Strategyturk Forumları
Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Stellaris (https://forum.strategyturk.com/forum-stellaris)
+--- Konu Başlığı: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-stellaris-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - MechNova - 29-05-2016

Ben bir ırka saldırdım.Aramızda 2 tane vasalım var yani uzakta biraz.Büyük bir savaş yaptım ve gemilerimin %50 kadar canı kaldı tamir ettirmem gerek.Karşı daha yollicak çünkü.O kadar yolu gemilerime geri döndürmek istemiyorum.Alternatif bir yolu var mı?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SatanistKesenKedi - 29-05-2016

Generaller ve gemi dizaynından yanlış hatırlamıyorsam eğer hull regeranation var.

RE: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 31-05-2016

81b187.jpg
Bu teknoloji nedir ve nasıl kullanırım arkadaşlar.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SatanistKesenKedi - 31-05-2016

Belli gezegenlerdeki yerel medenileşmemiş ırkları kendi vatandaşına döndürüyor.

Örnek olarak bir gezegene koloni yaptın ve orada bir ırk var ise o ırkları kendi milletine entegre ediyorsun.

Bir başka yol ise sınırların içinde bulunan bir ırkı uplift yapıp o gezegeni koloni kurmadan ele geçirebilirsin.

Upliftingi, communicate kısmından species alt başlığından bulabilirsin.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 31-05-2016

Ben normalde medenileşmemiş ırkların bulunduğu gezegenlere koloni kuramıyorum. Bunları bu özellik ile kendi vatandaşım mı yapıcam? Bunu yapmak için istasyon kurmaya gerek var mı?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 31-05-2016

Gözlem istasyonu kurman gerekiyor, ardından nasıl gözlemleyeceğine dair birkaç seçeneğin var bu seçeneklerden bir tanesi gelişimlerini hızlandırıp bir süre içerisinde vassalın haline gelmelerini sağlıyor. Ardından tıpkı EU4'teki gibi entegre edebiliyorsun.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 31-05-2016

Onu biliyorum yaptım. Ben bu uplift olayını sordum.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - ferevon - 31-05-2016

Uplift yapman için senin topraklarında olması geerek.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - theac55 - 11-06-2016

slm bu the scourge diye parazit istilası var bunu nasıl durdurmam gerekiyor?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 11-06-2016

(15-05-2016, 18:48)Justicar : Prethoryn Swarm bu krizi çözebilen var mı? gelen gemilerin hemen hepsini yok ettim gibi ama nasıl kaldırıcağımı bilmiyorum. Belki yok edilmiyorlardır. Şurada bilgi verilmiş gibi ama beni aştı biraz.

http://www.stellariswiki.com/Crisis

(15-05-2016, 20:23)Coldhands : Prethoryn kraliçesini ele geçirmen gerekiyormuş.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Moses - 14-06-2016

Köle nüfusunu başka gezegene nasıl taşıyabilirim ?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 14-06-2016

http://forum.strategyturk.com/konu-stellaris-gelistirici-gunlugu-26-goc-kolelik-ve-tasfiye

Son görsel.

Bunun için planetary administration gerekiyormuş, onu nasıl yapabilirim ?

Koloni kurarken ilk yerleştirdiğin binayı geliştirerek.

Koloni kurmadım, ilkel yaşamın hüküm sürdüğü bir gezegene hakim oldum. Yerlileri köle yaptım ama taşıyamıyorum, onu nasıl yapacağım ?

Etrafındaki tile'lara bonus veren bir merkezi bina olması gerek gezegende. Sarı ile gösteriliyor etrafına bonus verdiği, yok mu?

İlkel yapıları yıktım, yenisini şimdi yaptım. Olursa çözümü anlatırım.

Oluyormuş, tüm binaları yıksanız bile tekrar dikerek kurmanız mümkün.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Momlak - 20-06-2016

Space Amobealarını nasıl Neturalize edebiliriz öldürelim mi yoksa bilim adamı mı göndereceğiz ?

RE: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Limbo - 27-07-2016

Merhaba dostlar oyunda bir kaç şeyi çözemedim size sorayım dedim;
- Private coloni ship tam olarak ne işe yarıyor normal olanından farkı nedir ?
- AI de görmüşsünüzdür mutlaka 3 - 4 empire birleşip bir federasyon kuruyorlar sp oynarken keza mp oynarken bir türlü kuramadım bunu kurmak için ne gibi vasıflara sahip olmamız gerekiyor ? ( military, pasif , materyalist... )
- önceki versiyonlarda rival belirlemek gibi sınırlı sayıda elçilik gönderiyorduk iyi ilişkiler kuruyorduk artık bunu yapamıyor muyuz şuan 1.2.1 oynuyorum.
Teşekkürler  :)

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 28-07-2016

Private colony shipler anladığım kadarıyla senin ırkından daha farklı ethoslara sahip olan kişiler barınırıyor, normal koloni gemilerinden daha ucuz oluyor ancak rare teknoloji dolayısıyla herkes erkenden kullanamıyor.

Savaşçıl ırklar müttefik olmakta zorlanıyorlar dolayısıyla müttefikliğin bir sonraki adımı olan federasyona hiç geçemiyorlar.

Elçilikler kalktı artık kademe kademe bir müttefiklik sistemi var diye hatırlıyorum. Stellaris : Haberler bölümündeki güncel geliştirici günlüklerini inceleyebilirsin.