Strategyturk Forumları
AAR: Imparatorluk - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+---- Forum: EU4: Seriler (https://forum.strategyturk.com/forum-eu4-seriler)
+---- Konu Başlığı: AAR: Imparatorluk (/konu-aar-imparatorluk)

Imparatorluk - Redtay - 17-08-2015

Evet şu ana kadar yaptığım imparatorluklardan bazıları . Daha vardı ancak fotoğraflarını bulamadım neyse başlayayım :

?interpolation=lanczos-none&output-forma...olor=black

Sadece Danimarka PU diğer geri kalanlar bana bağlı bu oyunumda tüm Britanyayı ele geçirmiştim ancak onun ss sini bulamadım . Versiyon Art Of War'ın çıktığı versiyon . 

Bu oyunda vassal yok western olmuş bir Iroqouis var . Versiyon Art Of War'ın çıktığı versiyon . 

Bu oyunumda iranın yarısını alıp çinin yarısını da almıştım . Sanırım aşağıda görünen savaş ile aldım çini . Versiyon yine Art Of War çıkışı . 

Oynadığım en iyi oyundu . O zamanlar oyun hakkında bilgim 0 denecek kadar azdı force limit nedir onu bile bilmezdim ama böyle bir imparatorluk kurmuştum . O zamanlar koalisyon ve AE oranı daha düşüktü sanırım ondan böyle oynamışım . Versiyon Yine Art Of War çıkışı .

Dini reform yaparak büyütüp western yaptığım Inca . Teknolojide Avrupalılarla birim ancak hiç oynayasım yok . Ve western değilken 4 defa western saldırısı atlattım .  Versiyon Beta 1.13

Son gelen Beta ile basladığım Osmanlı amacı genişleme olmadığı için pek iyi gözükmeyen oyun . Kırım march . Versiyon Beta 1.13

Evet hemen hemen oynadığım en iyi oyunlar bunlar . Tabi ki çok iyi değiller zaten bende çok iyi oynamıyorum . Yeni oyun oynayıp büyütürsem burada paylaşırım .

RE: Imparatorluklarım - Steafun - 17-08-2015

Ironman or didn't happen :P

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 17-08-2015

Ironman değil maalesef çünkü kasıyor pc . Ama hile yapmadığıma yemin edebilirim :D

RE: Imparatorluklarım - GaulTurk - 18-08-2015

(17-08-2015, 21:28)Steafun : Ironman or didn't happen :P
Oyuncuların %90'ı Ironman'siz oynuyor. Achievements'lardaki en basit achievement'ın bile %10 oranında alındığından anlayabilirsin. Hile ile oynamak zaten sıkıcı ve aptalca, çoğu oyuncu her ay kasma yaşamamak için Ironman'siz oynuyor.

RE: Imparatorluklarım - Steafun - 18-08-2015

(18-08-2015, 08:50)GaulTurk :
(17-08-2015, 21:28)Steafun : Ironman or didn't happen :P
Oyuncuların %90'ı Ironman'siz oynuyor. Achievements'lardaki en basit achievement'ın bile %10 oranında alındığından anlayabilirsin. Hile ile oynamak zaten sıkıcı ve aptalca, çoğu oyuncu her ay kasma yaşamamak için Ironman'siz oynuyor.

Şakaydı benim yaptığım , ciddi manada söylemedim :)

RE: Imparatorluklarım - GaulTurk - 18-08-2015

Ben de bilgi olsun diye yazdım =)

RE: Imparatorluklarım - Duman - 18-08-2015

Ironman lobisinin oyunlarina gelmeyelim.

RE: Imparatorluklarım - Gaius Octavius - 18-08-2015

Ironman'in bir geçerliliği yok bence. Ben mesela modsuz oynuyorum.

RE: Imparatorluklarım - Steafun - 20-08-2015

Ironman , oyunu zorda kalınca veya hata yapınca geri almadığının veya hile kullanmadığının kanıtıdır. İsteyen oynar isteyen oynamaz zaten kimsenin keyfini sorgulayacak değiliz. Ancak bana göre Ironman olan oyun daha prestijlidir. Stack-wipe yedikten sonra save load edenler yok değil.

RE: Imparatorluklarım - necmi - 02-09-2015

Benim İnca'm daha büyüktü :S

(20-08-2015, 06:55)Steafun : Ironman , oyunu zorda kalınca veya hata yapınca geri almadığının veya hile kullanmadığının kanıtıdır. İsteyen oynar isteyen oynamaz zaten kimsenin keyfini sorgulayacak değiliz. Ancak bana göre Ironman olan oyun daha prestijlidir. Stack-wipe yedikten sonra save load edenler yok değil.

Orası öylede ıronmad ben oynamıyorum çünki zırt pırt save atıyor.

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 02-09-2015

2-3 gün önce Iron-man oyuna başladım bitince atarım buraya ancak Ironman gerçekten çok kasıyor her ay 3-4 saniye bekliyorum .

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 03-09-2015

070D972757C243AD9AAF12837BA34691A532FA96

Coming Soon :D

RE: Imparatorluklarım - Fire - 03-09-2015

Sınırlar göz kamaştırıyor.

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 03-09-2015

Avusturya PU , Saksonya Vassal , Doğrudan bana bağlı değil onlar :D Ama yakında HRE'yi yok edicem o zaman hızlı bir şekilde HRE topraklarına girer düzeltirim sınırları .

RE: Imparatorluklarım - necmi - 04-09-2015

Vov... :D

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 06-09-2015

Daha 17. yüzyıla geldim ancak fotoğraf yayınlayayım bakalım . Still Coming Soon :D

2F0782BFA3A6BEA4EE5AB105542C4486CA3D2F7A

3ECF717FF6B146A2FCBB36AACD65AC8A446E0AAF

Birde bir soru soracağım şimdi istersem tüm HRE Elektörlerini vassallayıp HRE 'yi ele geçirebilirim . Reformlarla gidip HRE mi annexlesem yoksa direk askeri olarak mı annexlesem ? Ikisinide yapacak gücüm var

RE: Imparatorluklarım - Menars - 06-09-2015

Bence Reformla hallet doğudan yardır.Reformla geliceklerse boşuna uğraşma.

RE: Imparatorluklarım - Redtay - 10-09-2015

5EC6BA8EABA724B6FE6E7B63141D1AC2B6D51075

Büyük bir savaş olacak gibi

RE: Imparatorluklarım - necmi - 11-09-2015

Vov...