Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-agustos-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 23-08-2016

Şöyle Bir mp olsa bence herşey dengeli olur , 

Kastilya--@Duman
Fransa--@Fire
Osmanlı @WesternFront
İngiltere @Poyraz
Avusturya @Leon
İsveç---@Furkovic
Muscovy--@TurkJedi
Timurids @jax61
Polonya--@Redtay

ben ülke dağılımın bu şekilde GM nin duman olduğu bir oyunda kimsenin aşırı büyüyeceğine inanmıyorum .Şuan ki oyundaki olanlar Oyunu fazla bilmeyen arkadaşların avrupadan gm seçmesi ve Avrupada Kastilya-Avusturya-Polonyanın boş kalıp yutulmasından dolayı , Osmanlınında bu yüzden önü açıldı adam doğru dürüst savaşmadan bir sürü toprak aldı . Ve ben Persia olarak Osmanlıya karşı bir ittifak bulamadım Oyunun en başında beraberdik ama 2.vic cartların birbirimizde çıkmasıyla mecburen ittifak bozuldu , ben kendimi korumak için polya/avusturya ikilisi ile ally olabilirdim ama olamadım çünkü ikiside bot idi.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Fire - 24-08-2016

dumanı az tanıyorsam ingintere ve au ile aly olur ardından beni safdışı bıraktıgı an ingilizlere kolonide ağırlık sözünü konuşur iberya evliliği oldugu gözünü portekize dikebilir oyuncusunu beğenirse dikmez ve böyle asya birliğiydi biz süperiz batıyı ezeriz mottosu (hemen alınmayın brunei barış gücü ile sizden önce bunlarla ugraşıyordum :) ) tarihe gömerdi

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 24-08-2016

(24-08-2016, 00:24)Fire : dumanı az tanıyorsam ingintere ve au ile aly olur ardından beni safdışı bıraktıgı an ingilizlere kolonide ağırlık sözünü konuşur iberya evliliği oldugu gözünü portekize dikebilir oyuncusunu beğenirse dikmez ve böyle asya birliğiydi biz süperiz batıyı ezeriz mottosu (hemen alınmayın brunei barış gücü ile sizden önce bunlarla ugraşıyordum :) ) tarihe gömerdi

Bence yapamaz İspanya zor bir ülke en başındaki olayları atlatmak için vakit geçirmesi lazım hem en fazla 1 ittifakını savaşa çağırabilir.Sende onlara karşı Osman baba ile ally olursun .Brunei barış gücünüde biliyorum ygsden dolayı o mpye gelememiştim sonra bir ara senin yerine ben oynadım :D

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 24-08-2016

O değil de.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Furkovic - 24-08-2016

(24-08-2016, 00:33)Duman : O değil de.

Bu bir anlık sinirle söylenmiş bir şey ve arkadaş önceki konuşmaları atmamış .Ben sana karşı oynamak istesem neden çıkarlarım bitince sana ally atayım ? Ben senin ispanya oldugun bir pf mpsini hatırlıyorum güzel oynamıştın Napoliyi,Romayı kuzey afrikada Memlüğe kadar almıştın .

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - PashaZade - 24-08-2016

Yoğun işim gücüm ve başka projelerim, bir takım insanlara birşeyler için çabalama, Almanca kursum (2 senedir gidiyorum) okulların açılmasına yakın iken daha fazla kendimi boş bırakamamı hissettiğimden ötürü aynı diğer Strategy Turk Agustos mpsinden ayrıldığım gibi bu mpden de ayrılıyorum. Dışarıdan bakınca herşey pembe içeriye girince pembe sanki sizin içinize girmiş oluyor. Ama bu mp iyi oldu. Kimin ne olduğunu gördük. Keyifli vakitler için (sayıca oldukça azdır malum kişiler sağolsun) teşekkür ederim. Hoşçakalın.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 24-08-2016

Bugün Türkiye dahi harekat yaparken ben devletimde oturamam. Operasyonlara bugünden itibaren başlayacağımı herkese açıklıyorum. Şimdi onlar düşünsün.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 24-08-2016

Nihayet Asya'ya beklediğimiz hareketlilik geldi. Umarım zevkli savaşlar olur. Olması gerektiği gibi.

Bu arada Ming ile Bharat'ın bu senede nasıl savaşmasını bekliyorsun diye sorulmuş. Prusya ile Fransa nasıl savaştıysa, Prusya ile Osmanlı nasıl savaşacaksa aynı şekilde. Normalde oyuncuların birbirlerinin kontrolsüz gelişmelerine - bir gün bu ülke bana da tehdit oluşturur - anlayışı ile karşı çıkması gerekir. Ancak Asya'da oyuncular birbirine o derece güveniyor ki kimse birbirinin güçlenmesinde herhangi bir sorun görmüyordu. Ben Prusya oyuncusuyum benim için Rusya'nın da Osmanlı'nın da Fransa'nın da aşırı genişlemesi problem yaratabilir. Çünkü bu güçler ileride gözlerini bana dikebilirler.

Bu kapsamda eğer ben Japonya oynasaydım şuana kadar Ming ile belki 5. savaşımızı veriyor olurduk. Yenilsem adama çıkartmazdım donanma üstünlüğümle ama Ming'in her sendelediğini farkettiğimde düşmesi için bir çelme daha takmak için orada bulunurdum. Eğer Ming oynasaydım Hindistan'ın güçlenmemesi için 1490larda en büyük rakipleriyle müttefik olabilirdim. Direkt olarak No CB kimseye saldırmayacağım tabi ki. Ancak savaşa girmenin veya zorlamanın hala bir sürü olasılığı var.

Etkinlik şerefine avatarımı değiştireyim.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - WesternFront - 24-08-2016

Ben oyunumu defansif oynadım, sebebi de ilk kez Vijayanagar oynamam, hatta ilk kez Hindu bir devlet alıyor olmamdan. Bu durum hala değişmiş değil, Hindistan'da ticareti topladığım yerden bile tam emin olamıyorum; devletimi bir başka ülkeye çarptırmadan ilerletmenin bir yolunu hala bulabiliyorum.

Bu oyuncularla anlaşma olayında Asya'ya söylenen sözleri üstüme alınmıyorum çünkü Malakka'ya geçen Muallim bu durumu açıkça gösterir. Benim kırmızı çizgim olan bir ülkeydi, ve kazanabileceği bir savaşta sadece donanmamı göndererek ülkesini iki parçaya böldüm. Delhi harekatı'na asker göndermeyen Çin'in artık yavaş yavaş bana karşı taraf aldığını hissedebiliyorum. Dediğim gibi sadece ülkeme olan güvensizlik, ve çıkar çatışması yaşanmaması. Ama size 3 oturumdur dediğim gibi sabırlı olan muradına erişir, biraz daha sabırlı olmanızı beklerdim. Sonuçta Asya'da hala 15 yıllık savaşa harcanacak enerjiden ve bu arada Avrupalıların olası işgal hareketlerinden ziyade harcanacak puanlarımız ve boş toprak var.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Tigin Yusuf - 24-08-2016

Pasha zade arkadasimizin oyundan cikmasi ve benim ulkem malinin gelismek icin cok geri olmasindan ve birlik olmus bir japonyanin oyunda oyuncu tarafindan oynanmasi gorusundeyim redtay izin verirse ulkemi japonya olmasini isterim karar redtayin

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Poyraz - 24-08-2016

Manpowerları fulleyin akşam büyük savaş var :)

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - TurkJedi - 24-08-2016

Büyük savaş falan yok, meşhur hikayedeki Ermeni'nin dövülmesi kısmı yaşanacak akşam.

Yoksa Fatmagül 'ün suçu ne film mi vizyona giricek :)

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Redtay - 24-08-2016

Tigin Yusuf Japonya'ya geçebilirsin.

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - TurkJedi - 24-08-2016

Bu arada savaştan önce söyleyeyim, Osmanlı Devleti bu tarih itibariyle Avrupa siyasetinde denge unsuru olmayacaktır. Hiçbir Avrupa devletiyle müttefik olunmayacak, hiçbir Avrupa devletine en ufak maddi veya askeri yardımda bulunulmayacaktır. Ama özellikle Prusya'ya karşı savaşan devletlere hadi koçum, aslansın, yenersin Prusya da kimmiş alt tarafı 200 disiplini 150 traditionu var gibi sözlerle manevi destek verilecektir.

RE: EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - EthemSisli - 24-08-2016

(24-08-2016, 20:14)TurkJedi : Bu arada savaştan önce söyleyeyim, Osmanlı Devleti bu tarih itibariyle Avrupa siyasetinde denge unsuru olmayacaktır. Hiçbir Avrupa devletiyle müttefik olunmayacak, hiçbir Avrupa devletine en ufak maddi veya askeri yardımda bulunulmayacaktır.

Daha savaş başlayıp, sonuçlanmadan intikam kokuları alıyorum. Belli olmaz @TurkJedi doğuya yakınlaşır, doğuda onu sahiplenirse 1650-1700'lere doğru Osmanlı önderliğinde büyük bir Doğu Vs Batı savaşı (Prusya önderliğinde) meydana gelebilir benden söylemesi :D (Y)

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Justicar - 24-08-2016

Seri bir şekilde oyunu kurup başlamalıyız. Sıkıcı olmaya başladı oyun girişleri.

Kuruldu

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Dogo - 24-08-2016

katılıyorum swisky

EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Duman - 24-08-2016

@EthemSisli

Ben daha çok pişmanlık kokusu alıyorum, Osmanlı daha öncesinde Prusya (aka Oyun-İçerisinde-Güvenebileceğin-Tek-Oyuncu) ile olan müttefikliğine son verip Polonya'dan yana tavır takınmıştı. Şimdi Polonya kalmadı, Prusya Osmanlı'ya saldırıyor.

Türkleri Viyana'dan çıkartacağız.