir-  teknolojisini aldıktan sonra halen servitude yaşam standartını kullanıyorsan çıkar. Zaten çıkmadan önce sürekli robotların ilginç davranışları hakkında bir takım eventler alırsın. Bunu çözmenin yolu bu teknolojiyi alırken robotlara vatandaşlık vermek veya akıllarını elinden alıp basit robotlar haline getirmektir. Teknolojiyi hiç almamakta bir çözüm.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 08-02-2021

Muhtemelen bu soru 30-40 kere sorulmuştur,

Utopia, Megacorp, Synthetic Dawn, Lithoids dlclerine sahibim. Apocalypse ve Federations alıp büyük dlcleri tamamlamayı düşünüyorum, sizce doğru mu yaparım alsam yoksa almam gereken bir dlc var mı başka?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 08-02-2021

Apocalypse gelen tüm mekanikler oyun sonuna ait, late game seyleri vr gercek anlamda sadece 1 tanesi ise yarar bana göre o da unity ambitions. Unity ile avmcilan cok güçlü eddictler, diğerleri faso fiso. Federations ise oyun basindan sonua kadar etkiki mekanikler getiriyor. En onemlisi originler. Galactic community ve federasyon tipleri de onemli. Ayrica midgame ve civarinda yapilabilir juggernaut gemisi cok kullanışlı.

Yani apocalypse çoğu çöp, federations ise oldukca lazim.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 12-02-2021

Irkların yaşam şartlarını ne zaman decent conditiondan social welfare'a yükseltmeliyim?
Daha mid-game safhasına gelmeden bunu yapınca consumer goods açığı vermeye başladım doğal olarak. Her ırkta Iphone 6 var şimdi. ?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - jax61 - 12-02-2021

Irkların yaşam şartlarıni niye yükseltelim daha doğru bir soru olur..

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 12-02-2021

(12-02-2021, 12:43)jax61 : Irkların yaşam şartlarıni niye yükseltelim daha doğru bir soru olur..
Halkimizi seviyoruz o yuzden :)

Stability faydasi oluyor.

kaybettirdiği consumere göre yükseltmek çok da fayda sağlamaz zannımca.. halk halklıgını bilsin ..çalıssın üretsin. rahat da neymiş.. yaşam standartlarını artırmadan da stability veya happines artırmanın daha masrafsız yolları varken yaşam standartını artırmak bana bana mantıksız geliyor. çalışıp üretmesi ve sadece karnını doyurması yeterli olan halka buzlu bademli havuz partisi yaptırırsan ekonomin çöker..

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 12-02-2021

Ben vatandaş alloy-energy-mineral kuyruğuna girsin istemedim. :/
Ama işte ekonomi oturmadan lambır lumbur iş yapınca da böyle oldu işte.

(12-02-2021, 13:57)jax61 : kaybettirdiği consumere göre yükseltmek çok da fayda sağlamaz zannımca.. halk halklıgını bilsin ..çalıssın üretsin. rahat da neymiş.. yaşam standartlarını artırmadan da stability veya happines artırmanın daha masrafsız yolları varken yaşam standartını artırmak bana bana mantıksız geliyor.  çalışıp üretmesi ve sadece karnını doyurması yeterli olan halka buzlu bademli havuz partisi yaptırırsan ekonomin çöker..
Boyle seyleri kullanmadan stabilite 100 yapiosan önünde egiliyorum.

(12-02-2021, 15:19)yafeshan :
(12-02-2021, 13:57)jax61 : kaybettirdiği consumere göre yükseltmek çok da fayda sağlamaz zannımca.. halk halklıgını bilsin ..çalıssın üretsin. rahat da neymiş.. yaşam standartlarını artırmadan da stability veya happines artırmanın daha masrafsız yolları varken yaşam standartını artırmak bana bana mantıksız geliyor.  çalışıp üretmesi ve sadece karnını doyurması yeterli olan halka buzlu bademli havuz partisi yaptırırsan ekonomin çöker..
Boyle seyleri kullanmadan stabilite 100 yapiosan önünde egiliyorum.

100 yapmaya gerek duymuyorum..olmasın 100 de olsun 80.. kullandıpğın consumeri 1x artırmaya değer mi sadece %10 happines için.. stability i net olarak artırmıyor yaşam standartını artırmak.. mutluluğu artırıyor.. 1x consumer ödemeden %10 happiness sağlayamayacaksan yazık verdiğin emeğe :)

1 stabilte gezegendeki tum ekonomiye %0.6 veriyor, 80 ile 100 arasinda %12 fark demek. Tum kaynaklar icin muazzam bir bonus bence. Bunun yaninda sadece consumer goods icin kucuk bir miktar artis oldukca ucuz bir bedel.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 13-02-2021

Pasifist devlet olmaktan kaçınılmalı. İlla ki "siz hippi bile olamadınız Doğu Bey" modu cazip geliyorsa tam pafist olunmalı.
Büyük savaşta ordusu bol olan impatarorluğun yancısı oldum. Savaşı bizim taraf kazandı ama finalde kaybetmiştim. Mülteci reddedemediğim için hepsi bana toplandı. Yok olan bazı devletlerin kolonileri de üstüme kaldı. Fazla nüfusu yok edemedim, kolonileri de. Üretim namına hiçbir şey kalmamıştı. Suç oranı arttıkça arttı en son terör dendiği yerde kapadım.

Stellaris biraz sert-katı bir oyun diye düşünüyorum doğru muyum? Ironman oynamasak dahi yapılan hatadan ge ri dönmek neredeyse imkansız. Bir yerden sonra illa ki genişlemek gerekiyor. Finalde kazanma-kaybetme var. Crusader Kings serisinin final anlayışından çok daha farklı.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 13-02-2021

(13-02-2021, 03:17)Dark Hopes Nebu : Pasifist devlet olmaktan kaçınılmalı. İlla ki "siz hippi bile olamadınız Doğu Bey" modu cazip geliyorsa tam pafist olunmalı.
Büyük savaşta ordusu bol olan impatarorluğun yancısı oldum. Savaşı bizim taraf kazandı ama finalde kaybetmiştim. Mülteci reddedemediğim için hepsi bana toplandı. Yok olan bazı devletlerin kolonileri de üstüme kaldı. Fazla nüfusu yok edemedim, kolonileri de. Üretim namına hiçbir şey kalmamıştı. Suç oranı arttıkça arttı en son terör dendiği yerde kapadım.

Stellaris biraz sert-katı bir oyun diye düşünüyorum doğru muyum? Ironman oynamasak dahi yapılan hatadan ge ri dönmek neredeyse imkansız. Bir yerden sonra illa ki genişlemek gerekiyor. Finalde kazanma-kaybetme var. Crusader Kings serisinin final anlayışından çok daha farklı.
O fazladan nufusu kullanman gerek, gezegenlerin ekonomisini duzenlersen suc ve teror yerine ekonomiyi bir anda patlatabilirsin, en degerli sey nufus.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarkHopesNebula - 18-02-2021

Bir ara Commonwealth of Man buildi ile denedim sarmadı. UNE ile yeni bir oyuna başladım. Ancak Empire Spawl cidden zorladı. Koloniler kurmak için genişlemek lazım genişleyip bina yaptıkça da Empire Spawl başbelası oluyor. Ona özel perk aldım bana mısın demedi.

Bu arada yeni kolonilerde özelleşirken generator, mining diye ilerleneye başladım.
Generator World için buna yönelik bina belli districtler belli. Başka nasıl binalar ekleyebilirim?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - ak_gandalf - 01-03-2021

İlk adam akıllı oyunum, daha oyunun başlarındaydım ki içinde kolonim olduğu bir gezegende kazı yaparken koçaman bir dragon çıktı şimdi gezegenimi yiyecek diyorlar sorun şu ki maks askeri gücüm 2k ve bi kere saldırmayı denediğimde filoyu paramparça etmişti gücü de gözükmüyor kafatası var sadece ben bu gezegenimi kurtarabilir miyim ?