Strategyturk Forumları
Acemiler için rehber önerisi - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Acemiler için rehber önerisi (/konu-acemiler-icin-rehber-onerisi)

Acemiler için rehber önerisi - rumphelstilskin - 17-02-2023

Merhaba Arkadaşlar
Paradox oyunlarında acemiyim. İngilizcede Tutorial for Dummies diye bir tabir olur ya aptallar için rehberler tadında önerebileceğiniz bir rehber var mıdır? Cidden kafam almıyor. :)

Acemiler için rehber önerisi - Pharmacist - 17-02-2023

Forumdaki EU4 Rehber Arşivi konusunda bulunan EU4 oynanış rehberleri bölümüne bakabilirsin, ilk olarak istersen bu rehberle başlayabilirsin.

Acemiler için rehber önerisi - turkish lokum - 17-02-2023

Video olarak "Art of War" kanalını öneririm ben onu izleyerek öğrenmiştim çoğu şeyi.

Acemiler için rehber önerisi - Takeda Akane - 17-02-2023

@baywatch06'nın da rehberleri var.

Acemiler için rehber önerisi - korkusalan - 17-02-2023

(17-02-2023, 11:55)rumphelstilskin : Merhaba Arkadaşlar
Paradox oyunlarında acemiyim. İngilizcede Tutorial for Dummies diye bir tabir olur ya aptallar için rehberler tadında önerebileceğiniz bir rehber var mıdır? Cidden kafam almıyor. :)
Osmanlı ile başla zorluğu en düşüğe al... Sonra sekmeleri karıştıra karıştıra öğrersin... Anlayamadığın noktalar olursa forumumuzun dolup taşan bir rehber bölümü var.

Acemiler için rehber önerisi - baywatch06 - 17-02-2023

(17-02-2023, 13:19)Takeda Akane : @baywatch06'nın da rehberleri var.
benim rehberler detaylı değil ve acemiler için olduğunu sanmıyorum acemileri için rehber çeksem daha detaylı anlatır ve daha sakin bir şekilde oynardım

(17-02-2023, 11:55)rumphelstilskin : Merhaba Arkadaşlar
Gambellin rehberlerini öneririm hem güzel anlatıyor hem de bilglendirici aynı şekilde Art Of War kanlınında rehberlerini öneririm aynı şekilde

Acemiler için rehber önerisi - Pashalunda - 26-02-2023

Çok büyük bir hata yapıp, 2 yıl önce oyuna türkçe yama kurarak oynadım. Hem yama güncellemeleri (oyunun sürekli güncellenmesi nedeniyle) yapılamadı, hem de arkadaşlarıma büyük zamdan önce aldırdığım oyunu malesef yama alışkanlığı yüzünden anlatamıyorum.

Gambell iyi bir rehber ve çok yetenekli bir oyuncu. Rehberlerini uzun süredir takip ediyorum. Ancak o da yılların verdiği ustalıkla çok hızlı oynuyor ve yeni videolarında modları tanıtmaya çalışıyor. Binlerce saat oynamanın doğal sabırsızlığını yaşıyor. Oyuna 3 yıl önce çekilmiş rehber videoları ise, oynanış dinamiklerine gelen sürekli değişimler yüzünden (estate gibi) işe yaramıyor. Temel ekrana alıştıysan, Osmanlı ile başlayıp, kurcalamak sanırım en iyi öğrenme yolu (ve malesef) her ekran değişimi için yeni rehber video çekebilecek bir master yok.

Acemiler için rehber önerisi - Salomon - 27-02-2023

Oyunun temel mekaniklerini 5-6 sene önce Samed Güngör'ün eğlenceli videolarından öğrenmiştim, her güncellemede yeni özellikler eklendiği için o rehberler eski kalıyor tabi. Şimdilerde ülke rehberlerine göz atıyorum, genelde de Ludi et Historia'dan faydalanıyorum, tavsiye ederim.