Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-agustos-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 22-08-2016

Mesela Steafun geldi benim iyi arkadaşımdır, siz ona verdiniz Delhi'yi. Benimle ölene kadar savaşır ve kaybedince de Kabul eder gider. Ama yeni oyuncu bana gönül koyabilir, gelsin kendisiyle de daha tanışmadım.  Gelsin tanışalım bakalım nasıl olacak. 

Sen bir önceki mp  de ne oynadın?

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 22-08-2016

Duman ne kadar boş konuştuğunu fark ettim. Sen de nasıl sorunlar var ? Bas baya bildiğin halde işleri uzatıp çığrıdan çıkarmayı seviyorsun. Devletler arasındaki günümüzdeki çekişmeden bahsetmişsin. Öncelikle şunlara cevap vereyim.
1-)Hindistan-Çin : Hiç oyundaki sınırlara bakmadığından anlayamassın demekki. Daha Hindistan Bengali almadı. Aralarında bir Bengal tampon bölge niyeti sürdürmekte. O yüzden şu anda Bengal Delhi ve Malacca'ya karşı potansiel ortaklar.
2-)Resmen ''kör'' gibi Japonya ve Çin arasında da hiçbir sorun yok demişsin. Bir şey bilmeyip sallamandan kaynaklanan şu problemi de dile getireyim.
2,1-) BKNZ. Tayvan Krizi
2,2-) BKNZ. Kore Krizi
2,3-) BKNZ. Çin ve Japonya Koloni Krizleri
Şimdi başarı bir problem çıktığında savaşı başlatmak değil. Diplomasi ile ertelemek ya da ortadan kaldırmaktır. Bunun en iyi şekli ortak hedefe yönelen Koalisyonlar kurmaktadır. OYUN BAŞINDAN BERİ ASYAYA GELMEDİĞİNİZ GİBİ OYUNCU ATAMA KONUSUNDA DA BÖLÜCÜ İŞLER YAPIYORSUNUZ.
Lakin yapmakta olduğunuz her ne ise başarılı olmayacağını ÜSTÜNE basa basa anons geçerim.
Delhi'nin gelmesinde bir problem yok. Sonuçta ne kadar etkili olabilir ki ?
Savaşı başladığı gibi başlatacağız ve belki de adam 2. dakika ALT F4 Atıp çıkacak kim bilir ?

Boş yere Victory Card amacım olmayan Çin topraklarında neden manpower ve para kaybetmeme neden olayım ki ?
Ülkeyi 10 sene boyunca bir ekonomik krize sokup sonradan bir saldırı mı bekleyeyim ?
Saçma bir ticaret node'unda gücümü yüzde beş arttırmak için iki tarafın asker sayısının toplam 200k olduğu kadar büyük bir savaşa mı kapılıyım ? Siz bunda bir mantık görüyorsunuz ki buyrun yapınız. Bir sonraki mp doğuda olmayı pel düşünmüyorum zaten. Ama Doğunun bir problemi olduğu için değil kesinlikle. Provakatör insanların baskıları sebebiyle.

Gel gelelim Kutsal Roma'lıların Alman olmayan imparator birşeyisi Hollanda'ya. Sayın Hollanda size kısa ve öz bir cevap vereceğiz.
*Biz Avrupa'ya laf atabilecek kadar yakınlaştık haritada fark ettiniz mi ?*

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 22-08-2016

320px-Safavid_Flag.svg.png

Şahanşahım'ız Nevruz kutlamalarına Bharatlı yöneticileri ülkesine çağırarak onlara,Acem kültürünü , felsefesini , mimarisini, sanatını ve bilimini yakından tanıma fırsatı göstermiştir. Şahımız bundan sonra Bharatla yakın ilişkiler kurmaya çalışacaktır.

378px-A_treatise_on_chess_2.jpg

(Bharat diplomatı ve Şahanşahımız ''ükemizden çıkıp dünyaya yayılan'' zeka oyunu satrancı oynarken gösteren minyatür)

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - jax61 - 22-08-2016

akıllıca bir hamle :)

@Justicar her yorumun altında asyalıların cevabını bulman acaba sürekli şekilde son 7-8 sayfada asyaya laf atıldığından olmasın ?

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Justicar - 22-08-2016

Asya'ya laf atılmıyor. Ki Asya laf atılıcak öneme sahip değil bence. İlginç bir şekilde üstünüze alıyorsunuz.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - GaulTurk - 22-08-2016

Asyalı devletler haklı şu konumda. Avrupa'nın üstün ırk yapıldığı oyunda Avrupa'dan devlet seçip de Avrupacılık yapmayın. Asyalı devletler 1000 kat daha geride başlıyor oyunda.

[EU4MPA] Königreich Preußen - Furkovic - 22-08-2016

330px-Persia.png

Şahanşahım'ız Batının Yükselen gücü ve geleceğin devleti Prusya Krallığıyla yaşadıklarımızı unutup , yakınlaşma adına Acem diyarlarından Berlin'e 500 deve yükü hediye göndermiştir.

Bu hediyeler arasında Doğunun ve Acem diyarlarının kültürünü yansıtan çok nadide parçalar vardır.

640px-Unknown%2C_Iran%2C_16th_Century_-_...roject.jpg

Örnek olarak vermek gerekirse Paha biçilemez İran Halıları , Batı'nın İran edebiyatını tanıması için Mantıkut Tayr'ın Nusrası ve Almanca çevirisi , İran'ın değerli taşı Firuzeden yapılmış tesbih ve Prusya kraliçelerine layık takılar bu hediyeler arasındadır.

dX5ldL.jpg

Umarım bu hediyeler , bundan sonra iki devletin çıkarları için  müttefikliğe giden yolu açar.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Reoberg - 22-08-2016

Hain İsveç'i kınıyoruz. Bu akşam cezası verilecek !!!

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Tigin Yusuf - 22-08-2016

Oyuna katilmak istiyorum
Afrikada devlet yokmus afrikada devlet secicem
320 saat

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - jax61 - 22-08-2016

(22-08-2016, 13:07)Justicar : Asya'ya laf atılmıyor. Ki Asya laf atılıcak öneme sahip değil bence. İlginç bir şekilde üstünüze alıyorsunuz.

üstümüze mi alınıyoruz ?

gerideki sayfaları bir  daha incelemeni öneririm. son 4 sayfada hangi konularda tartışmalar yapılmış?

öneme sahip olup olmadığını çok yakında öğreneceksiniz. sadece biraz daha beklemeniz yeterlidir.

(22-08-2016, 14:38)Tigin Yusuf : Oyuna katilmak istiyorum
Afrikada devlet yokmus afrikada devlet secicem
320 saat

afrikada şuana sadece fas var. o da kendi core toprakalrından başka yere yayılmış değil.diğer alanlar tamamen boş. mali iyi durumda. etiyopya yıkıldı. kaffa iyi bir seçenek olabilir.kilwa da iyi durumda..

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Tigin Yusuf - 22-08-2016

Jax61 onerin icin tesekkurler oyuna gelince bakarim onerdigin ulkelere yada oyundan ss atilirsa

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Redtay - 22-08-2016

Delhi'ye oyuncu geçebilir.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 22-08-2016

Kilwayı yok edeceğim rakip çıkar :P

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Poyraz - 22-08-2016

Kurdum arkadaşlar

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - anıl - 22-08-2016

Venedik oyuncusu bugün gelmeyecekmiş, onun yerine oynamayı istiyorum. 360 saat oyun sürem var.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - GamerGenc - 22-08-2016

158 saat sürem var (orijinalsiz 200 oluyor) oyuna katılmak isterim

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Redtay - 22-08-2016

Hızlı rehost

Rehost

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 23-08-2016

Çarşamba günü saat 21:00'da Osmanlıya ait her şeyin Prusya tarafından yakılışını izleyebilirsiniz. Observer kabul edebiliriz.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 23-08-2016

Redtay olsaydı böyle olmazdı. 3 Rehost yapılıyor ve sadece biri için süre uzatılıyor. Bundan sonraki oyunlarda 2. defa rehost olursa (bu ben dahi olsam) mpden ayrılacağım. Rehost yapıp süre yiyorsunuz sonra da o süreyi eklemiyorsunuz. Yok ya ?

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 23-08-2016

100k 0.5 moralli ordumla arkalıyacağım