Strategyturk Forumları
Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Kültür Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-kultur-forum)
+---- Forum: Anime & Manga (https://forum.strategyturk.com/forum-anime-manga)
+---- Konu Başlığı: Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? (/konu-onemli-anime-izlemeye-nasil-basladiniz)

Sayfalar: 1 2

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Yukare - 15-01-2017

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız ?

Bu konuya üyeler animeye başlama anısını yazabilirler
Benim anime izlemeye başlama hikayem şöyle:

Akşam saatlerinde televizyonu karıştırırken karşıma Kidz/Animez diye bir kanal çıktı. Bu kanal sabahları normal çizgi film akşamları ise Anime gösterimi yapıyor idi. Herneyse bir anda karşıma japonca bir çizgi film çıktı şaşırdım, çizimleri de alışık olduğumuz çizgi filmlere benzemiyordu. İzlemeye devam ettim. Çizgi filmin adı Full Metal Alchemist Broodherhood’muş ilgimi çekti. Ardından akşamları bu kanalı izlemeye devam ettim Ghost in the Shell, D-Gray Man, Naruto gibi serileri gördükten sonra bu anime dünyası ilgimi daha da çok çekti ve internet üzerinden izlemeye başladım. Zaten internetteki anime sayısı derya deniz orada izlemeye başladıktan sonra devamı geliyor.

Not: Yu-Gi-Oh u bu hadiseden çok önce izlemiştim ancak anime olduğunu bilmeden.

Anime & Manga Sohbet - Duman - 15-01-2017

Birçok kişinin başlangıcı pokemon tabanlı olabilir. Yu-Gi-Oh'ta aynı şekilde. Bu animeler çocuklukta önemli bir yere sahipti. Ancak bilgisayar üzerinden ilk -belki de birçok anime hayranı gibi- Death Note ile başladım. Uzun bir süredir düzgün bir anime yapılmadığından bırakmış durumdayım denebilir ama. Yeni düzgün hiçbir şey yok.

Ayrı konu haline getirdim :)

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Aytaç - 15-01-2017

Tsubasa, Pokemon, Yu-Gi-Oh, Beyblade

Bunların dışında yok bende :)

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - cemal - 15-01-2017

Çocukken Avatar ve Yu-Gi-Oh'u anime olduğunu bilmeden izledim, bilgisayar üzerinden de elfen lied'i youtubeden izledim anime olduğunu bilmeyerek :D .
Bilerek izlediğim ilk anime steins gate'ydi sonra death note derken ip koptu.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Ahrep - 15-01-2017

Başlamadım :/

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Menars - 15-01-2017

Nasıl başladığımı tam hatırlamamakla beraber Great Teacher Onizuka´yı ilk izlediğim anime olarak hatırlıyorum ama ondan önce Yugioh ve Pokemon gibi serileri izliyordum internetten fakat anime olduklarını bilmiyordum.Şuan pek anime izlemiyorum hem güzel anime pek çıkmıyor hemde bir hayli fazla anime izleyince geriye çokda güzel birşey kalmıyor.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - SatanistKesenKedi - 15-01-2017

(15-01-2017, 12:23)yusufkaan : Anime İzlemeye Nasıl Başladınız ?

-Ben, birgün canım sıkılmıştı televizyona bakıyordum Kidz/Animez diye bir kanal gördüm- saat 21:00 dan itibaren anime yayını yapıyordu sabahları ise çizgi film- orada Full Metal Alchemist Broodherhood adındaki animeyi gördüm izlemeye başladım çok güzel geldi , sonra D-gray man, adındaki animeyi izledim oradan , o günden itibaren her akşam o kanalda anime izliyordum sonra hep aynı bölümleri izlemek sıktı ve internetten izlemeye başladım. Sorasında ise internnetten çoğu popüler animeyi izledim ve hala izliyorum.

Not: Yu-Gi-Oh u bundan çok önce izlemiştim ancak anime olduğunu bilmeden. "JoJo" diye bir kanalda çıkıyordu.

Başlama şeklimiz aynı ama ben pek sık anime izlemiyorum.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Hammurabi - 15-01-2017

Beyblade, Pokemon tabiki de çocukluğumuzun efsaneleri. Sabahın köründe kalkardım izleyebilmek için

RE: Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - GaulTurk - 15-01-2017

(15-01-2017, 12:48)Aytaç : Tsubasa, Pokemon, Yu-Gi-Oh, Beyblade

Bunların dışında yok bende :)

RE: Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Xepluper - 15-01-2017

@unonimus

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - unonimus - 15-01-2017

TRT'den.

Sailor Moon izlediydim.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Doraemon - 15-01-2017

Ben yu-gi-oh ve pokémon ile başladım, ilkokula gitmeden önceydi galiba... Avatar'ın orijinalini izledim, 2-3 kere bitirdim ama o batı yapımı olduğu için anime sayılmıyor galiba. Bunların dışında birkaç manga okudum.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Vivec - 15-01-2017

Güzel bir konu olmuş. Ben 1999 ya da 2000di depremden önce miydi sonra mıydı hatırlayamıyorum, Sailor Moon'u -nami diğer Ay Savaşçısı- izlerdim TRT 1'de. Kaliteli bir Türkçe dublajı vardı, 5 sezonun hepsini de verdiler. Eski TRT bir başkaydı gerçekten, daha başka animeler de vermişti de çok hatırlayamıyorum. Hey gidi hey, insanı saran bir olay örgüsü vardı ve sezonlar geçtikçe aynı Süngerbob gibi sadece çocuklara hitap eden bir şey olmaktan çıkmıştı. Güzel espriler vardı. Diğer bir önemli tarafı da verdiği -çok klişe de olsa- her şeyi sevgiyle çözmeniz gerekir tarzı mesajıydı, bu yüzden iyi bir seçimdi bana göre çocuklar için.

Pokemon, Digimon, Beyblade falan bunları da her çıktığında izlerdim.

Sonra çok uzun süre izlemedim, zaten Sailor Moon'un anime olduğunun da bilincinde değildim, lisede tekrar sardım, işte Death Note'dur, Elfen Lied (bu çok hardcore tavsiye etmem aslında), Parasyte, Ergo Proxy... şimdi aklıma geldikçe izliyorum. Animeler iyi ki var.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Lothebork - 15-01-2017

Pokemon, Yu-Gi-Oh, Beyblade.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Probang - 15-01-2017

Allah korusun ki başlamadık.

RE: Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Fire - 15-01-2017

(15-01-2017, 20:51)Probang : Allah korusun ki başlamadık.

pikaçunun askerleriyiz 

onun dışında bir süre yugi  gene tv de 

onun dışında yok

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - zencefil - 16-01-2017

9gag ta herkes death note death note diyordu bende merak edip izledim. Tabi çocukken izlediğim yugioh, pokemon, beyblade gibi bir sürü anime vardı ama ben anime diye adlandırmıyor çizgi film diye adlandırıp tv de ne zaman görsem izlerdim yani düzenli değildi.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Wickhart - 16-01-2017

Ben de herkes gibi Dragon Ball, Pokémon, Monster Rancher, Digimon, Beyblade, Shaman King gibi bilimum televizyonda yayınlanan Türkçe dublajlı animeleri seyretmiştim.

İnternetten ilk izlediğim Elfen Lied. Ondan sonrakiler de Death Note falan diye gidiyor.

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - Abyss - 04-01-2019

Çok net hatırlıyorum 8. sınıfta bir arkadaşım gel narutoya başla demişti bende çoğu insan gibi ön yargı ile başladım fakat gel gör ki şuan 600 den fazla anime izlemişliğim vardır fakat hala one piece ye başlamadım esasında başladım fakat 150. bölümden sonra sürekli tekrar etmeye başlayınca bıraktım eğer final yapabilirse ben ölmeden onuda izleyeceğim

Anime İzlemeye Nasıl Başladınız? - altnkurt - 04-01-2019

Yugioh sayılısa lisede internetten indirdiğim bölümlerle, sayılmıyosa yine lisede arkadaşlardan görerek death note.