Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2015 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2015 (/konu-mp-eu4-custom-multiplayer-agustos-2015)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Awake - 01-09-2015

Kolonici devletler için Flat çok mantıklı ve düzenli gerçekten, bütün koloniler 4-4-3. 1 kolonistle hiç bir şey harcamadan 11 dev, çok mantıklı.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Steafun - 01-09-2015

Evet , çok mantıklı. Herkes Avrupa'ya sıkışırsa mantık kalmaz.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - jax61 - 01-09-2015

ben kimseyi savasmamasi icin tutmadim .. nile pekala afrikaya doğru genişleyebilecekken genişlemedi. mzabits oyuna geldiginden beridir sürekli bolgesini temizleyerek gucleniyor. bunun kusuru sende awake kusura bakma

Neden gereksiz yere alınıyorsunuz? Kimseyi savaşması için tuttun diye bir söz söylemedim zaten. Mzabits direk 500 dev ile başladı oyuna, zaten başladığında benden güçlüydü.

@Steafun

Anlamamakta ısrar ediyorsun, millet savaşarak adm harcayarak topraklarını genişletip gelişmeye çalışıyorken kolonici devlet sadece afrikaya koloni atarak herkesin 4 katı genişliyor. Bunun bir mantığı yok, doğrudan dengesiz bir oyuna dönüşüyor, normal olarak 1-1-1 olması gerekiyor koloni topraklarının. Ancak yeni dünyadakiler bile 4-4-3 hepsi. Yani demem şu, ortada çok büyük dengesizlik var ve bunu savunma şeklin "Herkes Avrupa'ya sıkışırsa bir mantığı kalmaz." Bravo ya.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Duman - 01-09-2015

Başladığında senden güçlüyse ideaları senden çok geridedir.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - jax61 - 01-09-2015

amerika kolonileri bahsettigin deve sahip degil. sadece asyadakiler oyleydi ki toplasan tamami 3-400 dev etmez. benim devim 1600 u asti yaw

Bütün topraklar 4-4-3, Afrika özellikle çok fazla avantaj sağlıyor.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Duman - 01-09-2015

Amerika 4-4-3 değil, random.

Amerika zaten önemsiz kalıyor, zira koloni ülkeler oralar.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Rodemape32 - 01-09-2015

@Awake, @jax61 : Ben Oyuna sonradan katıldım. Eğer ilk başta katılma imkanim olsaydı %100 İhtimalle Carthogo gibi Sınırlarım olacak ve Mzab Devletin başkenti olacaktı. Ancak sonradan katıldım ve boş olan bölgeye "Güneye" geçtim. Nile senin beni tehtit olarak göstermen komik. Senden fazla sınırlarım olmuş olabilir. Ancak küçük sınırlarla başlasaydım Bölgedeki Sünni devletler beni yerdi. Oyuna başladığımda 20 yıl boyunca etrafa bakındım. birisi birisi ile savaştayken bende saldırıp topraklar kazandım. 

+ Senin Teknolojin Western iken benimki Müslüman.
+ Avantajlı din olan Sünni iken ben hiçbir yerde olmayan din olan "İbadi"'yim.
+ Ben seni oyuna başlarken tehdit olarak görmedim. Kültürüm olan yerleri almaya çalışırken Susla müttefik olarak abluka koyan sensin. 
+ Şu anda güçlendiğim doğrudur. Ancak sen kendinden güçlü olan Perslerle müttefiktin ve beni tehdit olarak görmen yanlış.
+ İdealarımı bakarsan, Sadece Traditions kısmının güzel diğerlerinin ise fazla işe yaramıyacak idealardan oluştuğunu görebilirsin.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - GriLeader - 01-09-2015

Darkad milleti oyundan atarak yorum silerek nereye varcan merak ediyorum ağlayan sensin 5 kişi bıraktn oyunda

(01-09-2015, 23:33)La Valette : @Awake, @jax61 : Ben Oyuna sonradan katıldım. Eğer ilk başta katılma imkanim olsaydı %100 İhtimalle Carthogo gibi Sınırlarım olacak ve Mzab Devletin başkenti olacaktı. Ancak sonradan katıldım ve boş olan bölgeye "Güneye" geçtim. Nile senin beni tehtit olarak göstermen komik. Senden fazla sınırlarım olmuş olabilir. Ancak küçük sınırlarla başlasaydım Bölgedeki Sünni devletler beni yerdi. Oyuna başladığımda 20 yıl boyunca etrafa bakındım. birisi birisi ile savaştayken bende saldırıp topraklar kazandım. 

+ Senin Teknolojin Western iken benimki Müslüman.
+ Avantajlı din olan Sünni iken ben hiçbir yerde olmayan din olan "İbadi"'yim.
+ Ben seni oyuna başlarken tehdit olarak görmedim. Kültürüm olan yerleri almaya çalışırken Susla müttefik olarak abluka koyan sensin. 
+ Şu anda güçlendiğim doğrudur. Ancak sen kendinden güçlü olan Perslerle müttefiktin ve beni tehdit olarak görmen yanlış.
+ İdealarımı bakarsan, Sadece Traditions kısmının güzel diğerlerinin ise fazla işe yaramıyacak idealardan oluştuğunu görebilirsin.

Fark etmez abi, Duman ben oyuna geç geleceğim dediğimde 150lik ülke kurarsın, diğerlerine haksızlık olur demişti başta. Ciddende haksızlık oluyor, önce Somali, sonra Yemen tarafında bir devlet, en sonda Mzabits kuruldu etrafımda, hepside tek tek bana tehdit oluşturdu sırayla, sonuçta bertaraf edemeyeceğim tehditler değil evet, ancak bu benim oyunumu hard yapıyor mu? Yapıyor.

Kimseye kişisel olarak herhangi bir itham veya laf söylemiyorum gençler, bilerek bana tehdit oluşturmak için oyuna katılmadığınızında farkındayım, sonuçta Custom Nation MP için biraz dengesiz kalıyor, buda benim oyun zevkimi bitirdi, lütfen alınmayın, teşekkürler.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - GriLeader - 01-09-2015

Avrupadaki Hre sistemi oyunu bitirdi zaten . Benim oyundan atılma sebebim ağlama dedigi için kızdım diye iyi de oldu zaten tad vermiyodu senin oldugun bi oyun

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Fraude - 02-09-2015

Beyler kusura bakmayın dedem fenalaştı apar topar hastaneye götürdük yarıda çıkmak zorunda kaldım.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - jax61 - 02-09-2015

gecmis olsun kardes. sagliktan onemli degil.. iyidir insallah.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Turkhani - 02-09-2015

Geçmiş olsun

RE: EUIV - Custom Multiplayer - brk007 - 02-09-2015

Geçmiş olsun.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - necmi - 02-09-2015

Geçmiş olsun :(

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Duman - 02-09-2015

Geçmiş olsun Fraude.

RE: EUIV - Custom Multiplayer - Snyk - 02-09-2015

(02-09-2015, 00:37)Turkhani : Geçmiş olsun