Strategyturk Forumları
HoI4 - Almanya ile En Geniş Sınırlara Ulaş! - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+--- Konu Başlığı: HoI4 - Almanya ile En Geniş Sınırlara Ulaş! (/konu-etkinlik-hoi4-almanya-ile-en-genis-sinirlara-ulas)

Sayfalar: 1 2

RE: Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - ferevon - 27-06-2016

(27-06-2016, 22:07)jax61 : o zaman sen en iyimizsin süper oyuncusun. sanırım bunu bekliyordun. şimdi egonu da tatmin ettiğine göre göğsün kabarık bir halde keyif çatabilir mutlu olabilirsin.sanırım şu taktikleri izledim şunu yaptım bak şunu yapsanız iyi olur demek sana zor geliyor. bu çeneyle 900 küsür mesajı nasıl yazmışsın akıl almıyor.
ya zaten umursamıyorum diyorum ki neyine gelmiş ego muhabbeti yapıyorsun eheeee laf gevelemek olsun, adamakıllı sorduğun da yok zaten hop imkansız hop hileli atlayıp sonra da farklı bir üslupla cevap bekliyorsun.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - jax61 - 27-06-2016

bak güzel kardeşim. madem umursamıyorsun niye bu sayfada haritan var? haritayı sen değil bir başkası yayınlamöış olsa ve sen geliştirdiğin taktiği bilmesen direk o oyuna hile dersin. ha sana burada şu düşüyor. hayır kardeşim bu oyunda hile yok. şu şu taktikleri kullandım. bunu söylemek bu kadar mı zor da , umursamıyorum hee hile yaptım ah yakalandık gibi çocukça muhabbetlere giriyorsun. bu oyun hileli veya değil ama normal bir oyun olmadığında hemfikir miyiz ? bence evet. bunu açıklamak da senin vazifen. haritayı yayınlamakla yarışmaya katılmış oluyorsun. ben de bu yarışmanın sonucunu merak eden bir user olarak açıklama bekliyorum. ha bunu açıklamıyor veya açıklayamıyorsan hileli olduğunu kabullenmiş oluyorsun. inandırmak zorunda değilim deyip sıyrılacaksan bu haritanın bu sayfadan kaldırılması veya yarışmaya dahil edilmemesi gerekiyor.

bu arada tek açıklaması var bu oyunun . hiç batmayan submarinelerle denzlerde patrol yapıp çıkarma yapmış olabilirsin. ama bu bile sıkıntılı durum .zira büyük gemiler olmadan geçilemeyen denizleri nasıl geçtiğini merak ediyorum işte.kademe kademe ilerledin desem belki olmuş olabilir. yine de bu kadar erken bitmesi kafalarda soru işareti.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - ferevon - 28-06-2016

İlk mesajını oku istersen, nasıl yaptın ya da en kötü hile yaptın mı diye sormadan baştan yargını yapmıştın, hala daha zaten hile muhabbeti yapma bir zahmet en son pf'de attığım EU resimlerinde hile deniyordu o kadar düşmesin bu forum.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - hsniscan - 28-06-2016

Oyun cidden hileli duruyor. Hile demiyorum ama öyle görünüyor. Nasil yaptigini aciklarsan sevinirim ?

RE: Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya - ferevon - 28-06-2016

(28-06-2016, 03:13)hsniscan : Oyun cidden hileli duruyor. Hile demiyorum ama öyle görünüyor. Nasil yaptigini aciklarsan sevinirim ?

Pekala. Exploit bile yok aslında, bunlara exploit diyen exploit görmemiştir çünkü bu oyunun ana mekaniklerinin bir sonucudur, strateji oyunu sonuçta ve bu ana mekanikleri gayet kullanılması gerektiği gibi kullanarak bu sonuca ulaşıyorsam bunun exploitlik bir yanı yoktur. Almanya ile Maginot Line'a kafa atmamak ne kadar "strateji" ise bu da öyledir.
Bu oyun zaten hiç optimal değildi, ABD'nin kendi factionunu kurup 2. Allies olmasını beklemiyordum ve çok fazla hata vardı ilk defa bu kadar uçuk şeyler denediğiim için yani ve cidden kasmadım kendim çoğu şeyi AI'ye bıraktım falan. Hatta bir ara anakarada askerler sadece garrison görevinde dururken Macaristan salağı Çekoslovakya'ya savaş açınca Çekoslovakya ABD'nin factionuna girdi diye Berlin'de Çekoslovak askerleri geziniyordu temizleyene kadar. Zaten ABD teslim olalı 2-3 ay daha olmuştu, düşün,  bu dikkat ettiyseniz Meksika gittikten sonra aldığım resim. 

Oyuna başlar başlamaz ordularımı İngiltere'ye çıkartmaya hazırladım ve 250 günlük justify waru atmaya ilk günden başladım. 250 gün geçince donanmama S&D çıkartma için gerekli 2 bölgede S&D emri verdim ve anında savaşı açıp askerleri anakaraya çıkarttım. Bundan sonrası zaten epey kolaydı zira tek yapmam gereken topraklarımda ne varsa İngiltere'ye göndermek oldu, tabiiki İngilizler karada beni yenemedi ve teslim oldu. Allies'ın başka birine geçmesini bekliyordum burada ben ama tamamen yok oldu bundan sonra. WT tabii 25'i rahat geçmişti ve millet rastgele garantiler atmaya başladı. Arada neler oldu tam hatırlamıyorum da işte Hollanda'ya saldırmıştım ben galiba, sonra Amerika factionunu kurdu ve Hollanda'yı factiona aldı böylece ABD ile savaşa girmiş oldum. Ben tabii o sıralar Labrador'a 10 level port+infrastucture yapmışım Kanada'nın işgaline hazırlanıyorum, Hollanda'ya tabiiki ufak bir birlik ayırmıştım ve o anda bir de Fransa'nın factiona girip başıma bela olmasını beklemiyordum. Ha bir de Çekoslovakya'yı söylemiştim dimi? O da oyunun saçmalıklaırndan, Macaristan'dan bana ne kardeşim adam Axis değildi Çekoslovaklar ne diye benimle savaşta olan factiona giriyor bir anda? Ben Demand Sudetenland atıyordum tam o savaş çıktığı anda, beleş alacaktım ne güzel. Neyse işte bunlar olunca Kanada'daki birliklerimi epey azaltıp Almanya'ya gönderdim ve bi orda epey vakit harcamam gerekti bu pürüzlerle uğraşmaya, yoksa bu harita 1937'de yapılabilir her şey plana göre giderse. İşte Belçika'yı aldım ordan Fransa'ya girdim vs. oralar malum. Sonra işte Çekoslovakya'yı Macaristan'a yedirme kısmını halledince Fransa'daki adamları azalıp Kanada'ya yolladım ve ondan sonra Kanada'ya savaş açtım. Bu arada İtalya hala Axis'te değil, Japonya'yı bu arada bir yerde aldım belki bi iki ada alır diye de hiçbir şey yapmadı. Gerisi malum zaten ordan ABD'ye kadar yardım.  Bundan sonra da oynayacağımı zannetmem artık bu oyunda WC yapmak çocuk oyuncağı. Zaten fabrika sayımı da görüyorsunuz resimde, o kadar saçma bir üretim yapıyorum ki Scrapping the barrel alsam ancak yeter manpower 1942'ye kadar. Ayrıca bi ton dockyardım var ama artık gemiye ihtiyaç da kalmadı. Neyse zaten bu oyuna daha da hile veya exploit bıdı bıdı yapan varsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - Duman - 30-06-2016

Nogrod'un görselinde mi daha çok state var ferevon'un mu? Nogrod'un endüstri 2 kat daha yüksek ama yine de emin olamadım.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - ferevon - 30-06-2016

Benim annexlediğim ülkelerin state sayılarını bul topla. bi sürü ada var İngiltere ve ABD'den gelen, Alaska falan da sığmadı resme tabii.
Büyük ihtimal benimkidir zira Soıvyet stateleri birazcık hayvan gibi, keza Hindistan da öyle diye hatırlıyorum. Bendeki tek hayvan gibi stateler Afrika'da.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - jax61 - 30-06-2016

hele şükür anlattın yani :) bize de tebrik etmek düşer. ilk baktığımda ( ki birçok kişi bunu düşünmüştür) hile gibi gelmiş sonrasında ise olabilirliğini düşünmüştüm.sadece ingiltereyi doğru düzgün ordu basmadan direk annexi çakınca işi kolaylamışsın demekki.zira amerika da uzun süre ordu kasamıyor. amerikaya bile yapılabilir bu .yakın bir liman olsa. ki zaten sen kanada kıyısındaki ingiliz toprağını da alıp amerikaya da hazırlanmışsın.güzel taktik ama yine bence bu oyundaki bir eksikliktir.exploit olup olmadığı tartışılır. ha sen değerlendirip güzel bir şekilde oyunu bitirmişsin. tebrik ediyorum.

edit: bu arada bahsettiğin taktiği denedim. ilkinde başarısız olsam da (ingiliz donanması batırdı donanmayı çıkarma yapamadık) ikincisinde biraz filoya ve naval bombere kasınca çıkarma gerçekleşti ve 1938 in sanırım sonlarında ingiltere teslim oldu. ful annex yaptım. yalnız dediğim gibi bu tamamen ainin mallığı zira ben 50 küsür gemi 200 naval bomberle çıkarma yaparken ingiliz donanmasının 200 küsür gemisi ingiliz kanalında limanda bekliyordu. yani normal şartlar altında ingiltere o adaya değil 1936-37 de 1950 de bile asker çıkarmaması lazım. tabi bunu oyuncu oynasa çıkarmaz. ama söz konusu ai olunca hakikaten oyunda bir eksiklik olduğu konusunda haklısın.yıl 1938 tek rakip sscb ve amerika. amerika elimizin altında sscb desen arada daha polonya var. wc işten bile değil aynen..,

Yb8Qbj.jpg

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - Duman - 02-07-2016

Tüm katılımcılara +2 Imperium verdim, ferevon ve Nogrod diledikleri takdirde HOI4 lider avatarı talebinde bulunabilir. Bunun için liderin adının söylenmesi veya liderin portresinin iletilmesi yeterli.

Katılımcılara tekrardan teşekkürler.

Konuyu başka resim atmak isteyen olur diye açık bırakıyorum. Bir sonraki etkinliğe dair fikir de verebilirsiniz.

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - ferevon - 02-07-2016

ABD'nin kara ordusu da mesele değil zaten, Kanada'ya asker çıkarabildikten sonra Almanya 1943 ABD'sini de alır anakarada

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - jax61 - 03-07-2016

valla aldı da.. bizim german reich ..

3oM0lp.jpg

R3NMpn.jpg

sırasıyla önce ingiltereyle dünya savaşı . sonra rusya ile en sonda da amerika ile dünya savaşı .çin savaşına japonya çağırmadı ve çinin yarısından fazlasını italyaya hediye etti... annexlenmemiş sayılı devlet kaldı. 5 yıl var ..belki tamamını alırım ama cidden feveronun dediği gibi sıkıcı bir hal aldı. sadece bitirirsem dünya fethi için uğraşırım..divisionların birçoğu axis üyelerinin benim kendimin sanırım 3-400 civarıdır ama çoğunluğu mobilize ve tank , piyade oranı düşük..

bir sonraki etkinlikte rusyaları görelim bence..

Hearts of Iron IV Yarışmaları #1 : Almanya ile En Geniş Sınırlar - Duman - 10-07-2016

Hearts of Iron IV oyuncularından talep olursa yeni etkinlik düzenleyebiliriz.

Bu konunun ilk mesajına katılımcıları ve ekran görüntülerini ekledim.