Strategyturk Forumları
CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+--- Konu Başlığı: CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar (/konu-ck2-kisa-sorular-kisa-cevaplar)

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 12-02-2021

1. Tradeport kurarken oradaki ticaret değerini görebiliyorsun, bununla beraber tradeport kurduğunda o ülkeye savaş sebebi gidiyor ve yağma gibi durumlarda bu ticaret değeri zedeleniyor. Dolayısıyla ticaret değeri yüksek/yağma yemeyen istikrarlı bir yer seçmen lazım.
2. Tradeport limiti bazı binalar ve erkek aile mensubu sayısıyla artıyor.
3. Ticaret bölgesi genişletmek diye bir şey olduğunu sanmıyorum. CK2'de Ticaret Bölgesi yok.
4. Muhtemelen - fakat her portta gelir arttıran binalar yaparak bunu katlayabiliyorsun.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - altnkurt - 12-02-2021

1.Trade port o deniz alanındaki tüm şehirlerden bonus alır. Ona göre deniz alanında çok ve büyük şehirler olması gerek. Ancak o deniz alanında senden daha güçlü bir trade port varsa o deniz alanının tüm gelirini o alır.
2.Aile üyesi sayısını ve teknolojiyi arttırarak.
3.Anlamadım ama evet galiba.
4.Evet, ilk sorudaki gibi.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SchrödingersCat - 12-02-2021

Tüccar Cumhuriyeti oynarken saygınlığımı arttırmanın ne gibi avantajları var?
Karakterim her öldüğünde bu saygınlık tekrar mı hesaplanıyor yoksa birikerek mi ilerliyor?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 12-02-2021

Saygınlık dediğin Respect ise, o bir sonraki Doç'un kim olacağını belirliyor. Altın vererek kendi adayının ön plana çıkmasını sağlıyorsun.
Karakterin seçildiğinde verdiğin para gidiyor, bir sonraki seçimdeki karakter için yatırım yapabiliyorsun.

Eğer Prestige ise, normal karakterlerle aynı.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - CanCelik - 11-03-2021

benim ingilizcem CK2'yi yamasız oynayacak kadar iyi değil ve CK oyunlarını çok oynamak istiyorum CK 2 için sağlam bir Türkçe yama var mı? Ya da CK 3'te konuşulan %100 çeviri yaması gerçekten tama yakın ya da tamamı çevrilmiş bir yama mı? Eğer öyleyse çünkü CK3'ü satın alacağım.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - SkyWolf - 11-03-2021

CK 3 yaması %100 dür. Bende yüklü ve gayet memnun edici.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - CanCelik - 11-03-2021

(11-03-2021, 08:16)SkyWolf : CK 3 yaması %100 dür. Bende yüklü ve gayet memnun edici.
O zaman onu satın alayım ck2'deki game of thrones modunu çok oynamak istiyorum ama ingilizcemi geliştirene kadar başka bahara kaldı belli ki.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - artenabere - 14-04-2021

Arkadaşlar oyunu açtıktan 15-20 dk sonra oyundan atıyor ne yapmalıyım? Yardımcı olabiliecek biri var mı?

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 14-04-2021

Mod/yama varsa kaldırmalısın. Onun dışında vanilla oyun böyle bir soruna sebep olmaz.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kurmayalbay - 09-05-2021

Forge bloodline hırsı tamamlanınca ne oluyor dostlar

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 09-05-2021

Bloodline oluşturmuş oluyorsun.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kurmayalbay - 09-05-2021

(09-05-2021, 11:33)Duman : Bloodline oluşturmuş oluyorsun.
Olusturunca ne oluyor bonuslar mi veriyor soyuma etkisi var mı dostum

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 09-05-2021

Evet, soya mensup olanlar çeşitli bonuslar alıyor. Zaten soyların üzerinde ne gibi etkileri olduğu yazar.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kurmayalbay - 12-05-2021

Duk vassallarimi kral vassallarimin altına veremiyorum önceden veriyordum ne olmuş olabilir

Atilla the hun duman kardeşler yokmu bir yardım :) kirallarima dük vassallari vassal transferi yapamıyorum sadece kont verebiliyorum önceden verebiliyordum dük vassal birden oldu limitte sorun oluyor suan

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 12-05-2021

Görsel var mı?

(12-05-2021, 02:09)Kurmayalbay : Duk vassallarimi kral vassallarimin altına veremiyorum önceden veriyordum ne olmuş olabilir

(12-05-2021, 12:56)Duman : Görsel var mı?
Oyuna girdiğimde atarım ama şu şekilde anlatayım. Krallığı bajadoz verdiğim vassalima tıklayıp vassal transferi dediğimde mesela Sevilla emiri olan vassalimi transfer edemiyorum Sevilla emiriligi unvanını aldığım da kont olarak transfer edebiliyorum. Böyle bişey yoktu istediğim gibi başka dük vassalimi yine vassalim olan kralın altına verebiliyordum. Yasa falanda yok diyebiliyorum böyle bug mu oldu acaba. Şöyle bişey oldu belki ondan olmuştur diye düşünüyorum Sultanlığı abiysinnayi bir vassalima viceloyaty olarak verdim sonra onu hapsettim hapiste öldüğünde ünvan bana geri dönmesi gerekirken oğluna geçti direk sonrasında dük vassallarimi kral vassallarimin altına veremez oldum

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Duman - 12-05-2021

Viceroyaltylerden kaynaklanıyor olabilir. Bence Viceroyalty unvanı en başta aktaramaman lazımdı, çünkü onlar öldüklerinde unvanın sana geri döndüğü valilikler mantığında.

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - Kurmayalbay - 14-05-2021

Askeri puan kasmak için askeri odak seçip ordulara komuta ederek puan kasabiliyoruz. Yönetim puanı için yönetim odağı seçip şansa event gelmesini beklemek dışında askeri puan için ordulara komuta ettiğimiz gibi yönetimde de puan kasabilmek için yapılacak bişey var mı

CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar - candrall - 12-08-2021

karakter ekranında sahip olduğum ünvan ve titleların gözükmemesini sağlayan bir mod var mı nomadlarla oynarken çok fazla birikiyor yüzlerce title ve ünvan olunca o sayfa çok kasıyor