Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-agustos-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Justicar - 21-08-2016

Vay be Asya'lı kabileler ne çok konuştu.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 21-08-2016

Hollanda'ya bak. :) Bir kere İmparator olmuş diye kendini imparator sanıyor. Yalnız siz kaybedebiliyorsunuz. Biz sonsuza kadar İmparatoruz !

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Draco - 21-08-2016

Nr.88 | Draco

Delhi

150 Saat

Delhi mi ? Vay yazık. Desene bizi birlik 10 sene içinde dağılacak :fpalm:

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Fire - 21-08-2016

Bene ingilizlerle hollandalilar anlaşıp hindistana annex atmalı :P

Vallaha hocam siz gelene kadar biz ordayız zaten :P

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 22-08-2016

Delhi'ye oyuncu alınmasını reddediyorum. Hukuki benzerleri Fransa ve Prusya'nın başına gelmiştir. Redtay'ın adil bir karar vereceğinden şüphem yok.

Sanırım batı Afrika'da hala güzel devletler var.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 22-08-2016

Benim başıma gelmedi.

Avrupa'ya alınacak her yeni oyuncunun düzeni bozmak lafı altında uzaklaştırıldığını biliyorum Duman. Tanıdığım bir oyuncunun veya bu oyunda yer alan bir oyuncunun geçmesine birşey demem, ama yoktan biri geliyor, üstelik tanımıyorum. Tam savaş açacağım gün düşman devlete geçiyor. Ne yapmalıyım ? Aynı şey Polonya'da oldu hem de tamamen aynısı. Bu delhi Ming'in de canını yakıyordu. Ortak operasyon düzenleyeceğiz, askerleri sınıra bile dizdik oyun bitti. O devlete oyuncu geçtiğinde olacakları söyleyeyim, 3 yıl içinde blitz yiyecek ve tamamen işgale uğrayacak, ardından İran da savaşta olduğu için savaş 15-20 seneye uzayacak ve biz sürüneceğiz. Böyle bir şeyi kabul etmem söz konusu olamaz.

Tekrar söylüyorum, redtay'ın adaletine güveniyorum.

Bir de yeni gördüm ve sesli güldüm. Yani 150 saat oynamış bir arkadaşı benim karşıma denge olsun diye koyulacaksa zaten amaç ne yazık ki ayan beyan ortada :( .

Katılmak isteyen arkadaşı da tanımıyorum ama beni yanlış anlamasını da istemem, çok yanlış bir zamanda yanlış bir kişi olarak yanlış bir yere geldi, kendisine karşı hiçbir kastım yok.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - jax61 - 22-08-2016

gelsin sikinti yok.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 22-08-2016

Avrupa'da -Asya'ya nazaran farklı bir biçimde- birbirine düşman olabilecek, çıkar çatışması yaşayabilecek çok sayıda oyuncu olduğu için bir ülkenin bile el değiştirmesi dengeleri alt üst eden bir durum. İsviçre oyuncusu oyuna girmeden önce Avrupa'da seçmemesi gerektiğini belirttim, ancak yine de seçti ve Papalık oyuncusuna büyük bir haksızlık yapıldı. 

Ardından Polonya'ya troll olduğu 10 km öteden belli Timur gelince yine uyarımı yaptım. Polonya'nın safi Osmanlı'ya toprak vermek için oyuna girdiğini, Polonya'ya ciddi bir oyuncu alınmasının gerekliliğini vurguladım. Sözüm yine dinlenmedi, arkadaş Polonya'ya geçti. Müttefiği Osmanlı'ya topraklarını verdi. Normalde hala diğer insanların oyununu baltalamak istemediğimden Polonya'ya karşı bir saldırı planlamıyordum -çünkü ülkenin başında troll varken olacaklar belli- ancak Moskova'ya 4 ülke birlikte saldırarak beni savaşa çekmeye çalışmaları sonrası ve Redtay'ın o esnada sarfettiği "eğitim" ile alakalı bir sözü sonrası bu Polonya'ya oyunu öğretme işinin bana düştüğüne kanaat getirdim ve ülkesini %100 işgalden geçirdim.

Oyunun başından beri savaş yaşamadığımız Asya'da oyunun sonuna dek de savaş yaşamaya niyetimiz yok bu sebeple ASYA BİRLİĞİ dışında kalma olasılığı olan bir oyuncuyu Asya'ya istemiyoruz diyorsan başka. 

Redtay'ın konu hakkındaki yanlış kanaati 'Asyalı ülkeler kendilerine ortak tehdit gördüğü Batılılara karşı birlik olmuşlar bunda bir sorun yok' sözünden sonra belli oldu benim için. Asya'ya gelen batı ülkesi var mı? İngiltere'nin tek derdi tüm Amerika'yı domine etmek. Gelse bile şuanki haliyle İngiltere'nin Hollanda'nın Kastilya'nın yenebileceği 1 tane Asya oyuncu ülkesi var mı? Hayır yok. 

Şuanda batılı güçlerin Asya'ya çıkartma yapma ihtimali doğulu güçlerin Avrupa'ya çıkartma yapma ihtimalinden daha azdır.

Kötü oynanmasına hiçbir lafım yok, herkes savaşta kaybedebilir, herkesin başına üst üste kötü eventler gelebilir. Ancak oyun stiliniz bu oyuna zarar veriyor. Bu muhtemelen kimsenin tanımadığı Draco oyuncusunun 'seni dengelemek için getirildiği'ni düşünmene kadar varıyor. Açıkcası bu saatten sonra oyuna eklenebilecek hiçbir gücün seni veya müttefiklerini dengeleyebileceğini sanmıyorum.

Asyalıların 1500'te diplomasinin nimetlerini keşfetmeleriyle bu oyunun dengesi kalmadı.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 22-08-2016

Bencede delhiye oyuncu alınmasın ...

asyaya oyuncu gelmesine ben şahsım adına karşı değilim.hatta destekliyorum. ama gelen oyuncu isviçre veya polonya gibi yapacaksa gelmesin.

geçen bölüm bukharaya oyuncu aldınız. 1 saat oynayıp gitti.sonra diyorsunuz ki asyada denge yok. asyadaki dengeyi ben yapmadım. bu oyuncuların ve oyun düzenleyicisinin suçudur.

bilahare bu oyun herkese açık ise herkes heryere gidebilir. yeter ki ciddi oynasın. kimse de şu niye şurda bu niye burda dememeli.

delhiye mi gelmek istiyor adam. buyursun gelsin.

isterse gelsin benim göbeğimn dibine yerleşsin farketmez.

artık yeter yani. saçma sapan suçlamalarınız tavrınızdan gına geldi.

BİR DAHA VE SON KEZ YAZIYORUM..BAS BAS BAĞIRDIM. AFRİKAYI HİNDİSTANI ASYAYI BOŞ BIRAKMAYIN DEDİM. DİNLEMEDİNİZ. ŞİMDİ CİYAKLAMANIZ BENİ ENTERESE ETMİYOR.İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE GELSİN.

saygılar.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 22-08-2016

2016 senesinde Hindistan ve Çin sınırlarda anlaşmazlık yaşamaktadır.
Görsel

2016 senesinde Çin ve Japonya sınırlarda anlaşmazlık yaşamaktadır.
Görsel

Öte yandan oyunumuzda 1500'ten beri Hindistan, Çin, Japonya gibi ülkelerin birbirleriyle hiçbir sorunu yoktur.

Diplomasiden aldığım tadı başka hiçbir şeyden almadım - Çin Atasözü

hahaha alem adamsın duman :)

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Justicar - 22-08-2016

Koca Hindistan'da tek başına genişleyebilmek için başka oyuncu istenmiyorum. Buna aç gözlülük denir. Avrupa'da ki durum çok farklıydı, karıştırmayın.

ben üstte de yazdığım gibi gelmesine karşı değilim. nitekim victory cardım delhi toprağı. girip alacam . ha ai olmuş ha oyuncu. farkı yok.alamazsak da onurumuzla tibet dağlarına gömülürüz. belki bazı çenebazların çenesi kapanır diye umuyorum :)

'Çenebazlar' gördüğüm kadarı ile Asyalılar. Her yorumun altında illa bir Asya yorumu görüyorum malesef.

(22-08-2016, 11:36)Justicar : Koca Hindistan'da tek başına genişleyebilmek için başka oyuncu istenmiyorum. Buna aç gözlülük denir. Avrupa'da ki durum çok farklıydı, karıştırmayın.

Benim kimseye birşey kanıtlama ihtiyacım yok, burada yazdığım yazılardan cımbızla cümle seçerek konuyu saptırmayın. Özellikle Justicar'ın beni tanımamasına verdiğim şu sözü beni bayağı üzdü. Ben daha kimseye böyle ağır konuşmadım.

Bakın ben pek toplu konuşmam, oyunlarda özel sohbeti kullanarak kendi menfaatimi gözetebildiğim kadar başka oyuncuların da hakkını gücüm yettiğince savunmaya çalışırım. Keşke hepinizle ayrı ayrı sohbet edebilme imkanım olsa ama gerek ülkelerin konumu gerek ayrılan zaman buna müsade etmiyor.

Delhi'ye geçecek oyuncuyu tanımıyorum, şimdi oyuna girdiğini farzedelim, benim ona acıma şansım yok. Ben bu çocukla nasıl iletişim kurayım, üstelik bir sonraki oyun için genelde insanlar tanıştıkları gibi savaş yiyince kin besliyorlar. Bu sebepten ben oyuncu alınmasını istemiyorum. Fakat alınırsa da tanıdığım birisi olsun ki durumu kendisine açıklayayım demek istedim. 

Benim oyunum hakkında sanki oyun başından beri Hindistan'da tek başıma oynayabilmemi sağlamak için lobi yaptığımı sananlar, oyuna ilk davet edilenlerden olup Osmanlı'nın teklif edildiğini, sonradan gelmek istediğimde hiç oynamadığım bir yere gidip kendime yeni bir macera bulmak istediğimi,  kimse olmadığı için ilk gün rusyaya geçmemin tartışıldığını, oyuncular Hindistan da birinin olmasını istediği için kaldığımı ve bu olayda da kendi fikrimi dahi beyan etmediğimi hatırlamalılar.

Ha tanıdığın biri olsun ki kankacılık yapalım diyosun?