Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-agustos-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

RE: [EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - TurkJedi - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:06)Xepluper : Harbiden truce varken mi daldın ? Hikaye için mi öyle dedin yoksa ?

CB de yoktu.

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - Duman - 17-08-2016

Granada'ya öyle bir savaş açtı ki Aragon koalisyonuna girdi adamın.

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - TurkJedi - 17-08-2016

Yozlaşmış savaş açma sistemine bir başkaldırıydı resmen öyle marjinal bir savaştı.

RE: [EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - EthemSisli - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:08)Duman : Granada'ya öyle bir savaş açtı ki Aragon koalisyonuna girdi adamın.

Normalde dalarken ben finish requnista aldım zannediyorum ve az ceza gelir diye bakmadan daldım. birden -5 stably 7000 Exhut falan gelince noluyoz dedim. :D granda'nın kalesini 17k adam ile 1.5 senede almamı söylemiyorum bile. Ardından bir anda bütün akdeniz Bana ve Porto'ya koalisyona girdi aslında porto afrikada ki 1 toprağını vazgeçse bende üstüne para verip kapatacaktık zarar görmeden ama Porto '' abi saçmalama, havada karada alırız'' gibinsen gaz vermesiyle Yürü olum dedim. Aragonun ve berberilErin ordusunu dağıttıık ama Napoli zaten bitimiş ordumuza, 15k adam çıkartınca olay bitti. Porto bir andan başt dediğimi yaparak beni sattı  :D :')  ben tek kaldım ve böyle bitti ama oyundakiler şahit daha iyi toparlanamzdı 800 borç oldu onu bile ödedim.

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - Aeschyli - 17-08-2016

Düğün olmasa işin baya zormuşta neyseki şanslıymışsın :D

RE: [EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - EthemSisli - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:27)Aeschyli : Düğün olmasa işin baya zormuşta neyseki şanslıymışsın :D

Event gelince istem dışı oyunu durdurdum. Hakkaten gerçekleşti mi diye bildiği metni sanki ilk defamış gibi okuyom. Bunlarda ne oluyoz, niye durdu derken okeyleyince benim gibi herkes şaşırdı Fransa'nın mütüydü aragon bide..

RE: [EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - Fire - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:18)EthemSisli :
(17-08-2016, 19:08)Duman : Granada'ya öyle bir savaş açtı ki Aragon koalisyonuna girdi adamın.

Normalde dalarken ben finish requnista aldım zannediyorum ve az ceza gelir diye bakmadan daldım. birden -5 stably 7000 Exhut falan gelince noluyoz dedim. :D granda'nın kalesini 17k adam ile 1.5 senede almamı söylemiyorum bile. Ardından bir anda bütün akdeniz Bana ve Porto'ya koalisyona girdi aslında porto afrikada ki 1 toprağını vazgeçse bende üstüne para verip kapatacaktık zarar görmeden ama Porto '' abi saçmalama, havada karada alırız'' gibinsen gaz vermesiyle Yürü olum dedim. Aragonun ve berberilErin ordusunu dağıttıık ama Napoli zaten bitimiş ordumuza, 15k adam çıkartınca olay bitti. Porto bir andan başt dediğimi yaparak beni sattı  :D :')  ben tek kaldım ve böyle bitti ama oyundakiler şahit daha iyi toparlanamzdı 800 borç oldu onu bile ödedim.

Bak multide de söyledik

ne dediğin misyonu alman bu soruna çözüm felan değil 
senin yaptığın hata TRUCE varken yani ateşkes olan bir ülkeye savaş açman 
bu sana kafadan 50 ae demek - stabilite demek savaş yorgunluğu demek 

sen bunla da kalmadın 
NO CB savaş açtın evet görevi alsan bir claim alır bu cb olur yaptıgın hareket daha az ceza alırdı ama bu trucebreak bile oyunda yapılan en büyük faillerden biri sen cb ile de saldırsan bile aldıgın 50 ae ile zaten sana karşı koalisyonlar kurulacaktı

Ek olarak portekiz yerinde olsam böyle bir hatada seni satıp 5 yıl sonrada saldırırdım bence kıymetini bil onun. :)

(17-08-2016, 19:36)Aeschyli : Ek olarak portekiz yerinde olsam böyle bir hatada seni satıp 5 yıl sonrada saldırırdım bence kıymetini bil onun. :)

@Fire doğru diyon işte de Ben bu olayı geçmişte single'da denedim. misyonu aldım az ceza verdi ve evet 50 ae verdi ama üstesinden geldim. Aslında Porto'nun gazına gelmesek az zararla çıkacaktım. Ama dediğim gibi riskli ve hatalı bir hamle çekmem gereken cezanın fazlasını çektim sadece..
@Aeschyli Porto beni sattıktan sonra oyundan çıktı. =)  Çıkması daha iyi oldu artık nerdeyse porto diye bir şey kalmadı Leon ve Galiçya ona daldı ama bütün toprakları ben aldım ve aralarında eşit paylaştırım yoksa Galiçya aç gözlü biraz :)  Bu sayede porto kolonilerine ilk ben ayak basacağım.

EU4 - Multiplayer : Ağustos [I] - Poyraz - 17-08-2016

Sizin için masraftan kaçınmayıp son dlc yi de bu akşam alıyorum :) oyunu 20:30 da kurarım ona göre gelmeye başlarsınız 21:00 da başlarız

EU4 - Multiplayer : Ağustos [I] - PashaZade - 17-08-2016

Yeni DLC mi çıktı ?

Ben portekiz olsam koalisyon savaşı ilk açıldığında gelmezdim yanında. Daha sonra zaten aramız bozulduğundan Fransaya ispanyanın üst kısmını teklif ederek sana girerdim. Sonuç olarak ortada kastilya kalmazdı ama satmamış yani seni çok yüklenme bence portekize.

[EU4MPA] Papalık Devleti - PashaZade - 17-08-2016

Japonya olarak Sayın İspanya'nın Filipinlere yaklaşmamasını isteriz. Ayrıca en kısa sürede Katolik olacağız.

RE: [EU4MPA] Papalık Devleti - Fire - 17-08-2016

(17-08-2016, 14:43)fodunkiran :
(16-08-2016, 20:50)Fire :
(16-08-2016, 17:32)fodunkiran : Papayı ve katolik kilisesini şuan içinde bulunduğu din istismarcılığını bırakıp kilise içerisinde reforma davet ediyorum Büyük İsveç Krallığı

Dini istismar ettiğimiz nerede görülmüş gerçekler bunlar yaptığınız ithamları kanıtlamazsanız yargılanacaksınız !!!

Rakip gördüğü ülkelerin devlet başkanlarını dindar olsalar bile afaroz eden papa dini kendi şahsi çıkarklarını dine zarar vererekten kullanıyor bu din içerisinde ayrışmalara neden olabilir.

Ne istedin dahi lider cosimo de'medici den afaroz ederek
Cosimo de'medici dindar mıydı ? söyleyin  isveçin meşru olmayan papalık tarafından onaylanmamış kutsanmamış lideri 

Cosimo ve onun cumhuriyet adı altında olan monarsiliği günahları nasıl unutuldu 
floransa sokaklarında fuhuş gırla kutsallara hakaret gırla dönerken kilisenin susmasını nasıl beklersiniz 
sanat altında yapılan bu günahları kilise asla hoş görmeyecektir ve gereken düzenlemeler yapılmadığı bu sanat adı altında yapılan günahların devlet desteği çekilmediği sürece daha çok krallık dinden atılacaktır. 

Şuan ki yaptığınız saygısızlıklarınızı yeni ve toy olduğunuz için isveç ve halkının bekası göz önünde bulundurularak hoş görüyoruz ama bir daha ki sefere yaptığınız bu tanrının buyruklarına karşı yaptığınız saygısızlıklar hoş görülmeyecektir

Deus Vult 

İberyada barış olmasını ümit ediyorum sevgili kastilya kralı yeni doğan oğlunuzu bizzat kendi ellerimde vaftiz etmek isterim

(17-08-2016, 19:54)Aeschyli : Ben portekiz olsam koalisyon savaşı ilk açıldığında gelmezdim yanında. Daha sonra zaten aramız bozulduğundan Fransaya ispanyanın üst kısmını teklif ederek sana girerdim. Sonuç olarak ortada kastilya kalmazdı ama satmamış yani seni çok yüklenme bence portekize.

Dediğin çok mantıklı ama iyi oyuncuydu ve avrupayı pek umursamıyordu daha oyun başlar balamaz kolonilerden sohbeti açtı bana.

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - PashaZade - 17-08-2016

Sayın İberya acaba UzakDoğu'ya gelmeyi düşünmekte midir ?

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - Furkovic - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:18)EthemSisli :

Bak kardeşim MPdede söyledim aldığın görevle bir alakası yok . Tıpkı Osmanlı devleti 1444 deki varna savaşından sonra nasıl Balkanlardaki devletler ve Papa ile TRUCE yani barış anlaşması gibi bişey başlıyorsa , Kastilyada 1406 yılında biten ve 50 yıllık bir barış anlaşması imzalanan https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_La_Higueruela savaşından dolayı 1450 ye kadar truce ile başlıyor . Oyun mekaniklerinde sen bu truceyi bozarsan -5 stability ve koalisyon yersin.

[EU4MPA] Büyük İberya Birliği - Iberia Unión Grande - jax61 - 17-08-2016

(17-08-2016, 19:36)Aeschyli : Ek olarak portekiz yerinde olsam böyle bir hatada seni satıp 5 yıl sonrada saldırırdım bence kıymetini bil onun. :)

sen yine iyi yapardın :) ben o savaşı açtığı an ittifakı bozarım. müttefiğin hatasını ben niye çekeyim.ittifakıma her türlü desteği çıkarım ama müttefik saçmaladığında kusura bakma der yolumu ayırırım .multiplayeri sp gibi oynamamalısınız. multiplayerde ai belki size sahip çıkabilir. ama player size sahip çıkmazsa da kızma hakkınız yok. -50 aeyi alırken neredeydin diye sorarlar yani en azından ben sorarım..

[EU4MPA] Papalık Devleti - jax61 - 17-08-2016

sayın papa ben hristiyan olmayacağım haberin olsun :D

ming imparatoru hasan zhou :D

[EU4MPA] Papalık Devleti - PashaZade - 17-08-2016

Çin Hazretleri sizi yüce Papamızın evinde görürmüydük ?