Strategyturk Forumları
Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Firaxis Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-firaxis-forumlari)
+--- Forum: Sid Meier's Civilization VII (https://forum.strategyturk.com/forum-sid-meier-s-civilization-vii)
+--- Konu Başlığı: Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları (/konu-civ7-oynanis-gosterimi-ve-agustos-planlari)

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - PCOyun - 01-08-2024

header.jpg?t=1719078227

Bu duyuruda Civilization VII için Ağustos planları ve Oynanış Gösterimi hakkında bilgiler paylaşılıyor.

https://civilization.2k.com/news/civilization-vii-gameplay-showcase-august-20/ :Hepinize merhaba Civ fanları!

Haziranda Sid Meier's Civilization VII'yi duyurduğumuzdan beri Firaxis Games'teki tüm ekip heyecanınızı ve tutkunuzu görmekten kıvanç duyuyor. İlk oynanış gösteriminin Ağustosta geleceğine söz vermiştik ve şimdi ise bekleyebileceğiniz unsurlar hakkında detayları paylaşacağız.

Civilization derin olduğu kadar da geniş bir oyun, insan tarihinin tamamını kapsayan imparatorluğunuzu parça parça inşa edip zamanın akışına karşı koyduğunuz bir yapıya sahip. Pek çoğunuzun detayları sevdiğini biliyoruz, biz de seviyoruz bu yüzden ayın ilerleyen zamanlarında tam kapsamlı bir oynanış göstereceğiz.

CIV7_Gameplay_Showcase_TuneIn_1920x1080.jpg

Her şeyden önce takvimlerinizde 20 Ağustos 2024'ü not etmeyi unutmayın! Geoff Keighley ile birlikte Gamescom'un açılış gecesinin parçası olmaktan heyecan duyuyoruz, burada Civilization VII için oynanış fragmanımızı göstereceğiz. Bu dünyanın Civilization VII'nin nasıl oynandığını gördüğü ilk an olacak ve bunu kaçırmak istemediğinizden eminiz. TSİ 21:00'de Gamescom Twitch adresinde olmayı unutmayın.

Açılış gecesinden sonra TSİ 23:30'da Firaxis Twitch adresini ziyaret ederek resmi Civilization VII Oynanış Gösterimini izleyebilirsiniz! 20 dakikadan uzun bir süre boyunca serinin devrimsel yeni bölümünde yaptığımız değişiklikleri, vizyonumuzu ve fikirlerimizi paylaşacağız. Civilization VII hakkında her şey için bunu kaçırmadığınızdan emin olun!

Ama bu sadece başlangıç! 21-25 Ağustos arasında gamescom'u ziyaret edenler 6. Salon'da Civilization VII standını ziyaret etseler iyi olur. Evlerindeki seyirciler de tecrübeli basın üyeleri ve içerik üreticilerinin doğrudan tecrübe ettikleri Sid Meier's Civilization VII hakkındaki düşüncelerini öğrenebilecek.

Son olarak ise Seattle'daki PAX West'e gideceğiz! 31 Ağustos'ta Kinda Funny Games'ten Greg Miller geliştirici panelimize ev sahipliği yapacak, burada Civilization VII hakkında düşüncelerimizi ve sahne arkasındaki bazı detayları paylaşacağız. Summit binasının 5. katındaki ana salonda bulunacağız, Zümrüt Şehir'de görüşmek üzere!

Ağustos yolculuğumuzdaki ilk adım. Dünyadaki en iyi fanlar olduğunuz için teşekkür ederiz. Sizinle Civilization VII'yi paylaşmak ve hep birlikte bir tur daha oynamak için sabırsızlanıyoruz.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Rzenma - 01-08-2024

20 ağustos çok erken bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Macchiato - 19-08-2024

yarınki yayının linki

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Duman - 20-08-2024

Realistik grafikler ön planda olacak sanırım.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Onur34 - 20-08-2024

Heyecanla bekliyoruz.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - GespensterPanzer - 20-08-2024

(20-08-2024, 06:42)Duman : Realistik grafikler ön planda olacak sanırım.
Ağzından bal damlıyor Duman!

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Rzenma - 20-08-2024

Boş bir oyun çıkarmazlar umarım insanlar artık sıkıldı bu dlc satma numarasından çünkü.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Pashalunda - 20-08-2024

Civ serisi genel anlamda teması ve oyun türü değişmeyen, (görseli ve dönemin teknolojisine göre) oynanış dinamikleri değişen bir oyun.
Bende merak yaratmama sebebi de bu; tema/oynanış türü aynı. :)

Grafikler ana merak konusu sanırım; pek çok platformda, 6. seri itibariyle, grafikler konusunda çok eleştiri okudum. Çocuksu geldi çoğu insana. Ben ise beğenen taraftayım. Dünya üzerinde satranç'tan sonra turn based en yaygın oynanan multiplayer bir oyunun akıcılığı için yüksek performans pc ve kasma sorunlarına güzel bir çözüm olarak düşünmüştüm. (ki bu hali bile, ülke internet yapısı ve optimizasyonda, ara ara kasmıyor değil)

O halde geriye oynanış dinamiklerine ne katacakları en önemli konu... daha derin diplomasi, daha kapsamlı şehir ve insan yönetimleri, belki farklı ve daha kolay anlaşılır arayüz v.s. kalıyor. AoE 4 henüz çıkmadan önce de bir forumda tartışmıştık; neyle karşılaşacağımız üzerine az çok fikir sahibiyiz aslında.

Ve her halükarda satın alacağız... Bak bu da kesin :)

Civilization VII Duyuruldu - Ragnvaldr - 20-08-2024

Bir sızıntıya göre çıkış tarihi 11 Şubat 2025 olacakmış. Amerika fiyatı 70 dolar. 100 dolara deluxe versiyon alanlar 5 gün erken oynayabilecekmiş.

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Onur34 - 20-08-2024

Trailer'ı izledim. Yorum yazacak bir şey bulamıyorum çünkü grafikler umrumda değildi. Ama şehir districklerine ayrı ayrı duvar olması gibi bir şey gördüm. Şehir mekaniğini değiştirmişler gibi duruyor o da güzel.

Steam sayfası gelmiş: https://store.steampowered.com/app/1295660/Sid_Meiers_Civilization_VII/

Yerel fiyatlandırma yok, 2370 lira.

Ayrıca ilk kez liderler ve medeniyetler ayrı seçilebilecekmiş ki bana göre kötü bir tercih. Lider havuzu da geniş olacakmış.

Civilization VII Duyuruldu - Craetus - 20-08-2024

70 dolar olması korkunç. Grafiklerde Civ6'daki karton grafiklerden sonra tekrar realistik grafik tarzına geçmişler. Hoş gözüküyor. Merakla bekliyorum.

Karakter modelleri dışında çok iyi görünüyor.

Steam sayfasını tekrar okuduğumda liderler için sonraki oyunlarda da geçerli olacak bonuslar açılabileceğini gördüm. Roguelike gibi. İlk düşüncelerim olumsuzdu ama çıkınca görürüz.

Civilization VII Duyuruldu - yafeshan - 20-08-2024

Beğenmedim. Tamam askerler orantisiz buyuktu her zaman ama binalar da devasa olmuş sirf cici grafik oldun diye. Zaten balon

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Attila the Hun - 21-08-2024

Grafik bakımından nihayet güzel bir denge tutturmuşlar, harita muazzam görünüyor. Yalnız liderler konusunda Civilization 5'ten beri geriye gittiğimizi düşünüyordum ki örneğin bu oyundaki Benjamin Franklin Civilization 3'ten fırlama duruyor.

Civilization 6'nın beni kendinden en çok uzaklaştıran özelliği districtlerdi, bu oyunda daha doğal bir şehir yayılımı görecek gibiyiz ve bu iyi bir haber. Civ6'dan sonra tekrardan eskisi gibi tall sevenlere de imkân tanıdıkları bir oyun geleceğine dair umudum var.

Firaxis, milenyumun başında tarihe gömülmüş olan genişleme paketi modelini nihayet geride bırakıp daha modern bir içerik sistemine geçecek gibi görünüyor. Fakat bunun tam olarak istediğim gibi olacağını düşünmüyorum zira epey agresif bir DLC modeli izleyeceklerine dair bahse varım.

Liderlerin uygarlıklara bağlı olmaması ve oyun boyunca uygarlık değiştirilmesi konusunda büyük şüphelerim var. Şahsen Hatşepsut tarafından yönetilen bir Abbasi uygarlığının albenisini göremiyorum. İkinci hususa gelince, bu kâğıt üzerinde havalı duran fikrin oynanışta oyunun ruhunu zedelediğine ve immersionı öldürdüğüne Humankind örneğinde tanık oldum.

Ha, bir de 70 dolar...

Civ7 - Oynanış Gösterimi ve Ağustos Planları - Voidian - 21-08-2024

Toony grafikleri terketmişler. the world is healing