Strategyturk Forumları
Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Stellaris (https://forum.strategyturk.com/forum-stellaris)
+--- Konu Başlığı: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-stellaris-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Limbo - 28-07-2016

Cevap için teşekkürler.
Ek olarak bugün arkadaşla oynarken çok ilginç bir olayla karşılaştık. Sanki avrupanın atillası gibi organik bir canlı türü benim bir galaksimde doğdu ve çok güçlü hızlı bir şekilde bir çok imparatorluktan bölgeler ele geçirdi önünü kesemedik 50 80 100k lık ordularla ve son teknoloji ile defalarca kez gelmeye devam etti. Bunu ilk defa gördük hepimizi mahvetti bunun oyundaki amacı nedir ve tam olarak ne yapıyor bizlere ?

RE: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Justicar - 28-07-2016

(28-07-2016, 21:59)Limbo : Cevap için teşekkürler.
Ek olarak bugün arkadaşla oynarken çok ilginç bir olayla karşılaştık. Sanki avrupanın atillası gibi organik bir canlı türü benim bir galaksimde doğdu ve çok güçlü hızlı bir şekilde bir çok imparatorluktan bölgeler ele geçirdi önünü kesemedik 50 80 100k lık ordularla ve son teknoloji ile defalarca kez gelmeye devam etti. Bunu ilk defa gördük hepimizi mahvetti bunun oyundaki amacı nedir ve tam olarak ne yapıyor bizlere ?

Buna oyun sonu krizleri  deniyor. 3 tane var şuanlık. Sana gelen muhtemelen Prethoryn Swarm olması lazım. Amaçları sizi yok etmek. Yanlış hatırlamıyorsam tehlike seviyesinde ki teknolojileri geliştirdikçe paralel evrenden kapı açılıp geliyorlardı. 

Kraliçeyi ele geçirmek gerektiğini okumuştum ama ben ne yaptıysam yok edememiştim bunları. Gemilerini yok etsem de kurtulamamıştım.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Limbo - 28-07-2016

Hayır hocam prethoryn scourge diye bi uzaylı aldı başını gitti adeta.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 28-07-2016

Konuları inceleyelim.

http://forum.strategyturk.com/konu-gunluk-stellaris-oyun-sonu-krizleri
http://forum.strategyturk.com/konu-soylesi-stellaris-oyun-sonu-felaketleri

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - jax61 - 21-08-2016

oyunu dün satın aldım ve oynamaya başladım ama belli yerden sonra hedefsiz kaldım diyebilirim.

sorularıma geçeyim..

1- oyunu nasıl kazanırız :)diğer devletleri yoketmem mi gerekiyor?
2-sektör nedir ileri uç karakolu diye bahsedilen şey o mudur?
3-yönetilebilen gezegen sayısı 2280 yılan dek geldiimde hep aynı kaldı sadece 5. bunu aşabilir miyiz ? aşarsak bir penaltısı var mıdır ?
4- bu araştırmalar sonsuza kadar sürecek mi? hep bir üst sınır ve onlarca askeri mekanizma araştırması var . hangisini monte edeceğini şaşırıyor insan

5- assault orduları kurduk diyelim.bunları diğer gezegenlere nasıl götürecem ben ve gezegenleri nasıl istila edicem..

6- henüz krizle karşılaşmadığım için o konuda bir sorum yok :) ilk oyunumda zaten epic fail oldum. ikincisinde de 5 den fazla koloni kurmuyorum takıldım kaldım..

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 21-08-2016

Direkt olarak yönetebileceğin gezegen sayısı 5, fazlası için sektörler oluşturman gerekiyor. Crusader Kings II'deki vassallar gibi. O sektör kendi altındaki gezegenlerdeki inşaatları kendisi yapıyor ve hepsinin ayrı bir kasası bulunuyor.

İleri uç karakolu dediğin şey sadece sınırlarını genişletiyor. Oyunu kazanmak diye bir şey olduğunu pek sanmıyorum. Oluşturduğun orduları Embark All butonuyla gezegeninden çıkartıp başka bir gezegene götürüp oraya inmelerini sağlayabiliyorsun.

sektörleri nasıl oluşturacağız. oyun içerisinde 2 defa +1 sektör araştırması yaptım ama sektör oluşturmayı bilmiyorum açıkçası. biraz daha aydınlatıcı olursa sevinirim.

ayrıca oyun başında bu sektör kurma işi varmı yani kurabiliyozmu bir limitimiz varmı nerde görebiliyoruz.sadece oyun içinde şans eseri bir uç karakolu kurduğum bölgede gezegeni bulunan ilkel br türü incelemek için gözlem evi felan kurmuşum .sonra bişe oldu annexlendi o gezegen ve yonetilen gezegen sayısı 6 ya çıktı. çok da garip bir yaratık türüydü ve bağımsızlık istiyordu ben de vassal olarak serbest bıraktım ama ne nasıl oldu ne oldu henüz çözebilmiş değilim.

ek olarka bir sınır yokmu oyunda kaç tarihine kadar gidiyor bu oyun.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 21-08-2016

Sektör kısmından yeni sektör oluşturma butonunu kullanabilirsin. Oyun başında sektör kurma işi var, limitini de bahsettiğim sektör arayüzünde görebiliyorsun.

Ayrıntılı bilgi ve resimler için bkz : http://forum.strategyturk.com/konu-gunluk-stellaris-sektorler

Stellaris'in herhangi bir bitiş tarihi yok, ancak kazanma şartları var. Tüm diğer imparatorlukları yıkman veya galaksideki gezegenlerin en az %40'ını kolonileştirmiş olman gerekiyor.

hmm şimdi gördüm. ayrıca forumda serisini yayınlayan arkadaş sınırın 5 de kalmadığından bahsetmiş. buna da bakıcam.

iyi iyi çözecez. kazanma şartlarını da öğrendiğimize göre. oyuna girebiliriz. teşekkürler duman bey :)

RE: Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SteelOgre - 22-08-2016

(21-08-2016, 15:29)jax61 : oyunu dün satın aldım ve oynamaya başladım ama belli yerden sonra hedefsiz kaldım diyebilirim.

sorularıma geçeyim..

1- oyunu nasıl kazanırız :)diğer devletleri yoketmem mi gerekiyor?
2-sektör nedir ileri uç karakolu diye bahsedilen şey o mudur?
3-yönetilebilen gezegen sayısı 2280 yılan dek geldiimde hep aynı kaldı sadece 5. bunu aşabilir miyiz ? aşarsak bir penaltısı var mıdır ?
4- bu araştırmalar sonsuza kadar sürecek mi? hep bir üst sınır ve onlarca askeri mekanizma araştırması var . hangisini monte edeceğini şaşırıyor insan

5- assault orduları kurduk diyelim.bunları diğer gezegenlere nasıl götürecem ben ve gezegenleri nasıl istila edicem..

6- henüz krizle karşılaşmadığım için o konuda bir sorum yok :) ilk oyunumda zaten epic fail oldum. ikincisinde de 5 den fazla koloni kurmuyorum takıldım kaldım..

Merhaba Jax, sorularını toplu olarak, senin sırana göre bir de ben yanıtlayayım :)
1- Stellaris' in şu anda iki çeşit kazanma tipi var;
a) Conquest (Fetih): Galakside ki tüm diğer Devletleri yoketmek veya teba (vassal) haline getirmek
b) Domination (Hakimiyet): Galakside ki kolonileştirilebilinen tüm gezegenlerin %40' ını doğrudan veya teba (vassallar) üzerinden yönetimine hakim olmak
2- Sektörler bir veya birden fazla koloninin yönetiminin bilgisayara bırakılmasını sağlayan bir araçtır. Reklam* Detaylarını kanalımdaki Sektörler videomdan görebilirsin :). (youtube kanalım: Steel Can Ogre)
Uç karakolu (Frontier Outpost) sahipsiz güneş sistemlerinin devlet sınırlarınıza katılmasını sağlayan bir istasyon tipidir. İleride kolonileştirmek istediğiniz, veya stratejik konumu itibariyle (sistemin veya çevredeki yakın sistemlerin sahip oldukları kaynakları kontrol altına almak veya yakındaki  bir devletin ilerleyişini kesmek vb.) sizin için önemli olan sistemleri sınırlarınıza katmaya yarar. İnşaat gemileri ile, güneş sisteminin güneşi üzerine kurulur. Hem kurulum hem de işletme için enerji ve mineral yanında NÜFUZ PUANI (influence point) gerekir. Aylık idame/işletme (Maintenance) masrafı 1 nüfuz puanı gerektirir.
3- Pasifist ahlak değerlerinin (ethics) açtığı yönetim tiplerinden biri ile yönetmiyorsanız oyun başında en fazla 5 GÜNEŞ SİSTEMİ yönetebilirsiniz (bazı güneş sistemlerinde 1'den fazla koloniniz olabilir, bunların tümü 1 puan sayılır.). Araştırmalarla ilerleyen aşamalarda bu sayı artabilir.
Yönetebileceğiniz kolonileştirilmiş sistem sayısını aşan her güneş sistemi için aylık %10 enerji ve %10 Nüfuz puanı üretim kesintisi şeklinde ceza alırsınız. Örn. 5 sistemi yönetebilecekken 8 sistem doğrudan yönetiliyorsa, enerji ve nüfuz puanı üretiminiz %30 azalır.
4- Bazı teknolojiler 1 defa araştırılır. Bunun yanında herhangi bir konuda kapasitenizi etkileyecek sonuçlar veren araştırmalar (örneğin +%10 Fleet Capacity.) ileride tekrar karşınıza çıkabilir.
5- Gezegen üzerinde iki tip ordu kurulabilir. Defense (Savunma) ve  Assault (saldırı). Savunma orduları gezegenden ayrılamazlar. Saldırı orduları ya Ordu ekranındaki "Embark All" düğmesi ile topluca yörüngeye gönderilir veya aynı ekranda her bir ordunun yuvarlak simgesi üzerine tıklayarak tek tek yörüngeye çıkarılabilir. (Teknik rehber videosu kokusu alıyorum, çekeyim hemen !!!!)

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 27-10-2016

Sistemin içine girince 35 fps alıyorum galaksiye çıkınca 20 oluyor neden ? Tam tersi olması gerekmez miydi?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 27-10-2016

Galaksi görünümünde daha çok öğe olduğu için olabilir.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 27-10-2016

Nasıl arttırabilirim fpsyi?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Semavi7 - 04-11-2016

Arkadaşlar ben bu leviathans dlcsini aldım ama oynarken hiç anklavlar ile karşılaşmadım. Bunları ayarlardan falan mı açıyoruz?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Ottman5858 - 21-11-2016

Beyler Oto Keşif Yapma Var mı? Birde Bazı sistemlerde sanırım (korsanlar) kırmızı bi alan içinde üs kurmuş girince direk orduyu duman etti kim onlar cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 21-11-2016

Oyunun orta döneminde açılan bi teknoloji ile oto-keşif yaptırılabiliyor artık, 1.3 ile geldi.
Diğer soruyu oyunda daha çok süresi olan kişiler cevaplarsa daha doğru olur.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - ak_gandalf - 05-02-2017

Bi gezegeni nasıl kolonize edicem, kolonize butonuna tıklıyorum ordan gezegenin surface'si çıkıyor ama hiçbirşey yapılamıyor ?

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kronos - 05-02-2017

Kolonize gemisi uretip gondermen lazim.

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - jax61 - 14-04-2017

bir defansif savaşta kazandım .. karşı taraftan gezegenlerini boşaltmasını istedim.. bir de ana gezegenini ele geçirdim.. şimdi 20 lk köle bir gezegenim var ve 100 puan unresti var.. hiç geçecek gibi değil.. 3 sorum var..

unrest nasıl düşer?

burdaki köleler diğer gezegenlere migration yapablir mi?

bu köle gezegeni vassal olarak salabilir miyim. salabilirsem nasıl salarım..

Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - yafeshan - 14-04-2017

Unrest yeni bir mekanik, biraz oyun tecrubesi lazim basa cikmayi ogrenmek icin ama temelde eskiden happyness-mutluluk arttiran hersey su an unresti dusuruyor. Mutluluk binasi olabilir, vali olabilir, eddict olabilir vb. Bunun dusunida traditionlar (ozellikle Harmony )genetic modifikasyon da unrest dusurme yontemleri. Kolelerde olur mu bilmiyorum ama artik ulkendeki her irkin haklarini tek tek duzenleyebiliyorsun orda da birseyler yapilabilir. Sahsen koleyle hic oynamadim. Uzay caginda kole mi olur kardesim :)