Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-agustos-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 20-08-2016

Defansif savaşlara müttefiklerin çağırılması ne kadar saçma diyen oyuncunun geçtiğimiz oyun AI devlete 3 kişiyle birlikte savaş açarak AI'in müttefiği olan oyuncuyu savaşa çekmeye çalışması :D Kesin o da tesadüftür.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 20-08-2016

(20-08-2016, 15:07)Redtay :
(20-08-2016, 15:04)Furkovic : Oyuna oynamayı bilmeyen savaşmaktan korkan adamlar girdi...

(20-08-2016, 02:27)Furkovic : doğuya gitsem Hindistan - Japan-Çin aralarında bir klup kurmuşlar

Batıya gitmek istesem osmanlı var onla baş edemem 

Furkoviç sen çok savaşıyormuşun gibi yorum yapma lütfen.

Yüzde 100 disiplinli 4.2 Moralli İran Ordusu , Yüzde 115 disiplinli 4.7 moralli Osmanlı ordusu ile nasıl baş eder ? Yada Çin Hindistan İttifakı ile ? Hindistanın ordularını teke tekte alırım ama hindistanda o kadar çok kale varki ben gelene kadar çin arkalar . Asyada İttifak alacağım başka adam yok .Benim batılılaşman Bunlarla mücadele etmem için şart. Hindistan'da süper ticaret akıyor o yüzden westernfront sürekli artı 2 3 lük advisor alıp teknolojide sizinle yarışıyor . Ayrıca adama oyunun başından beri toplam 15 skillden aşağı yönetici gelmedi . Bakalım ona karşı bende Bot delhiyi ally aldım ama bot bu, savaşta başkenti düşssün hemen kabul eder barış teklifini .

Ming v Japan meselesine gelince Koreyi annexlemek 2-3 savaş sürer toprakları geniş . Ming 3 savaş ardarda koreyi annexlerken japonya napıyordu acaba doğuda bir kankacılık olduğu açık .

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - jax61 - 20-08-2016

ming koreyi 2 savaşta aldı. ming koreyi alırken japonya adasını birleştirmeye çalışıyordu :) 1 kere savaş açtı koreye onda da koreye asker çıkaramadığı için savaşta yamanayı serbest bırakıp savaşı bitirdi.zaten toprak alsaydı savaş açacaktım ;) umarım anlamışsındır.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Redtay - 20-08-2016

Furkovic, Osmanlı koalisyon savaşlarında sıkıntı çekerken, isyancılarla boğuşurken ne yaptın? Adam genişleme alanının üzerinde adamla müttefik olmaktansa taleplerini kabul edip fırsat kollamalıydın.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - fodunkiran - 20-08-2016

(20-08-2016, 15:08)Duman : Defansif savaşlara müttefiklerin çağırılması ne kadar saçma diyen oyuncunun geçtiğimiz oyun AI devlete 3 kişiyle birlikte savaş açarak AI'in müttefiği olan oyuncuyu savaşa çekmeye çalışması :D Kesin o da tesadüftür.

çağırmak oyuncuya bırakılmalı manasında dedim onu o olaydan bağımsız olarak dediğim gibi olsa orada ai yine çağırır zaten seni

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Aeschyli - 20-08-2016

İranın osmanli ya saldırması çok mantıklı olmaz en azından savaşı kendi açarsa. Osmanlı nin ölü durumu bile İranı döver. Batıdaki müttefiki gelesiye kadar zaten osmanlı istediği ws yi alır savaşı bitirir. Osmanlıdaki isyanlar başarılı olur ama iranda savaşı kaybeder. İran osmanli ile savaşırken faydali olur tabi ama savaşı açan kişinin batıdan olması lazım. Buda Avusturya yada Polonya ya düşer

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 20-08-2016

AYrıca artı 5 unrest ile westernize olurken ...

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 20-08-2016

Ya aynı şeyleri tekrar ediyoruz, aslında bir önceki yazıma link vermem lazım ama neyse;

Öncelikle Furkoviç kendini aştın usta ::(

1) "Asyada İttifak alacağım başka adam yok."

- Dengelerin değişmesini beklemek olgusu henüz sende yok. Ben de onu Reoberg ile yaptığım 4 saatlik savaşta kazandım.

2) "Hindistan'da süper ticaret akıyor o yüzden westernfront sürekli artı 2 3 lük advisor alıp teknolojide sizinle yarışıyor."

- Ticaretin aktığı doğrudur, zaten sabah yazdığım üzere biz ticaret paktı kurduk, ülkesel çıkarlarımız çakışsa bile Asya ticaretini düzenleyerek Avrupa'da kolonicilik yapmak isteyenleri aç bırakmak amacımız var. Bu ülküyü de ortaya koyan kişiyim.

3) "Ayrıca adama oyunun başından beri toplam 15 skillden aşağı yönetici gelmedi . Bakalım ona karşı bende Bot delhiyi ally aldım ama bot bu, savaşta başkenti düşssün hemen kabul eder barış teklifini ."

- Benim ülkenin başındaki yöneticiler sırasıyla 4-3-3, 3-2-2, 3-6-3, bir 5 sene 4-2-2 regent, sonrasında da 5-4-3 eventle geldi, ve çocuğu 6-5-5 daha tahta geçmedi yavrucak (Ya küçücük çocuğun bu laflardan haberi bile yok ayıp ediyorsun)

- Benim seninle uğraşacak zamanım yok, irana girmem! Hatta seninle özelde dahi konuştuk. Sana karşı ofansif hiçbir hareketimin olmadığını anlaman için daha ne yapmam lazım.

- Ayrıca ben Hindistan'ı teke tekte alırım demişsin ya, öyle kolay değil o iş. Hindistan'ı şu 1542 haliyle dahi işgal etmek en az 10 senenizi yer, kaldı ki ben artık Afrika'da malezya'da üstünlük sağlayıp Kraliyet donanması kurmuşken, PEH!

- Bakın doğu'da savaş yok, çünkü kimse birbirine girmeye cesaret edemez! Basit!

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 20-08-2016

Japonya çıkarlarını korumasa bu birlikte olmaz.
Japonya her halükarda koloni konusunda köprülerini açmış ve dünyanın en büyük emperyalist gücü olmaya aday bir devlettir.
Japonya'nın askeri gücü umursanacak bir kalitededir. Ve Japonya donanması kendini reform etmiş bir vaziyettedir.
Şayet ki Asya kıt'aasına bir batılı devlet 1650 senesinden önce gelmezse bu birlikten dostluk baabında ayrılacağımızı belirtiriz.
Çünkü bu birlik Batılıların Doğuyu işgal etmemesi için kuruldu.
Lakin şu anda tüm çıkarlarımız uyuştuğu ve uyuşmayanların da yola gelmesi sebebi ile ne kadar pürüzlü de olsa Çin ve Bharat devletleri ile defansif ve ekonomik paktlarımızı silmek intahar ve saçmalıktan birşey olmaz.
Zor da olsa Japonyanın şu anki durumu :
Tüm Adasını birleştirmiş
Teknoloji konusunda belli bir mesefa yol almış
Cömertçe davranan ekonomilerden birisi
Donanmasını reform etmiş
Filipinlerin büyük çoğunluğu
Mikronezya ve Okkyanusya adalarının yarısı
Kuzey Amerika - Afrika - ve Alaska ' da üsler
ve Güney Amerikaya hemen gitmek üzere bulunan
Bir devlet haline gelmiştir.
Darısı kendisini God Father sanan İngiltere ve Moskovanın başına.

[EU4MPA] Königreich Preußen - PashaZade - 20-08-2016

Frank Leh ve İskandinav milletlerine diz çöktüren Kutsal Roma'nın en güçlü Prensi ve Almanların Hakimi ve Kurtarıcısı Königreich Preußen'in Alman İmparatoruna saygılarımızı iletir onca şeyden sonra değişen Brandenburg gibi eski kötü ilişkilerimizin düzelmesini temenni ederiz.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 21-08-2016

ZYLvgG.png

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Fire - 21-08-2016

Japonları tekrardan buradan hak yoluna davet ediyorum

Hocam keşke tüccarlarınız gelse de hristiyan olsak. :(

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 21-08-2016

(21-08-2016, 06:17)PashaZade : Hocam keşke tüccarlarınız gelse de hristiyan olsak. :(

Dedi ve iç savaştan beli doğrulmadı.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 21-08-2016

Hindistan diğer devletlerde isyancıları mı destekliyor?

Bu arada Doğu Savaşı öncesi Prusya içerisinde 2 isyancı grubu Polonya tarafından desteklenmiş, ancak bu isyanlar başarılı olamamıştır. Prusya olarak ülkelerin diğer ülkelerdeki isyancıları desteklemesine karşıyız.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 21-08-2016

Oyun başından beri tek gördüğüm oyuncu ülkeleri İran ve Osmanlı. Cuma günkü oyunda son 4-5 dakika kala ingilterei le tanışıp Kastilya'ya warn attım. Onun dışında avrupa ne halde onu bile bilmiyorum :(

Ming iç savaşa girerse isyancı beslemeyi bilirsiniz ama değil mi ? Hep böyledir bu. Sizi entrikacılar. Diplomasi yapın accuk.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - EthemSisli - 21-08-2016

(21-08-2016, 14:16)WesternFront : Oyun başından beri tek gördüğüm oyuncu ülkeleri İran ve Osmanlı. Cuma günkü oyunda son 4-5 dakika kala ingilterei le tanışıp Kastilya'ya warn attım. Onun dışında avrupa ne halde onu bile bilmiyorum :(

Hocam bana neden warn atıyon belki benim sayemde batılılaşcan uyanık ol ;) :D

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 21-08-2016

Batının iyi yönlerini doğulularla paylaşanlara karşı Prusya'nın tavrı sert ve acımasız olacaktır.

Daha bizimle tanışabilseniz tabi.