Strategyturk Forumları
CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+--- Konu Başlığı: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck2-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - DarthVenamis - 11-03-2017

Bazı karakterlerde favorum oldugu halde neden council support'a çağıramıyorum?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - HulkSpider03 - 11-03-2017

(11-03-2017, 09:35)Hammurabi : Nasıl

Galiçya+Leon+Castilya sanırsam heir olarak ya da ilk başta tek kral tarafından yönetilmekte. Eğer yönetim sistemini titleları parçalamak yerine en büyüğe aktar gibisinden bir şeye çevirirsen kralından sonra çocuğuna bu 3 krallık birleşerek geçecektir. Gavelkindi değiştir kısavası Pro mu ne var o yap. Onun içinde 10 yıl ölmemen barış içinde olman falan gerekiyordu. Yalnız dikkatli ol ileri zamanlarda galiçya isyancı çıkarabiliyor. Aran iyi olsun vassalarınla. Fransa ile dost ol.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 11-03-2017

Yasalardan Administrative seviye 2 açman gerekiyor sanırım o veraset biçimine geçebilmek için. Primogeniture olması lazım en yaşlı çocuğa tüm krallıklar kalıyo. Admin 2 açamazsan da Seniority yap en azından. Hanedandaki en yaşlıya kalsın tüm titlelar. Gavelkindden iyidir.

Ulan öğrenmişim de bilgi veriyom. Duygulandım. :smile:

Kesin yanlış bişeyler çıkar verdiğim bilgide ya neyse.

Şu oyunda zorlandığım kadar başka hiçbir oyunda zorlanmadım. Tam yapacakken kralın ölmesi velan büyük heyecan. Sırf ing tahtına oturmak için kraliçemi savaşta öldürdüm.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 11-03-2017

@Hammurabi Galiçya'ya saldırman doğru ya da yanlış değil, tercih meselesi. Askerlerin nerden çıktığını da galiçya kralının sayfasına girip levy kısmının üstüne gelirsen görebilirsin. Verasetle ilgili de çıkarmak istediğiniz yasanın üstüne gelirseniz ne istediğini görürsünüz, olmadı forumda rehberi var ona bakın.

@DarthVenamis Sana borçlularsa ve gelmiyorlarsa başka birisi favor kullanıp oylarını almış olabilir, onu da konsey sayfasındaki durum resimlerinin üzerine gelirsen görebilirsin.

(11-03-2017, 14:50)TurkJedi : @Hammurabi Galiçya'ya saldırman doğru ya da yanlış değil, tercih meselesi. Askerlerin nerden çıktığını da galiçya kralının sayfasına girip levy kısmının üstüne gelirsen görebilirsin. Verasetle ilgili de çıkarmak istediğiniz yasanın üstüne gelirseniz ne istediğini görürsünüz, olmadı forumda rehberi var ona bakın.

@DarthVenamis Sana borçlularsa ve gelmiyorlarsa başka birisi favor kullanıp oylarını almış olabilir, onu da konsey sayfasındaki durum resimlerinin üzerine gelirsen görebilirsin.

Boşuna savaşa para kaybetmesine gerek yok. Zaten oyun saldırı üzerinde değilde daha çok entrika üzerine kurulu. Bunu da kavramış olur.

Benim sorum ise Devil Worshiperları default mu yapıyorsunuz none mı? Ayrıca ne işe yarıyor bu. @Duman...?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Doraemon - 11-03-2017

Sunset Invasion'ın -Amerika yerlilerinin işgalinden başka- eklediği bir şey var mı ?

A new invading threat arrives at a random point in the mid to late game, conquering from the West
Unique new portraits, on-map shields and units for the great Mesoamerican Menace
Cower in fear at the Aztec gods: New Aztec culture and religion
Human Sacrifice! When a province is lost, no-one is safe from the threat of losing their hearts on the obsidian altars
Survive the terrible disease brought by the pagan oppressors: A new plague from across the Ocean

Bikaç portre, bazı hastalıklar ve benim bilmediğim başka mekanikler falan sanırım.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - villager - 11-03-2017

Hayır.

(11-03-2017, 18:12)Doraemon : Sunset Invasion'ın -Amerika yerlilerinin işgalinden başka- eklediği bir şey var mı ?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 11-03-2017

Devil Worshipper ayarını default yaparsan 'doğaüstü' güçlerini kullanabiliyorlar Tainted Touch vs gibi, hayır dersen yine varlar ama öyle doğaüstü güçler yok.

(11-03-2017, 11:50)DarthVenamis : Bazı karakterlerde favorum oldugu halde neden council support'a çağıramıyorum?

Seçenek mi yok?

Yunanistan krallığı(ben imparatorlugum) gibi Title'ların olayı ne?

yaptığımda millet sürekli isteyip ilişki bozuluyor,bunun faydası yok mu?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 11-03-2017

Yunanistan'da başlamış bir strategos isen zaman içerisinde etkini ve topraklarını genişleterek kendini Yunanistan'ın Kralı ilan edebilirsin, eğer Bizans'ta krallık viceroyalty'sine ithafen yasa yoksa muhtemelen o saatten sonra ülkedeki gücünü garantiye almış olursun ama ne kadar mantıklı bir oynanış olur onu bilemem, direkt Bizans İmparatoru ünvanına yürümek daha doğru çünkü eğer RP yapılmıyorsa.

Bizans İmparatoru'nun Yunanistan Krallığı ünvanını yaratması ise ayağına sıkması demek oluyor.

Önceki oyunumda Bizans İmparatoruyken tüm titları (bizans hariç)kardeşime kaptırdım orda dersimi aldım.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 11-03-2017

@HulkSpider03 Leon Galiçya Kastilya üçlüsü kardeşler tarafından yönetiliyor, herhangi bir veraset kanunuyla krallıkları birleştirmen ancak tesadüf yoluyla olur. Savaş hariç tek yolun kardeşlerini öldürmek, o da para isteyen ve yakalanma durumunda risk içeren bir durum. O yüzden savaş duruma göre tercih edilebilir bir opsiyon. Cevap vermeden önce cevabı gerçekten bildiğimizden emin olalım lütfen ki yeni oyuncuları yanıltmayalım.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - BlackDeath - 11-03-2017

Benim bir sorum olacaktı.Bir viking devleti aldıktan sonra bir devlete subjugate savaş sebebiyle toprağını alıyorum.Fakat bir süre sonra o toprağı almak için adam mı topluyor bir şey yapıp geri alıyor.Bu durumu nasıl engelleyebilirim.

(11-03-2017, 19:53)TurkJedi : @HulkSpider03 Leon Galiçya Kastilya üçlüsü kardeşler tarafından yönetiliyor, herhangi bir veraset kanunuyla krallıkları birleştirmen ancak tesadüf yoluyla olur. Savaş hariç tek yolun kardeşlerini öldürmek, o da para isteyen ve yakalanma durumunda risk içeren bir durum. O yüzden savaş duruma göre tercih edilebilir bir opsiyon. Cevap vermeden önce cevabı gerçekten bildiğimizden emin olalım lütfen ki yeni oyuncuları yanıltmayalım.

Bunu yapan biriyle konuşuyorsun yalnız tamam hadi en kötü birisini alamasamda Leon ile ya Castile ya da galiçya ile hanedan yoluyla birleştim ki o da şans değil veraset ile oldu. Boşa sallamıyorum yani yaptım ki bunu söylüyorum.

Hatta sonradan galiçya bana 3 defa bağımsızlık açtı nunu çok rahat hatırlıyorum ki toprak yoluyla almadım. @TurkJedi Ayrıca sen demedin mi kardeşler tarafından yönetiliyor diye? En büyük kardeş veraseti seçilirse birleştirilebilir.

@HulkSpider03 kardeşinin veya oğlunun toprağını savaşmadan nasıl alabiliriz? Ben yanlışlıkla benim oğlana torpakları verdim. Aldı gaçtı. :smile:

Titleları geri alabiliyordun sanırsam ama oyuna bakmam lazım hatırlamıyorum. Buna başkası cevap versin yalnış konuşmayayım şimdi.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Justicar - 11-03-2017

(11-03-2017, 20:52)altnkurt : @HulkSpider03 kardeşinin veya oğlunun toprağını savaşmadan nasıl alabiliriz? Ben yanlışlıkla benim oğlana torpakları verdim. Aldı gaçtı. :smile:

Plot kurarak onları ve varislerini öldürürsen sonunda topraklar sana kalır. Ya da o topraklarda seninde hakkın olabilir. Savaşıp alabilirsin.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 11-03-2017

(11-03-2017, 20:47)HulkSpider03 :
(11-03-2017, 19:53)TurkJedi : @HulkSpider03  Leon Galiçya Kastilya üçlüsü kardeşler tarafından yönetiliyor, herhangi bir veraset kanunuyla krallıkları birleştirmen ancak tesadüf  yoluyla olur. Savaş hariç tek yolun kardeşlerini öldürmek, o da para isteyen ve yakalanma durumunda risk içeren bir durum. O yüzden savaş duruma göre tercih edilebilir bir opsiyon. Cevap vermeden önce cevabı gerçekten bildiğimizden emin olalım lütfen ki yeni oyuncuları yanıltmayalım.

Bunu yapan biriyle konuşuyorsun yalnız tamam hadi en kötü birisini alamasamda Leon ile ya Castile ya da galiçya ile hanedan yoluyla birleştim ki o da şans değil veraset ile oldu. Boşa sallamıyorum yani yaptım ki bunu söylüyorum.

Hatta sonradan galiçya bana 3 defa bağımsızlık açtı nunu çok rahat hatırlıyorum ki toprak yoluyla almadım. @TurkJedi Ayrıca sen demedin mi kardeşler tarafından yönetiliyor diye? En büyük kardeş veraseti seçilirse birleştirilebilir.
Veraset yoluyla birleşmen için diğer kardeşlerinin çocuk yapmadan ölmesi lazım, bu durumda zaten eline düşer topraklar senin bir şey yapmana gerek kalmadan. Ayrıca dediğin olay ancak büyük kardeşte seniority'i seçmenle olur, o da çok uzun bir süreçtir ve o sürede bu olayı bozacak zibilyon tane şey yaşanabilir. Ek olarak veraset kanunları kolay değiştirilebilen şeyler de değildir, diyelim ki seniority'e geçtin bir şekilde kolay kolay geri dönemezsin ve seniority olabilecek en kötü veraset sistemlerinden biridir.