Strategyturk Forumları
Genişleme Paketi: CK2 - Monks & Mystics - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+---- Forum: CK2: Eklentiler (https://forum.strategyturk.com/forum-ck2-eklentiler)
+---- Konu Başlığı: Genişleme Paketi: CK2 - Monks & Mystics (/konu-genisleme-paketi-ck2-monks-mystics)

Sayfalar: 1 2 3

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 07-03-2017

Hermetist tarikatında yavaş yavaş yükseliyorum, yüksek ihtimalle bir rehber hazırlayacağım.

CK2 - Monks & Mystics - Wickhart - 07-03-2017

Tarikatlarda en yüksek rütbeye ulaşmak avantaj sağlıyor.

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 08-03-2017

Satanist tarikatına girdikten sonra religious tabındaki haç ters dönüyor (antichrist sembolü)
Aynı zamanda satanist tarikatındaki bir karaktere eşinin pet hediye etmesinde extra seçenek olarak Lucifer oluyor.

CK2 - Monks & Mystics - altnkurt - 10-03-2017

Ben Benediktine tarikatına katıldım. Baya dindar bi tarikat kendisi. Hacıya falan gitmemi istedi. Aylık prestij artışı mı aylık piety artışı mı ne veriyodu. Çok bi faydasını görmedim ama zararı da yok. 3. Seviyeye kadar yükseldim. Sonra daha yükseğe. Tanrı artık beni yanında görmek istedi. R.I.P.

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 10-03-2017

M&M'in en iyi mekaniği ne tarikatlar ne başka bir şey açık ara şu karakter arama ekranındaki ayarların kaydedilebilmesi.

CK2 - Monks & Mystics - altnkurt - 11-03-2017

O ne? Karakter arama ekranı mı vardı?????

CK2 - Monks & Mystics - Wickhart - 11-03-2017

Sağ alt köşedeki küçük haritanın altındaki düğmeleri kontrol et. :smiling:

RE: CK2 - Monks & Mystics - Duman - 11-03-2017

DLC'yi Plaza'da muazzam bir şekilde yermişler, bir oyuncu " Content Pack'i neden DLC ile birleştirdikleri anlaşıldı, çünkü DLC'nin kendisinde içerik yok " yazmış.

DLC'de çalışanlardan biri açıklama yapmış, yaptığı açıklama şu şekilde:
1. Bu DLC'nin yapımında hiçbir stajyer yer almamış (eleştirilerde stajyerlere mi yaptırdınız diye bir kısım var)
2. Kod ve yazım bakımından M&M bu zamana kadarki en büyük DLC.
3. En çok içerik Hermetiklerdeymiş (hermetiklerin 'broken' olduğuna yönelik de bir yazı vardı, ki bence de öyleler)

Ayrıca bir oyuncu çok güzel yakalamış.

symbol_collection-jpg.217142

Geliştirici günlüğünde en sağdaki sembol (gnostikler) oyunda yok.

CK2 - Monks & Mystics - HulkSpider03 - 11-03-2017

Vic3 confirmed demek oluyor bu.

RE: CK2 - Monks & Mystics - Justicar - 11-03-2017

(11-03-2017, 21:57)Duman : ...

Zaten DLC'de bir şey yok. İki yeni özellik var: Biri eşya sistemi, diğeri tarikatlar. İkisininde bir olayı yok. Grand Master oluyorsun ama bir olayı yok, hatta zararı var. DLC'nin tek iyi yanı arayüz geliştirmeleri. Özellikle decision kısımları güzel olmuş. Onun dışında bir olayı yok.

CK2 - Monks & Mystics - HulkSpider03 - 11-03-2017

Eşya sistemi nedir?

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 12-03-2017

Envanter, kılıç vs sahibi olunabiliyor.

Hermetiklerin eleştirilmesinin öncelikli sebepleri birincisi decision aracılığıyla deney malzemesi topluyorsun ama kullanmıyorsun, laboratuvar kuruyosun ama kullanmıyosun. Tam değil yani mekanik olarak, yarım kalmış.

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 12-03-2017

Haşhaşilere katılabilen oldu mu? 769'da Bavandidlerle Şii Persia kurdum ikidir Haşhaşilere katılmak istediğimde satanistlere katılmayı sağlayan event alıyorum.

Hallettim.

CK2 - Monks & Mystics - Justicar - 15-03-2017

Asıl dinini gizleme seçeneğinden bahsediliyordu. Oyun esnasında hiç dikkat etmedim. Deneyen oldu mu?

RE: CK2 - Monks & Mystics - Sylvanas - 15-03-2017

(11-03-2017, 22:31)Justicar :

Zaten DLC'de bir şey yok. İki yeni özellik var: Biri eşya sistemi, diğeri tarikatlar. İkisininde bir olayı yok. Grand Master oluyorsun ama bir olayı yok, hatta zararı var. DLC'nin tek iyi yanı arayüz geliştirmeleri. Özellikle decision kısımları güzel olmuş. Onun dışında bir olayı yok.

DLC'ye sahip değilim fakat eşya sistemi DLC'siz güncellemede de getirildi galiba. Viking karakterim yağmalarından birinde +2 martial sağlayan bir balta buldu, şu an hükümdarlıkla beraber aktarılıyor. Tabi bunu kastediyorsanız. Kendisi ya da sonrasında başa gelen varisi de daha sonra bir tarikat tarafından kurban edildi :)

RE: CK2 - Monks & Mystics - Justicar - 15-03-2017

(15-03-2017, 08:39)PhasisMjora :
(11-03-2017, 22:31)Justicar :

DLC'ye sahip değilim fakat eşya sistemi DLC'siz güncellemede de getirildi galiba. Viking karakterim yağmalarından birinde +2 martial sağlayan bir balta buldu, şu an hükümdarlıkla beraber aktarılıyor. Tabi bunu kastediyorsanız. Kendisi ya da sonrasında başa gelen varisi de daha sonra bir tarikat tarafından kurban edildi :)

Aslında bahsettiğim şey eşya sisteminin özel olmaması. Biraz daha özel olmasını isterdim. Babadan oğula ismi bile olmayan dandik silahlar aktarmak keyifli değil.

CK2 - Monks & Mystics - HulkSpider03 - 16-03-2017

Bu tarikatların bir güzelliği var mı?

Yani hasan sabbah olmak için bir şii oyuna açmalı mıyım sizce?

CK2 - Monks & Mystics - Duman - 16-03-2017

Her tarikatın yok, Haşhaşilerin ve Satanistlerin var.

CK2 - Monks & Mystics - Lothebork - 16-03-2017

Satanistlerde büyü falan vardı galiba Satanist olan varsa aydınlatsın lütfen ona göre alacağım DLC'yi.

CK2 - Monks & Mystics - Wickhart - 16-03-2017

Satanistler şu an en güçlü tarikat. Hatta uçmuş durumdalar ancak güncellemeyle dengeleneceği söyleniyordu.