Strategyturk Forumları
Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Microsoft Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-microsoft-forumlari)
+--- Forum: Age of Mythology (https://forum.strategyturk.com/forum-age-of-mythology)
+--- Konu Başlığı: Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri (/konu-age-of-mythology-retold-cikis-oncesi-ekran-goruntuleri)

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Duman - 24-02-2024

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Duman - 24-02-2024

Ekran görüntüleri büyük oranda Scenario modundan gibi görünüyor.
  • Binaların görüntüleri neredeyse birebir aynı.
  • İlk ekran görüntüsünde herhalde bir 10 tane Son of Osiris var, etkileyici bir ss alalım diye uğraşmışlar.
  • Roc ve Phoenix abartılı görünüyor, normalde o kadar ekranı kaplamayan birimler bunlar.
  • İkinci ekran görüntüsü Atlantis scenariosunda Gaia'nın uyandırıldığı yerler fakat karşısındaki eğer Kronos ise büyük sıkıntı var.
  • Kronos'tan çok sıradan Atlantis Titan'ını andırıyor karşıdaki birim.
  • Dördüncü ekran görüntüsünde Nors Titan'ının yeni modeli görünüyor, olumlu.
  • Beşinci ekran görüntüsünde Colossus'ların büyüklüğü normalin 2-3 katı gibi görünüyor, Myth unitleri genel olarak büyütmüşler.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - PCOyun - 24-02-2024

Üçüncü görseldeki Nors kampının görüntüsünün aşırı derecede mobil oyunu andırmasının dışında görseller hoş. Ben de Gaia olan görselde karşısındakini Atlantis Titan'ına benzettim, sırtındaki kristal detaylarından olsa gerek. Colossus gibi spesifik bazı mit birimleri büyütülse de hepsine yansımamış gibi bu değişiklik, hatta bu yüzden Titanlar küçük kalmış denebilir.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Voidian - 24-02-2024

Fazla AoE 4 tarzı. Orjinal AoM'daki texture detayı daha fazladır.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Attila the Hun - 24-02-2024

Görsel

Bu ekran görüntüsünün daha geniş ve biraz daha değişik bir versiyonu oyunun resmî sayfasında yer alıyor.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - PCOyun - 24-02-2024

İki görseli kıyasladığımızda daha büyük olandaki hafif puslu görüntü oyunu çok daha iyi yansıtıyor bence. İlk iletideki görselde renkler fazla ön planda, oyunu mobil oyun gibi gösteriyor.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Wellfares - 25-02-2024

Ne bu oyunlar1 grafikleri gibi? Keskinliği azaltıp yumuşaklığı arttırmaları da cabası. AoM dediğin görkemli grafikleriyle kükrer, altından zırh giydirilmiş pembe kedi gibi miyavlamaz.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - turkish lokum - 25-02-2024

Resim üzerinden çıkarım yapmak zor bi video falan görsek daha iyi olurdu ama neden bilmiyorum pek iyi gelmedi. Farklı bir oyunmuş gibi gelmedi bana renkleri fulleyip koymuşlar gibi. Belki de beklentim çok büyüktü bilmiyorum.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Athule - 25-02-2024

Modellemeler özellikle mit olmayan birimlerde çok kötü duruyor. Binalarda detay hiç yok dümdüz yüzeyler var. Özellikle norse köyü görselinde iyi bir model yok. Atlantis görselinde modellemeler çok daha iyi duruyor ama belki de hepsi bu seviyeye çekilebilir çıkışa kadar. Su da çok yavan duruyor. Özellikle durgun suyu beceremiyorlar nedense. RA3'deki gibi bir yapamadılar yıllardır.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Athule - 10-06-2024

Age-of-Mythology-Retold_2024_06-09-24_005-1920x1484.jpg

Age-of-Mythology-Retold_2024_06-09-24_007-1920x1484.jpg

Age-of-Mythology-Retold_2024_06-09-24_006-1920x1242.jpg

Çağ göstergesi ve harita direkt AoE4'den. Butonlarla minimap arasında boşluk çok absürt olmuş ama. God powers kısmının solundaki de auto-eco sistemlerinin sekmesini açıyor muhtemelen. Kaynak göstergelerini DE'lerdeki gibi sol alta alma imkanı da olacak muhtemelen.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - PCOyun - 10-06-2024

Yukarıdaki kaynaklar biraz tuhaf kaçmış evet, sol alta alma varsa kafi. Harita ve butonlar arasındaki boşluk da ilginç. Oyunlarda arayüzleri "küçültme" üzerinden bazen çok gereksiz değişiklikler yapabiliyorlar, bu da onlardan biri olmuş.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - gLo1NN - 10-06-2024

Arayüz çok güzel olmuş kaynak arayüzü aoe 1 den alınma :) sevdim pre order yapıcam 1 haftaya :D

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Athule - 13-06-2024

OyeQ30T.jpeg

Premium paketteki Eski Tanrı Portre Paketi bu şekilde gözükecek.

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Athule - 13-06-2024

Age of Mythology: Retold - Çıkış Öncesi Ekran Görüntüleri - Athule - 02-07-2024

GRbCdBjXkAAHGYX?format=jpg&name=large