Strategyturk Forumları
Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Teknoloji Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-teknoloji-forum)
+---- Forum: Teknik Yardım (https://forum.strategyturk.com/forum-teknik-yardim)
+---- Konu Başlığı: Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok (/konu-dizustunde-internet-var-masaustunde-yok)

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - cennaro - 08-09-2024

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir haftadır bu sorunu yaşıyorum. Aynı modeme bağlı dizüstünde internet varken masaüstünde sürekli düşüyor kesiliyor, hatta steamden oyun güncelleyecektim güncelleme başlamıyor veya yüzde bir indirip kesiliyor. Turkcell'e ilettim bizde sıkıntı görünmüyor pc'nizde olabilir dedi. Modem de pc'deki wifi usb'si de eski sayılmaz birkaç sene önce değiştirdik. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - Reflexssm - 09-09-2024

driver güncellemelerini yaptın mı?

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - cennaro - 09-09-2024

Hangi driverları güncellemeliyim? Wifi usb?

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - elefsar - 09-09-2024

Windows simgesine sağ tıklayıp oradan aygıt yöneticisini seçtiğin zaman "Ağ Bağdaştırıcıları" başlığı altında tüm wifi ve ethernet bağlantılarını görebilirsin. Orada kullandıklarının güncel olması lazım. Birime sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyebilirsin.

8hfhTIJ.png

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - cennaro - 10-09-2024

Yaptım hocam cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü dedi.

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - elefsar - 10-09-2024

Aynı ağa bağlı bir telefondan yüksek boyutlu bir dosya (1-2 gb lık bir oyun da olur) indirmeye kalktığında aynı problemi yaşıyor musun?
Ayrıca internet indirme ve yükleme hızlarını ölçmek için test yaptığında sonu ne çıkıyor? Hem telefondan hem bilgisayardan.

Hocam dandik bir telefonum var kendine hayrı yok, deneyemiyorum o sebepten. Hız testi ise şu sonuçları verdi;

36.2 Mb/sn. indirme

5.53 Mb/sn. yükleme

İnternet hızın 250 mbps civarı sanırım. Peki ölçümde süreklilik var mı? Alttaki benim örnekte misal sürekli aynı hızı vermiş.

CkDheEV.png

İki sorum daha var:
1. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
2. Steam dışı indirme yaptığında da kesilmeler oluyor mu? (Ubisoft, Epic veya torrentten falan)

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - Legnica - 10-09-2024

(10-09-2024, 20:47)elefsar : İnternet hızın 250 mbps civarı sanırım. Peki ölçümde süreklilik var mı? Alttaki benim örnekte misal sürekli aynı hızı vermiş.

CkDheEV.png

İki sorum daha var:
1. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsun?
2. Steam dışı indirme yaptığında da kesilmeler oluyor mu? (Ubisoft, Epic veya torrentten falan)

Elefin internetin maşallahı var

Ölçümde önce daha yüksek seviyeye çıktı biraz kalıp sonra yazdığım değere inip bunu verdi. Yüklemede biraz sıfırda bekleyip değeri verdi (daha hızlı biçimde diyeyim).
1.Superonline
2. Epic'ten deneme amaçlı ac-valhalla indirdim şimdi, disk alanım kısıtlı diye indirmeyi durdurdu uyarı verip ama kısa indirme süresinde steamden iyiydi hızı (ayrıca önce hızlıca ubisoft connecti güncelledi).

'Steam'de problem olabiliyor. Benim önceki sağlayıcı Türknet'ti. Steam'de kısıtlama yapıyordu hep. Superonline'a geçince bu problemden kurtuldum. Ubisoft ve Epic'te duraksamadan indiriyorsa yine Steam yüzünden olan bir şeydir diye düşünüyorum. Steam indirme ayarlardan cache'yi temizleme ve konumu bulunduğun yere ayarlama süreçlerini yürütebilirsin.

Daha önce yapmıştım hocam cache'i, konum da doğru.

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - Reflexssm - 10-09-2024

(10-09-2024, 22:13)cennaro : Daha önce yapmıştım hocam cache'i, konum da doğru.
steamde bağlı olduğun sunucuya baksana

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - cennaro - 11-09-2024

(10-09-2024, 23:24)Reflexssm :

İzmire alıyorum ama her defasında İstanbul'a alıyor.

Dizüstünde İnternet Var Masaüstünde Yok - Reflexssm - 11-09-2024

(11-09-2024, 20:58)cennaro :
(10-09-2024, 23:24)Reflexssm :

İzmire alıyorum ama her defasında İstanbul'a alıyor.
steam dosyalarını kaldırıp tekrar indirebilirsin belki