Strategyturk Forumları
r/EU4'ten İstatistikler - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: r/EU4'ten İstatistikler (/konu-r-eu4-ten-istatistikler)

r/EU4'ten İstatistikler - Duman - 14-01-2017

Reddit üzerindeki yabancı Europa Universalis IV sayfası kullanıcıları üzerinde bir anket düzenlemiş. Anket genel olarak yabancı EU4 topluluğunun genel özelliklerini özetliyor. Anket sonuçları Imgur'a yüklenmiş, DNS ayarı yapmış olanlar buradan inceleyebilir, ilginç kısımları aşağıda yazacağım.

Reddit'teki ankete katılan oyuncuların:
  • Yarısından fazlası 21 yaşının altında.
  • Sadece %1,6'sı kadın olduğunu belirtmiş.
  • %88'i beyaz.
  • %47'si Avrupadan, %46'sı Amerika'dan.
  • %73'ünün sevgilisi yok, %4'ü evli.
  • %58'i öğrenci, %12.4'ü işsiz.
  • %28'i haftada 6 ila 10 saat arası EU4 oynuyor.

RE: r/EU4'ten İstatistikler - Duman - 16-01-2017

EU4 Yayınlar ve Genel Sohbet konusunun konsepti değişince bu iletiyi ayrı bir konu haline getirdim.

RE: r/EU4'ten İstatistikler - Royal Guard - 16-01-2017

(14-01-2017, 16:56)Duman :

Demek bizde EU4 yüzünden ...

RE: r/EU4'ten İstatistikler - altnkurt - 16-01-2017

(16-01-2017, 17:54)Royal Guard :
(14-01-2017, 16:56)Duman :

Demek bizde EU4 yüzünden ...

Biz Eu4'te onlarca ülke içinden GP olarak top 10 ülkeye girmiş adamlarız. O yüzdelik dilimde de %4'ü tutturmaya çalışmalıyız bence.

Şaka bi yana üzdü valla. Klasik gamer tablosu çıkmış yine.

r/EU4'ten İstatistikler - etzel - 16-01-2017

Aslında tam öğrenci işi anadolu beylikleri ile ilgili soru vardı mayıstaki kpss de  şahsen eu 4 oynamam kolay çözdürdu görsel olarak güzel oyun artı olarak
Ezberlemek zorundasın sınav için buna lafım yok ancak artislik yapanlar çıkıyor.Bende eflak nerde galiçya podolya nerde karlofcada kaybettiğimiz toprakların ne kadar bir alanı kapladığı şekilde soruları rahatça sorduran havan kime yabancı dedirten oyun :)

RE: r/EU4'ten İstatistikler - altnkurt - 16-01-2017

(16-01-2017, 18:30)etzel : Aslında tam öğrenci işi anadolu beylikleri ile ilgili soru vardı mayıstaki kpss de  şahsen eu 4 oynamam kolay çözdürdu görsel olarak güzel oyun artı olarak
Ezberlemek zorundasın sınav için buna lafım yok ancak artislik yapanlar çıkıyor.Bende eflak nerde galiçya podolya nerde karlofcada kaybettiğimiz toprakların ne kadar bir alanı kapladığı şekilde soruları rahatça sorduran havan kime yabancı dedirten oyun :)

Tarih dersi için olumlu, güncel bilgi için olumsuz etkiledi beni de. Hala bazı ülkeleri 1444'teymiş gibi düşünüyorum. Günümüzdeki yerlerini sapıtıyorum.

Sen fazla oynamışsındır ondandır :)

r/EU4'ten İstatistikler - altnkurt - 16-01-2017

Yok ya 200 saatcik. Forumdaki üstadların yanında lafı bile olmaz.

Tevazu gösteriyorsundur steamda yazan dışında oynamadın mi

r/EU4'ten İstatistikler - altnkurt - 16-01-2017

Bi 50-60 saatim vardır. Yalan olmasın. Eski torrentcilerdeniz. Vefalı olmak lazım. Az ekmeğini yemedik, oyununu oynamadık.

Bende alışkanlık ya ileri boyuta taşıdım multi işi falan
İlk orjinal oyunum Medieval 3 olsun istiyorum bakalım