Strategyturk Forumları
En kötü Paradox Oyunu - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Paradox Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forum)
+--- Konu Başlığı: En kötü Paradox Oyunu (/konu-en-kotu-paradox-oyunu)

En kötü Paradox Oyunu - Hanno barca - 08-08-2023

Efenim size kalsa en kötü Paradox oyunu hangisi?

En kötü Paradox Oyunu - glorfindel - 08-08-2023

Imperator rome

En kötü Paradox Oyunu - korkusalan - 08-08-2023

(08-08-2023, 18:44)glorfindel : Imperator rome
Katılıyorum

En kötü Paradox Oyunu - Takeda Akane - 08-08-2023

DLC'siz Crusader Kings 2.

En kötü Paradox Oyunu - Hanno barca - 22-11-2023

Benim için bu oyun İmperator Rome

En kötü Paradox Oyunu - Val Thorne - 22-11-2023

CK3'ün burada olması diğer leş oyunlara haksızlık oluyor. CK3'ün olduğu yerde diğerlerinin adının geçmemesi lazım.

En kötü Paradox Oyunu - Voidian - 22-11-2023

Victoria 3, Paradox oyunundan çok grand strategy yapmaya çalışan indie stüdyoların oyunlarına benziyo. Şuan tüm Paradox oyunları kötü olduğu için en kötüsü pek bir şey ifade etmiyor ama.

Edit: Imperator: Rome o kadar kötü oyun değil. Dönemi o kadar kapsamlı bir oyun yapmaya uygun değil sadece. Roma dışında çok çok ufak bir kesim hariç kimsenin ilgisini çekecek bir tag yok. En başından sadece 2-3 tag ile oynanan mini oyun olarak planlansa daha makbul olurdu.

En kötü Paradox Oyunu - Aytaç - 22-11-2023

Imperator Rome'un son geldiği hali teknik açıdan güzel oyundu bu arada bence. Ama oyunun geçtiği dönem oyuncuları açmadı muhtemelen.

En kötü Paradox Oyunu - MarcussCrassuss - 23-11-2023

Rome potansiyeli harcanmış bir cevherdir, bütün oyun mekaniklerini yedirebilecekleri şahane bir zamanın potansiyelini taşıyordu, gerçekten bu oyunun potansiyelini Paradox hala nasıl göremedi hayret ediyorum.

En kötü Paradox Oyunu - Sezar - 23-11-2023

Imperator Rome son değişikliklerle birlikte çok iyi bir oyundur ya. Şu an bile açsan oynanır aslında. Victoria 3 ve ck3 arasında kaldım ben.

En kötü Paradox Oyunu - Duman - 23-11-2023

Son dönemin en kötüsü CK3 olsa gerek. 

Oyun çıkalı 3 yıldan fazla süre oldu dön dolaş event paketi çıkıyor:
  • 3 yılda İskandinavya, İspanya ve İran dışında oynanış değişikliği yok, bölgesel içerik yok. Bölgesel içerikler bu tarz küçük kapsamda ve yılda 1 gelirse oynamak istediğiniz bölgeye sıranın gelmesi 2034 sularını bulabilir. Daha kısa sürede daha çok eklenti çıkması gerekmiyor, çıkan bölgesel eklentilerin daha kapsamlı olması gerekiyor, İskandinavya/İspanya/İran yerine Pagan/Katoliklik/Şii eklentileri çıksaydı bir nebze problem yoktu.
  • 3 yılda eklenen "büyük özellikler": Kraliyet Sarayı (ilham Pet Society), Büyük Turnuvalar (ilham Travian), Hacca/Ava giderken rota belirleyebilme özelliği (event spamı)
  • Event packler: Friends & Foes, Wards & Wardens.
Aralarında olumlu bulduğum tek içerik Friends & Foes, kim kiminle neden dost/düşman oyun içerisinde görmek güzel, karakterlerin anılarını okuyabilmek RP yapılacağı zaman çok etkili, ancak oyun içerisinde kullanımı neredeyse yok, gelecekte bunu arttırabilirlerse güzel olur.

Onun dışında büyük eklentilerle gelip de beğendiğim 1 tane özellik yok, hepsi baştan sona event spamı.