Strategyturk Forumları
Hearthstone - Genel Sohbet: Taverna - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Blizzard Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-blizzard-forumlari)
+--- Forum: Hearthstone (https://forum.strategyturk.com/forum-hearthstone)
+--- Konu Başlığı: Hearthstone - Genel Sohbet: Taverna (/konu-sohbet-hearthstone-genel-sohbet-taverna)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Hearthstone - Genel Sohbet: Taverna - Nyderrath - 15-07-2015

hearthstone__heroes_of_warcraft___icon_b...6tqo08.png
Tür: Card Collecting Game
Dağıtımcı: Blizzard
Yayımcı: Team 5
Platform: PC-Mobile (IOS,Android)
Çıkış Tarihi: 6 Mart 2014
Ücret: F2P (Free to Play)

Hearthstone, Blizzard'ın F2P Kart Oyunu olup, kartların hepsi World of Warcraft evreninden olmaktadır. World of Warcraft evreninde bilinen 9 heroyu oynayarak, kendi destelerinizi özgür bir şekilde yaratabilirsiniz. 500 kartı geçik kart koleksiyonuyla sizde bu eğlenceye ortak olun.

Battlenet Nickleriniz:
Nyderrath=   Nyderrath#2704

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 15-07-2015

Oyunun sıklıkla ödüllü turnuvaları bulunmakta bu arada. Biri 300 dolarlık olmak üzere 3 turnuvaya katıldım. En yüksek derecem 3.lük, eğer sizde oyunda iddalı iseniz http://www.matcharena.eu/ siteye üye olup turnuvalara katılabilirsiniz.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - ferevon - 16-07-2015

Kaldi mi o eski arenacilardan? :P

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 16-07-2015

(16-07-2015, 21:58)ferevon : Kaldi mi o eski arenacilardan? :P

Toplam arena win sayım 98. Çok fazla girmiyorum arena. GvG eksiğim olmadığından Classic pack verene kadar girmem herhal.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - ferevon - 16-07-2015

Bi bakayim dedim sen dedin diye 611 varmis bende. Cok uzun suredir oynamadim zaten betadan sonra biraz daha devam edip Naxx cikmadan biraktim sonra ara ara girdim.baya oynamisim zamaninda vay be.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 18-07-2015

22 Temmuzda yeni expansion duyurulacak muhtemelen. Yeni class ekleneceği ve classın adının Death Knight olacağı söylentisi var.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - ferevon - 19-07-2015

Ben kapali betada oynarken Blizz monk ve DK eklenecek demisti. O konuda beni cok hayal kirikligina ugratti Blizz valla anca gelebiliyosa yeni class. Millet beta bitince gelecek falan diye tahminler yapiyordu o derece yani.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 14-05-2016

6 aylık bi ara vermiştim. 3 gün önce başladım, yeni paketlerin gelmesiyle beraber biriken goldumla yeni adventureyi açıp, 15k dustımla metadaki tüm deckleri craftladım. Rank o yüzden biraz düşük. Legend olma hedefim var bu sezon, bakalım.

Miracle Rogue
kv3prA.jpg
Yetenek,tecrübe isteyen bi deck. Ancak iyi oynarsanız karşınızda durabilecek kimse olmuyor. Legend 1ler genel olarak Rogue oyuncuları zaten. Rogue fantezim olduğu için 4800 dust harcadım decke. Toplam maliyeti ise 8220 dust.

Freeze Mage
VY5N2n.jpg
Oyun çıktığı andan itibaren asla metadan düşmeyen efsane deck, standart moda rağmen hala ayakta ve çok güçlü bir deck.

C'thun Druid
nrVpAV.jpg
Çok çok çok güçlü bir deck. Rank 23 ten rank 14e kadar bu deckle sadece 2 lose ile çıktım. Sonrasında sıkıldığım için Reno C'thuna geçtim.

Reno C'thun
OMnN7n.jpg
Zdgp7o.jpg
Üstte bahsettiğim, rank 14ten rank 12ye hiç kaybetmeden win streak ile çıktığım deck. Aşırı güçlü, aynı zaman da C'thun Druid'in antisi. Sıkılana kadar bu deckle ilerlemeyi düşünüyorum. Ondan sonra beast hunter ya da miracle rogue geçerim muhtemelen.

Beast Hunter
qB1pjB.jpgKlasik mid range hunterı aratmayan güzel bi deck.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - ferevon - 14-05-2016

Miracle geri mi gelmiş?? Ben de divine zoo yapmıştım.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 14-05-2016

(14-05-2016, 22:36)ferevon : Miracle geri mi gelmiş?? Ben de divine zoo yapmıştım.

Evet, hemde dağıtıyor ortalığı. Legend 1-2 şuan miracle rogue.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Ahrep - 14-05-2016

Bu oyunu biraz anlatacak varm ı çözemedim ? :(

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 15-05-2016

(14-05-2016, 22:54)Ahrep : Bu oyunu biraz anlatacak varm ı çözemedim ? :(

Direkt şu videoyu izlerseniz mantığını kavrarsınız.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 22-05-2016

Top %2'ye girdim. Bakalım legend olabilecek miyiz..

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 26-07-2016

Temmuz 29'da yeni ek paket açıklanacak. Karazhan olması planlanıyor ve adventure pack olacak. 3200 goldları biriktirmeye başlayabiliriz şimdiden.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 24-08-2016

Meta şuan çok karışık halde, ünlü streamerlardan Forsen,Kidler,Reynad,Trump,Amaz gibi adamlar bile şuan legend olamadı. Ben de rank 5te takılı kaldım.

Forumda başlamak isteyen veya oynayan bir kitle varsa konuya yazabilir, 80 goldluk questleri de yapabiliriz. Ayrıca eğer decklerinizi yaparken yardım istiyorsanız konuya yazarsanız yardım ederim. Son karazhan winginden sonra reddit olsun,tempostorm olsun,hearthpwn olsun tüm siteleri geziyorum meta deckleri için. Şuan top tier deck dragon warrior, aggro shaman, token druid. Ayrıca dragon warriorda ayriyetten Deathwing olursa winrate arttığı söyleniyor.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Blackwhist - 24-08-2016

Bu oyunu kısa bir süreliğine de olsa oynamıştım ve hiç beğenmemiştim, ağırlıklı olarak şans gerekiyor. Bana oyunun başlarında 7-8 manalık kartlar geliyordu, ve oyunun sonlarında da 1 manalık kartlar falan geliyordu. Sonuç olarak  (N)

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - ferevon - 24-08-2016

(24-08-2016, 14:36)Blackwhist : Bu oyunu kısa bir süreliğine de olsa oynamıştım ve hiç beğenmemiştim, ağırlıklı olarak şans gerekiyor. Bana oyunun başlarında 7-8 manalık kartlar geliyordu, ve oyunun sonlarında da 1 manalık kartlar falan geliyordu. Sonuç olarak  (N)

RNG'yi reddetmesem de deste yapamayıp oyunda suç aramak da düşündürücü tabii.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - unonimus - 24-08-2016

(24-08-2016, 14:36)Blackwhist : Bu oyunu kısa bir süreliğine de olsa oynamıştım ve hiç beğenmemiştim, ağırlıklı olarak şans gerekiyor. Bana oyunun başlarında 7-8 manalık kartlar geliyordu, ve oyunun sonlarında da 1 manalık kartlar falan geliyordu. Sonuç olarak  (N)

E, iyi de kart oyunu dediğimiz şey zaten şans gerektirir ki? Hearthstone için pek bir şey söyleyemem, son olarak çok çok uzun zaman önce oynamıştım; ama diğer kart oyunlarında o şansı azaltmak için istediğiniz kartı daha fazla sayıda bulundurursunuz ve/veya o kartı çekebilecek kartlardan bulundurursunuz ve/veya desteyi inceltecek kartlardan bulundurursunuz.

Şans gerektirmesi kötü kart/deste kullanarak iyi oyuncuların kullandığı iyi desteleri yenebilme ihtimalinizin %50 olduğu anlamına gelmiyor ama, olsa olsa %0.01 filandır o ihtimal.

RE: Hearthstone: Heroes of Warcraft - Nyderrath - 25-08-2016

Şimdi, destenizi yaptığınız mana curve dandikse oyunun rng'sinin yapabileceği birşey kalmıyor. Control deckleri vardır ve o control decklerde bile yüksek manalı kartların sayısı 8i geçmez. Early gamede kart çeker,speller ile aggro rushı engeller, ardından maç uzadığı zamanda elindeki yüksek manalı kartları harcar. 
Yani demek istediğim şu ki 5 mana üstü kartlarınız 8i geçmesin, druid oynamıyorsanız.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Emirhan - 09-10-2016

Şuan Tavern Brawl modunda satranç oynanıyor. Çok zevkli olmuş.