Strategyturk Forumları
[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Multiplayer (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-multiplayer)
+---- Konu Başlığı: [MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 (/konu-mp-eu4-multiplayer-aralik-2016)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Duman - 06-12-2016

Kuruldu.

Şifre : st

Düşenler için rehost.

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - GamerGenc - 06-12-2016

İnternet hızım yüzünden oyuna bugün devam edemeyeceğim.

Herkese iyi oyunlar, telekoma da baya ağır selamlar :/

İlk oyundan oyuncuların gelecekteki rakiplerini, tehdit oluşturabilecek oyuncuları ve ülkeleri göze alarak henüz haritada açık bile olmayan ülkelere karşı garip eylemlere girişmesi, müttefiklikler imzalaması üzücü. Müttefik olmuşlar bir de müttefik olamadıkları devletlere toplu garantör olmalar gibi işlere girişmişler. Özellikle büyük ülkeyle oynayan oyuncular daha düzgün bir oyun sergilemeli bu gibi etkinliklerde. GM olmadığım için ve teknik olarak kurallara aykırı bir durum olmadığı için çok üstüne gitmeyeceğim bu hareketleri sergileyenlerin, ancak doğru bir gameplay değil bilmenizi isterim.

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - EthemSisli - 06-12-2016

(06-12-2016, 22:23)Duman : İlk oyundan oyuncuların gelecekteki rakiplerini, tehdit oluşturabilecek oyuncuları ve ülkeleri göze alarak henüz haritada açık bile olmayan ülkelere karşı garip eylemlere girişmesi, müttefiklikler imzalaması üzücü. Müttefik olmuşlar bir de müttefik olamadıkları devletlere toplu garantör olmalar gibi işlere girişmişler. Özellikle büyük ülkeyle oynayan oyuncular daha düzgün bir oyun sergilemeli bu gibi etkinliklerde. GM olmadığım için ve teknik olarak kurallara aykırı bir durum olmadığı için çok üstüne gitmeyeceğim bu hareketleri sergileyenlerin, ancak doğru bir gameplay değil bilmenizi isterim.

Olanları göremedim ama eğer öyleyse ilerde sancılı süreçler bizi bekler  :confused: Bu arada rehost falan olursa beni de çağırırsanız sevinirim  :up:

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - PashaZade - 06-12-2016

Gayet güzel oyun oldu ama 15.dk önce internet problemi yaşadığım için oyundan düştüm. Yine de çok eğlenceli bir mp olacağa benziyor.

@Duman bu arada Kırımdan bahsediyorsun sanırım :P 15 senede Haleb'e inme diye yapmıştık.

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - iberkay - 06-12-2016

Netten dolayı düşsem gam yemeyeceğim ama oyundan dolayı hata alınca insanın sinirleri zıplıyor.Asya nın son halini merak ediyorum

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - EthemSisli - 06-12-2016

(06-12-2016, 23:18)iberkay15 : Netten dolayı düşsem gam yemeyeceğim ama oyundan dolayı hata alınca insanın sinirleri zıplıyor.Asya nın son halini merak ediyorum

Bana da server lost verdi. Bende westworld sezon finalini açtım onu izledim. Asya umrumda bile olmadı   :smile: :smile:

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - iberkay - 06-12-2016

(06-12-2016, 23:29)EthemSisli :
(06-12-2016, 23:18)iberkay15 : Netten dolayı düşsem gam yemeyeceğim ama oyundan dolayı hata alınca insanın sinirleri zıplıyor.Asya nın son halini merak ediyorum

Bana da server lost verdi. Bende westworld sezon finalini açtım onu izledim. Asya umrumda bile olmadı   :smile: :smile:

Server lost diyince birşeye tıklamadan kenara alıp devam edebiliyorsun, ben de direk oyun kapandı ilk rehost ta da aynısı oldu pc yi kapatıp açınca girebilmiştim.
Ülkenin durumu iyiydi ai biryere kafa atmış olabilir ondan merak ediyorum

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - napolyon94 - 06-12-2016

buradan oyunun başında atılan 11 farklı ally lik için teşekkür ederim amma velakin sadece 2 tane hak vardı kalanlara özrüm borç olsun :)

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Duman - 06-12-2016

VP648v.jpg

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Aeschyli - 06-12-2016

0lLOpZ.jpg

6r83aP.jpg

Oldukça ilginç bir oyun oldu.
*İngiltere-İskoçya-Fransa savaşı sırasında bot burgonyanın ingiltereye savaş açması.
*Fransa bot Aragona -%60 ws skorla yenilirken gelen weddingin Fransayı kurtarması.
*Osmanlı'nın erken yılda Venedik-Avusturya-Castilya üçlüsü ve sayısız minora kafa atması. Savaşı şuanda %50 skorla kazanıyor.
*Moskova-Danimarka savaşı.

Bunlar benim Avrupadan görebildiklerim. Diğer bölgelerde neler oldu hiçbir fikrim yok. :D

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Rzenma - 06-12-2016

fransa arkadaş beni savaşa sokup neden çıktın :D hala great powersın bence hiç gerek yoktu yani oyun başı çok iyi başlamama ragmen o savaştan sonra zor toparladım :D bence oyun iyi gidiyor tek sorun interneti yavaş olan arkadaşlardan dolayı oyunu hızlandıramamamız

Mübarek kardeşim Osmanlıyı tebrik ederim. Avusturya ordularını bir kere nasıl patakladığımızı da hatırlatırız.

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - jax61 - 06-12-2016

fransa savasinda fransaya wp attim ama israrla toprak almanin derdine düştü. sonrasinda iskocya 100 ws olunca fransa avucunu yaladi haliyle. üstüne burgundy konusunda kastilyaya teşekkürler. onun sayesinde burgundyden wp alabildik.

savaslar basladiginda herkes ingilterenin gg olacagini düşündü ama hesap etmedikleri muhteşem ingiliz donanmasi idi.. ana karaya asker cikarmasini engellemeyi başarınca savaşları kazanmayi bildik..

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - napolyon94 - 06-12-2016

(06-12-2016, 22:23)Duman : İlk oyundan oyuncuların gelecekteki rakiplerini, tehdit oluşturabilecek oyuncuları ve ülkeleri göze alarak henüz haritada açık bile olmayan ülkelere karşı garip eylemlere girişmesi, müttefiklikler imzalaması üzücü. Müttefik olmuşlar bir de müttefik olamadıkları devletlere toplu garantör olmalar gibi işlere girişmişler. Özellikle büyük ülkeyle oynayan oyuncular daha düzgün bir oyun sergilemeli bu gibi etkinliklerde. GM olmadığım için ve teknik olarak kurallara aykırı bir durum olmadığı için çok üstüne gitmeyeceğim bu hareketleri sergileyenlerin, ancak doğru bir gameplay değil bilmenizi isterim.

Bu ucuz ithamın Devlet-î Alîye Osmanîye ' ya geldiği pekala çok açık, saolsunlar haritada göremediğimiz ülkeler 2 yılda 1200 km güneye inerek kendilerini haritada gösterdiler, buradan ayrıca savaşta olan Venedik'in Girit adası için yediği "Savaş Tehidini" reddedip bana karşı savaşa girmesi de onların zayıflığı oldu, bu yüce devlete baş kaldırmak bile haritadan silinmeye bir sebep iken . Birde Avusturya yöneticisinin olmayan kuralı deklare etme çabası da tatlı bir hatıra olarak saklayacağım, sanırım oynayan kişinin nicki Poyraz :) Herşey bir tarafa Osmanlının Savaş Tehdidini Habrsburg-Çek savaşına karşı yapıldığını düşünecek kralların olması da ayrıc bir soru işareti :) Bohemya kimdir AI mıdır oyuncumudur onu bile bilmem, bilsem de gerekli şartlar gerektiriyorsa savaş açma rızasına her daim sahibim, asıl sen Avusturya onbilerce askerinin telef olması uğruna Venedik' i koruma rızasına sahip misin? Bohemya savaşından vazgeçip herşeyinle bu "yüce" devlete baş kaldırma kararını nasıl kapı halkına ikna edebildin :)

diplomat mode off, perşembe görüşmek dileğiyle beyler :heart: :heart:

Ben senin yabana atmamalarını demiştim oysaki dinlemediler....

EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - jax61 - 06-12-2016

fransanın yaptığı eğer kendisi çıkmışsa hoş değildi. dua etsin ki iberian wedding gerçekleşti. bu arada aldığım bir duyum da tek topraklı ternatenin cb siz savaş ilanı alması idi. bu da hiç hoş değil. adamı yoketmenn size bir faydası olmayacaktı. bu şekilde oyun olmaz. lütfen diğer oyunculara da saygı gösterelim. oyunu uzun soluklu oynamaya çalışıyoruz.

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - napolyon94 - 07-12-2016

(06-12-2016, 23:55)PashaZade : Ben senin yabana atmamalarını demiştim oysaki dinlemediler....

senin bot bir krakow a tav oldu wp attı :) :xd:

RE: EU4 - Multiplayer : Aralık 2016 - Duman - 07-12-2016

Birinci Büyük Kuzey Savaşı Danimarka ve beraberindeki Kalmar Birliği'nin güçsüz düşmüş Novgorod Cumhuriyeti'ne girip Rus topraklarını taciz etmesi ve nihayetinde Neva kenti başta olmak üzere çok sayıda Rus şehir ve kasabasının İskandinav zulmüne maruz bırakılması sonrası, Moskova Knezliği'nin savaş ilanıyla başlamıştır. Danimarka'nın Rus halkına ve Rus devletine karşı bu cesur ve vurdumduymaz tavrı tamamiyle Türk Sultanı'nı müttefik görmeleri vesilesiyledir. Rus Knezi kafirlerle müttefik olma gafletine düşmüş, Rus Devletinin haklı sınırlarına tacizde bulunmuş Danimarka Kralına müsamaha gösterememiştir. 

Yapılan muharebelerde çok sayıda Danimarkalı, İsveçli, Norveçli, Fin ve Rus hayatını kaybetmişse de, İsveçli, Norveçli ve Finler Danimarka Kralı'nın kölesi gibi görülmüş, başlarındaki Danimarkalı Generaller bu askerleri kazanılması imkansız cephelere sürerken hiç tereddütte kalmamıştır. Öte yandan Ruslar, kardeşlerinin yaşadığı Rus kasabalarını, şehirlerini İskandinav zulmünden kurtarma uğruna daha bir coşkuyla savaşmış, birçok kazanılması zor görülen muharebede Rus Devletinin zafere ulaşmasını sağlamıştır.

Birinci Büyük Kuzey Savaşı'nda hayatlarını kaybeden Rus askerler, bu kayba dolaylı veya direkt yoldan sebep olanlar unutulmayacaklardır. Danimarka Krallığı'nın tavrını değiştirmemesi durumunda zulmü altındaki milletleri kurtarmaktan çekinmeyeceğiz, Konstantinopolis'in yanlış hükümdarı ile müttefik olma yoluna gitmişleri cezalandırmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Rus Devleti boyun eğmez.