Strategyturk Forumları
CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+--- Konu Başlığı: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck2-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 16-02-2018

Reform (yasa değişikliği) yapmadan evvel kimin ne yönde oy vermeye niyetli olduğunu görebiliyorsun. Genel taktik hayır diye oy verenlere favor alıp konseyde yanımda ol demek, yasa geçtikten sonra da konseyden kovmak. Ayaklanma meselesinin eğitimden ülke yönetimine çeşitli sebepleri olabilir ancak genel olarak tiranlık almıyorsan çok büyük ve sürekli isyanlarla karşılaşmaman lazım.

Aldığın toprak başkasına gidiyorsa ya subjugate atıyorsun ya da başkasının hak iddiasını bastırıyorsun.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 21-02-2018

Chronicles özelliği dlc ile mi geliyor? Dlclerin oldugu bir mpye katıldıgımda yapabilmistim, ama lite olan kendi oyunumda yapamıyorum.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 21-02-2018

Charlemagne

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Sezar - 21-02-2018

1)Paganlarla oynarken komsu bir pagana saldirinca normalde demesnesinde gorulenden cok daha fazla ordusu oluyor.Aciklamasina baktigimda "Event spawned troops" tarzi birsey diyor. Her zaman basima geldigi icin hicbir komsumu yenemiyorum.Bu nedir ve bunu nasil asarim?
2)Paganlarla Subjuction CB si nasil isliyor? Bazi komsularimda buna sahibim bazilarinda degilim.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 21-02-2018

1)Tribal liderler prestij karşılığı önemli sayıda asker çıkarabilirler, eğer sen de tribalsan intrigue sayfasından sen de aynı şeyi yapıp şartları eşitleyebilirsin.
2)Pagansan subjugation cbni diğer paganlar üzerinde kullanabilirsin yamulmuyorsam.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - villager - 21-02-2018

(21-02-2018, 21:56)TurkJedi : 1)Tribal liderler prestij karşılığı önemli sayıda asker çıkarabilirler, eğer sen de tribalsan intrigue sayfasından sen de aynı şeyi yapıp şartları eşitleyebilirsin.
2)Pagansan subjugation cbni diğer paganlar üzerinde kullanabilirsin yamulmuyorsam.

Subjugation CB'si Become King of XXX ambitionu hariç hayat boyu bir defa kullanılabiliyor diye hatırlıyorum.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - TurkJedi - 22-02-2018

Evet de bazı kişilere karşı görünüyor demiş o yüzden daha kullanmadığını varsaydım.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - villager - 22-02-2018

Become king alıpta de jure dışına bi defa attıysa gözükmeyebilir diğer de jure dışındakilere.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 22-02-2018

(21-02-2018, 18:10)Sezar : 1)Paganlarla oynarken komsu bir pagana saldirinca normalde demesnesinde gorulenden cok daha fazla ordusu oluyor.Aciklamasina baktigimda "Event spawned troops" tarzi birsey diyor. Her zaman basima geldigi icin hicbir komsumu yenemiyorum.Bu nedir ve bunu nasil asarim?

500 prestij karşılığında 2,5k ordu çıkarabiliyorlar. Paganlarla savaşırken prestijlerini kontrol et.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 04-03-2018

unknown.png?width=423&height=597

Şimdi, kral öldügünde ülkenin dagılmadıgı elective hangisi ? Bohemya oynarken sanırsam elective gavelkind'di ama hatırlamıyorum ; orada da ülke dagılmıyordu.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 04-03-2018

Elective Monarchy

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 04-03-2018

Modlu mu oynuyorsun? Elective Monarchy yerine sadece Elective yazması lazım normalde.
Elective Gavelkind yine dağılan ama kime dağılacağı seçimle belirlenen veraset.

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 04-03-2018

(04-03-2018, 18:28)Duman : Modlu mu oynuyorsun?

Hayır, hatta 0 dlc :D

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Lothebork - 04-03-2018

En iyisi Primogeniture veya Ultimogeniture yapman. Eğer hanedanın küçükse Seniority de yapabilirsin.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Aeschyli - 05-03-2018

En sağlıklısı promogeniture. Fakenewslere inanmayınız.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 06-03-2018

Arada sırada save'ki bazı bayraklar bozuluyor, genelde hristiyanların armaları. Steam'dan dosya bütünlügünü kontrol ettiriyorum sıkıntı yok, hoş benim için de pek önemli değil ama bütün hanelerin arması-bayrağı siyah olunca çok iyi durmuyor malum.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 06-03-2018

Belgelerimde gfx/flags dosyasını silmeyi dene (yedeğini al)

RE: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - PashaZade - 06-03-2018

(06-03-2018, 23:48)Duman : Belgelerimde gfx/flags dosyasını silmeyi dene (yedeğini al)

Düzeldi, teşekkürler.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Doraemon - 15-03-2018

Muhtemelen daha önce sorulmuştur fakat atölyeden indirdiğim modlar launcher'da gözükmüyor ne yapabilirim?
Çözdüm mod güncel sürümle uyumlu değilmiş. :/

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Gurt - 05-04-2018

Hazır indirimdeyekn olmazsa olmaz dediğiniz, almamı önerdiğiniz ana dlcler nelerdir ?