Strategyturk Forumları
CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+--- Konu Başlığı: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck2-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

RE: Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - gokay0035 - 18-02-2016

Bu oyunun Steam başarıları tr çevire rehberi yapan bilirimisiniz

Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - gokay0035 - 24-02-2016

yeni bir oyna başladım kralı veli velihatı evledirim şehirde market inşaatına başladım
QBJ8Bv.jpg

d3olb7.jpg

şimdi ne yapayım ki birde askeri sayı nasıl artircam

Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - GaulTurk - 25-02-2016

Ne mi yapacaksın? =D

Ba chóir an Bhreatain a chur as na ionróirí. =D

Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - gokay0035 - 28-02-2016

bu yetkiyi nasıl alabilirim
OAq6X0.jpg

Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - Emirhan - 28-02-2016

Şuan yönetim alamayacaksın. Yatalak hastasın gibi düşün. Regent'in topraklarını yönetir, iyileşirsen -ki büyük ihtimalle ölürsün- yönetimi alırsın. Regent'in ülkeyi yönetme durumu sen ülkende yokken de olabilir.

Crusader Kings II - Kısa Sorular ve Cevaplar - CradonWar - 28-02-2016

(24-02-2016, 22:47)kurtulus : yeni bir oyna başladım kralı veli velihatı evledirim şehirde market inşaatına başladım

şimdi ne yapayım ki birde askeri sayı nasıl artircam

Kral...

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Barbarossa - 17-03-2016

asker sayısını nasıl arttırıyoruz savaşa girdiğimde bende 100 asker oluyor adamlarda 1k

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 17-03-2016

Asker sayısını arttırmaktan kasıt mevcut asker sayısını yükseltmek mi yoksa asker çıkartmak mı? Askeriye kısmındaki butonları kullanarak kendi topraklarından ve vassallarından asker vermelerini talep edebilirsin, eğer vassallarının askerlerini çok kullanırsan huzursuz olurlar.

Eğer oradan edindiğim asker sayısını nasıl arttırırım diyorsan, askeriyede görevli konsey üyesini görevlendirebilirsin, binalarla yükseltebilirsin ve yasalarla vassallarının daha az altın daha çok asker vermelerini sağlayabilirsin.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Oberhauser - 05-04-2016

İlk defa Stamford Bridge harici bir senaryodan başladım İrlanda ile. Daha önce hiç tribal bir ülke oynamamıştım feudal yapmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. Neler yapmam gerektiğini ve nasıl yapacağımı söyler misiniz bir türlü kaleye falan çeviremedim.

E8NE6n.jpg

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 05-04-2016

Kaleye çevirmen gerekmiyor, sadece şehrinde Stone Hillfort kurmalısın ve Absolute Tribal Organization yasasını geçirebilmelisin.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Oberhauser - 05-04-2016

(05-04-2016, 18:56)Duman : Kaleye çevirmen gerekmiyor, sadece şehrinde Stone Hillfort kurmalısın ve Absolute Tribal Organization yasasını geçirebilmelisin.

O yasayı geçirebilmem için dük mü olmak gerekli yoksa Chiefdom ile de yasa var mı ?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 05-04-2016

Olması gerek, yasalar kısmını inceleyebilirsin.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Trubac - 09-04-2016

Şu "too many held duchies"den yediğim -20'yi nasıl götürebilirim ?
Bide niye herkes beni "Tyrant" olarak görüyo ?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 09-04-2016

Çok fazla düklük ünvanını elinde tutuyorsun, bir kısmını vassallarına paylaştırman gerek.
Tiran kabul edilmene sebep olacak çok sayıda husus mevcut.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Trubac - 09-04-2016

(09-04-2016, 22:10)Duman : Tiran kabul edilmene sebep olacak çok sayıda husus mevcut.

Topraklarını ellerinden almam dışında.
Birde crown authority'i low'a çıkardığımda tehlikeli bir faction oluştu tiran olma sebeplerinden biri de bu olabilir mi ?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 09-04-2016

Başkalarının hareketiyle tyrant olmazsın, o faction sen tyrant olduğun için kurulmuş olabilir.

Vassalını haksız yere hapse atman, idam etmen, kovman ve son eklentiyle birlikte konseyinin dediğini dinlemeden işler yapman tyranny seviyesinin artmasına sebebiyet veriyor.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Trubac - 09-04-2016

(09-04-2016, 22:51)Duman : Başkalarının hareketiyle tyrant olmazsın, o faction sen tyrant olduğun için kurulmuş olabilir.

Yok "low crown authority'e yükselttiğim için mi tiranlık seviyem arttı" demek istemiştim. 

Bana isyan bayrağı çekmedikleri sürece kimseyi hapse atmadım (hapse attığımda sadece hapse attıklarımla ilişkim bozuluyordu.)

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Justicar - 09-04-2016

(09-04-2016, 23:08)Trubac :
(09-04-2016, 22:51)Duman : Başkalarının hareketiyle tyrant olmazsın, o faction sen tyrant olduğun için kurulmuş olabilir.

Yok "low crown authority'e yükselttiğim için mi tiranlık seviyem arttı" demek istemiştim. 

Bana isyan bayrağı çekmedikleri sürece kimseyi hapse atmadım (hapse attığımda sadece hapse attıklarımla ilişkim bozuluyordu.)

Yok ondan artmamıştır. Ülke içerisinde ki otoriteni arttırdığın zaman vassallarının hoşuna gitmez. Çünkü o zaman daha merkeziyetçi olmaya başlarsın. Genelde de düşürmek için faction kurulur. Tiranlık asmak kesmek, hapse atmak, vassalın toprağını elinden almayla vs. artar.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - efeozgur - 18-04-2016

merhabalar. ben uzun bir süredir paradox oyunlarını oynamaya çalışıyorum.

crusader kings 2 de sürekli osmanlı ile oynuyorum ama maalesef bu haçlı seferleri açıldığı zaman bir türlü başedemiyorum. Bunun çözümü nedir acaba ?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Oberhauser - 18-04-2016

Oyunu öğrenmen açısından Avrupa' da bir ülke ile Stamford Bridge senaryosundan başlaman daha mantıklı. Sonuçta oyunun ismi Haçlı Kralları. Osmanlı ile Haçlıları durdurmalısın yolu ise bolca evlilik bolca müttefik bolca ünvandır.