Strategyturk Forumları
Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Firaxis Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-firaxis-forumlari)
+--- Forum: Sid Meier's Civilization VI (https://forum.strategyturk.com/forum-sid-meier-s-civilization-vi)
+--- Konu Başlığı: Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar (/konu-civilization-vi-kisa-sorular-ve-kisa-cevaplar)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Gurt - 13-03-2020

Haritada kaynaklar gözükmüyor bende bunu açmak için ne yapmalıyım?

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - altnkurt - 13-03-2020

Tileların üzerindeki kaynak miktarlarını mı görmek istiyorsun? Tam olarak anlayamadım da.

Evet aynen öyle.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - altnkurt - 13-03-2020

Sol altta tilelarla ilgili ayarlar vardı. Filtre vs şeklinde sanırım. Oradan bişeyleri kurcalamayı dene.

Screenshot_3.jpg

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - jax61 - 13-03-2020

Resimde sol altta ikinci sırada dalgalı kağıt biçimindeki ikondan ayarlanıyor

Teşekkürler.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Gurt - 14-03-2020

Din puanlarıyla alınan birimlerin tam olarak görevleri nedir? Hangi birim ne işe yarar?

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Rzenma - 14-03-2020

Apostle: Sahip olduğun dini geliştirebilir, Inquistion'u aktif hale getirebilir, diğer şehirlere din yayabilir ve rakip dini birimlere saldırabilir.
Missionary: Sadece diğer şehirlere din yayabilir.
Inquisitor: Sahip olduğun şehirlerde diğer dini inançları ortadan kaldırabilir ve rakip dini birimlere saldırabilir.
Guru: Çevresindeki dost dini birimlerin canını tazeler.
Monk: Askeri birim olarak kullanılabilir ama çok etkili olduğunu görmedim.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Gurt - 19-03-2020

Hall of Fame kısmında Anicent Rivals var. Bu ne anlama geliyor? Normalde senaryolar var kazandığın başarılar oluyor ama Anicent Rivals diye bir oyun yok diye biliyorum.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Rzenma - 19-03-2020

Multiplayer senaryolarda var singleda olmayabilir.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 20-04-2020

2 sorum var. Deity zorlukta oynuyorum çoğunlukla ama bazı şeyleri bilmiyorum.

1. Nasıl kendi dinimi üretirim? hep başkasının dinine konuyorum.
2. True location world map'ın boyutunu 2x-3x arttırma şansım var mı?

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - altnkurt - 20-04-2020

Faith veren districtten dikmen lazım kendin din çıkarmak için. Oyundaki peygamber sayısı kısıtlı oluyor ama. Senden önce diğerleri kaptıysa sen din kuramazsın. Peygamber gelince din kurabiliyorsun.
Diğer sorunun cevabını bilmiyorum. Harita boyutunu arttırmayı dene.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 20-04-2020

Ben faith discticti dikiyorum ama anlamadım tam olarak. Dinci Great man mı getirmemiz lazım herkesten önce?

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Attila the Hun - 20-04-2020

(20-04-2020, 19:38)Yasin Ahmet : Ben faith discticti dikiyorum ama anlamadım tam olarak. Dinci Great man mı getirmemiz lazım herkesten önce?

İlk Great Prophet'ı getirmek dini yayma açısından avantaj olsa da şart değil. Harita türüne göre Great Prophet limiti:
  • Duel: 2
  • Tiny: 3
  • Small: 4
  • Standart: 5
  • Large: 6
  • Huge: 7
Bir de şu var, kapmak istediğin bir belief varsa diğer uygarlıklar onu almadan önce Great Prophet çıkarıp din kurmak isteyebilirsin.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Dragon Reborn - 23-05-2020

Merhaba, oyunda diplomasi ekranında diğer ülke karakterkeri hareketsiz duruyor. Onları nasıl hareketli duruma getirebilirim.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Yasin Ahmet - 23-05-2020

(23-05-2020, 12:01)Dragon Reborn : Merhaba, oyunda diplomasi ekranında diğer ülke karakterkeri hareketsiz duruyor. Onları nasıl hareketli duruma getirebilirim.
Ayarlarda "Leader movement" tarzı bir şey olmalı. sanırım Display kısmında idi. Eğer onu açarsan haraket ederler ama 3D olduğundan bilgisayarın eski ise kasma yapabilir.

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Aytaç - 24-05-2020

Olabildiğince her yere entartainment binası basmaya çalışıyorum. Haritadaki luxury kaynakları da alıyorum ama şehirler hep -1 amenity. Arada ticarette veriyorum bazı kaynakları o yüzden mi düşüyor acaba?

Science ile culture puanlarının katkısı nedir tam olarak?

Yukarıda 48 yazan turismin faydası ne?

Misyonerler durdukları yerde de convert yapıyorlar mı? Actionlarını kullanmadan.

Ekran_Goruntusu_81.png

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Onur34 - 24-05-2020

Misyonerler durdukları yerde bir işe yaramaz. Eu4 değil bu oyun. Action kullanman gerekir.
Truzim kültürel zafer için önemlidir. Kültür puanı da diğer medeniyetlerin kültürel zafer kazanmasını zorlaştırır.
Bilim puanı medeniyetinin ne kadar bilim yaptığını gösterir. Her araştırma belli bir bilim puanı ister ve her turda ne kadar üretiyorsan o kadar hızlı açarsın araştırmayı. Misal 800 bilim puanı isteyen bir araştırma turda 50 bilim puanı üretiyorsan 16 turda açılır.
Eğer elinde bir lüks kaynak varsa ve onu satıyorsan ondan faydalanamazsın. Zira aynı kaynaktan 2 tane varsa birini satmanda hiçbir sakınca yok
@Aytaç

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Aytaç - 24-05-2020

(24-05-2020, 16:21)Onur34 :  Zira aynı kaynaktan 2 tane varsa birini satmanda hiçbir sakınca yok

Teşekkürler. Yani 10 tane aynı kaynaktan olmasıyla 1 tane olması aynı etkiyi mi yapıyor? Önemli olan çeşitlilik yani?

Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar - Onur34 - 24-05-2020

(24-05-2020, 16:44)Aytaç :
(24-05-2020, 16:21)Onur34 :  Zira aynı kaynaktan 2 tane varsa birini satmanda hiçbir sakınca yok

Teşekkürler. Yani 10 tane aynı kaynaktan olmasıyla 1 tane olması aynı etkiyi mi yapıyor? Önemli olan çeşitlilik yani?

Evet önemli olan çeşitlilik.2 gümüş, 3 ipeğin varsa 1 gümüş 1 ipek varmış gibi mutluluk bonusu alırsın. Fazla gümüşün ile mesela balina ile değiş tokuş yapmak mutluluğunu arttırmanı sağlar.