Strategyturk Forumları
[MOD] Historical Immersion Project - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Crusader Kings II (https://forum.strategyturk.com/forum-crusader-kings-ii)
+---- Forum: CK2: Modlar (https://forum.strategyturk.com/forum-ck2-modlar)
+---- Konu Başlığı: [MOD] Historical Immersion Project (/konu-mod-historical-immersion-project)

Sayfalar: 1 2 3

Historical Immersion Project - Duman - 19-08-2015

Historical Immersion Project
HIP kendi içerisinde 7 farklı modu barındıran büyük bir mod projesi.  Bu 7 mod kendi içerisinde 9 parçaya bölünüyor ve bu parçaları yüklemek isteyip istemediğiniz modun kurulumu esnasında size soruluyor, bu 9 parçanın oyuna kattığı özellikler ise şu şekilde:
  • SWMH - Harita, tarih ve kültür değişiklikleri, ortaçağ dünyasının tamamen yeniden ele alınışı, sayısız yeni bölge, kültür ve ünvan ekliyor.
  • ARKOpack armories - Oyundaki hem hanedan hem de ünvanlarda bulunan bayrakları yeniliyor ve geliştiriyor.
  • ARKOpack interface - Oyunun arayüzünü yeniliyor.
  • Project Balance - Oyundaki bir çok detayı tarihsel bir biçimde dengeliyor, oyunun ilgi çekiciliğini çok bozmadann ülkeleri tarihsel bir biçimde dengeliyor.
  • NBRT+ - Haritanın grafiklerini yeniliyor, daha temiz ve göze hoş gelen bir görüntü sağlıyor.
  • VIET Traits - Oyuna yeni traitler ekliyor, aynı zamanda bu parça Project Balance'ın bir parçası. 
  • VIET Events - Oyuna yeni eventler ekliyor.
  • Cultures and Portraits Revamp - Oyuna yeni portreler ekliyor ve varolan portre seçeneklerini geliştiriyor.
  • EMF - Kalite ve dinamizme yoğunlaşmış genel bir mod. 
Paradoxplaza Sayfası
Yükle (Uyumlu olduğu versiyon 3.2.x)

RE: Historical Immersion Project - Duman - 19-08-2015

Yeni sürümle birlikte oyunun arayüzünde geliştirmeler yapılmış.

YlNMq2.jpg

RE: Historical Immersion Project - LoneWolf - 16-11-2015

Bu tam olarak nasıl kuruluyor?ben indirdim kurdum ama portreler falan hepsi aynı tipte hepsi avrupalı oldu.

RE: Historical Immersion Project - Duman - 16-11-2015

Kurulumunda içerisindeki küçük modların hepsine yes no yazarak dahil edip edilmeyeceğini belirliyorsunuz.
Portreler CPR yazan.

RE: Historical Immersion Project - Moses - 16-11-2015

Sahra Çölü'nde geniş bölgeler oluşturulurken neden Suriye tarafında Wasteland ekleniyor ?

RE: Historical Immersion Project - LoneWolf - 17-11-2015

Cpr'yi yukleyince de oyundan attı

RE: Historical Immersion Project - Duman - 17-11-2015

Portre DLClerine sahip misin?

RE: Historical Immersion Project - Tervel - 04-12-2015

Loading Flags'te oyundan atıyor.

RE: Historical Immersion Project - Duman - 04-12-2015

Oyunun versiyonu nedir? Orijinal mi?

RE: Historical Immersion Project - Duman - 04-12-2015

İndirme linkini güncelledim bir de bu versiyonu deneyin.

RE: Historical Immersion Project - Tervel - 06-12-2015

2.4.1'di ve hayır zaten kurulum aşamasını ben sallamıştım. Yeniden kurdum ancak bir çok bölge noculture gözüküyor ve girer girmez oyundan atıyor. Yeni güncellediğiniz ile deneyeceğim, teşekkürler.

RE: Historical Immersion Project - LoneWolf - 20-12-2015

Admin bende Tervelin aldığı hatnın aynısını alıyorum her yer no cultere oynuya başlaya tıklayınca oyundan atıyor

RE: Historical Immersion Project - Duman - 20-12-2015

Selam, tekrar kontrol ettim ilk mesajdaki indirme linki modun en güncel sürümüne ait. Eğer oynadığınız Crusader Kings 2'de en güncel sürümündeyse uyumsuzluk için herhangi bir problem yok.

Deneyebileceğin şeyler şunlar
  • Steam'de Crusader Kings 2 dosyalarını denetlemek 
  • HIP modunun dosyalarını tamamen bilgisayardan kaldırıp tekrardan kurmak.
  • HIP ile birlikte başka bir mod kullanmadığına emin olmak.
  • HIP klasöründe bulunan gfx klasörünü silmeyi denemek.
  • CPR altmodunu devredışı bırakmak (bu mod özellikle belli DLC lerin oyuncuda olmasını gerektiriyor)
Karaktere tıkladığında oyundan atıyorsa CPR moduyla ilgili, son madde çözüm olabilir.

RE: Historical Immersion Project - Duman - 21-01-2016

Yeni yıl öncesi yeni sürüm çıkartmışlar. Bir hayli uzun changelog'u var, deneyeceğim bakalım nasıl olmuş.

RE: Historical Immersion Project - Deneme - 20-02-2016

Sitelerinden sürüm yayınlamayı bırakmışlar malesef paradoxplazadaki konularından hotfixi ve conclave güncellmesini bir arada verme şansınız varmı ?

RE: Historical Immersion Project - Snyk - 20-02-2016

Güncel.

Alıntı:Paradoxplaza Sayfası
Yükle (Uyumlu olduğu versiyon 2.5.x)

RE: Historical Immersion Project - Deneme - 20-02-2016

Teşekürler hotfixide var bunu sanırsam onuda atabilirmisiniz

RE: Historical Immersion Project - Snyk - 20-02-2016

İsim karmaşası yaşamış gördüğüm üzere konuyu açan arkadaş. Hotfix değil genel patch ki aynı link mevcut hotfix konusunda.

Historical Immersion Project - Duman - 22-03-2016

'South Indian Portraits' DLC'sine sahip olmadığım için CPRplus'u kurmadı. Parayla satılan tüm DLC'lere sahibim, zannediyorum South Indian bedava DLC ama anlaşılan bende yokmuş. Bayağı sinir bozucu.

RE: Historical Immersion Project - Snyk - 22-03-2016

Burada da söyleyeyim, PDX üyeliği olanlar için bedava DLC içeriği aşağıda vermiş olduğum linkte bulunuyor. Genelde haber veriyorlar yeni bedava içerik çıkardıklarında ama kaçırmış olanlar için sıkıntı oluşabilir.

Paradox Account/Keys