Strategyturk Forumları
Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] (/konu-evin-yeni-kurbanlari-forum-oyunu-ucuncu-tur-basladi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Feldmarschal - 12-03-2017

Ben laboratuvarı araştırmak istiyorum

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - PashaZade - 12-03-2017

@Feldmarschal bildiklerini söylemezse, süpheli rolunu gozumden indirmeyeceğim.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aragramir - 12-03-2017

Birinci dereceden şüpheli olduğumu duymak üzdü isterseniz bir de bağlayabilirsiniz...
O silahları olan kişilerin listesinde benim adım yok farkında mısınız? Ben sadece uyanırsam gidip silah almayı seçtim.

Tekrardan c şıkkını seçiyorum bakın silah almıyorum. "UYANIRSAM GİDİP SİLAH ALACAĞIMI BELİRTİYORUM".

New Theory Applied
Katiller, laboratuvardan çıkıp hemen depodan silah aldılar, bu esnada HulkSpider bulunduğu yerde korunmayı seçtiğinden kılını dahi kıpırdatmadı. Kattiller silahları alıp her biri bir el olmak üzere toplam iki el ateş ettler. Bunlardan biri lambayı vurdu diğeri HulkSpider'i. Tabiki HulkSpider, olay anında acilen dengesiz bir düşünce kabul etti. Bu da ampul hemen vurulduğuna göre içeriden saldırı yiyorum düşüncesiydi. Bunu engellemek için kendi hizasında zaten ışıksız bir ortamda dönerek ateş etti, dönme sırasında dışarı çıkmaya çalışyordu ve bu esnada kan kaybedip hızlıca şarjörü boşalttı. Aslında katil içeriden olsa bile HulkSpider'in yaptığı mantıksızdı çünkü katilin ayağa kalkmasına gerek yoktu, yanına silah alanlar ayağa kalkmadan uyandıkları gibi HulkSpider'i vurabilirdi. Şarjörü bittikten sonra dışarıdakiler HulkSpider onları görmeden, (Çünkü dışarı kaçıyor) bir kişiden 1 el olmak üzere 2 el ateş ettiler. Böylece 3 kurşun HulkSpiderde, 1 kurşun ampulde ve bir şarjor de duvarlardaydı. HulkSpider ölürken bile belki kurtulurum düşüncesiyle (Hala katilin içeriden olduğunu sanıyor) kendisini dışarıya sürükledi. Onun dışarıya çıktığını görenler hemencecik kaçtılar. Ayrıca kaçmaları da mecburdu çünkü otopside de öğrendik HulkSpider ölmeden önce 1 dakika yaşamıştı.
Arkadaşlar, bu teoriye göre katil Salondakilerden kesinlikle değildir.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Menars - 12-03-2017

Depodan silah alıp almamak artık önemli bir faktör değil.Şahsi görüşüm yapabiliyorsak depoyu mühürlemeliyiz.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Feldmarschal - 12-03-2017

Katilin isminde e harfi var beyler ipucu bu buyrun

pashazadE
mEnars
michaElwittmann
zEndErx
fEldmarschal
janissaryarchEr

Approved Killer
xd

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Kher - 12-03-2017

haha orada ben yokum

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Menars - 12-03-2017

@TR Ace düşündüğüm kadar pislik biriyse :D
katile de vermiş olabilir ipucunu yani güvenmelimiyiz bilemiyorum.
Hepimiz birer Protagoras olduk çıktık :D

E) şıkkını seçiyorum

bu arada esprinin dozu biraz kaçtı gibi

RE: Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - PashaZade - 12-03-2017

(12-03-2017, 01:05)Cpt.MacMillan : E) şıkkını seçiyorum

bu arada esprinin dozu biraz kaçtı gibi

MacMillancım sanırsam ikimizde aynı odadayız birbirmizi vurmayalım da xd.

xD bu iyiydi pasham devamını bekliyorum

@TR Ace teorimi nasıl buldun ? Birşey diyecek misin ? Bir de yeni tur çabuk gelsin ve lütfen @Probang ı öldür. Zaten rolünü devretmek istediğini belirtti bazılarımıza. Seve seve öldürürsün katilcim.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - TR Ace - 12-03-2017

(12-03-2017, 01:11)PashaZade : @TR Ace teorimi nasıl buldun ? Birşey diyecek misin ? Bir de yeni tur çabuk gelsin ve lütfen @Probang ı öldür. Zaten rolünü devretmek istediğini belirtti bazılarımıza. Seve seve öldürürsün katilcim.

Sen bilirsin mümkün bir senaryo antrenman'a gidicem birazdan 2-3 gibi anca gelirim.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Probang - 12-03-2017

@PashaZade

Yok öyle birşey, özelden gözlemlerimi iletiyorum millete. Blöf yapmıştım.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aytaç - 12-03-2017

F:Mutfakı incelemek istiyorum.

Town of Emperorda 3.Günün Sabahı 
(İncelemelerden sonra ölüm mesajı var.)
Laboratuvarı inceleyen feldmarschal neyi araştıracağından kararsız zamanınını geçirirken (bknz bende bilmiyorum) ilaçalrın sayısını ve ne işe yaradıklarını okuyup not almaya karar verdi.Toplam 210 Adet ilaç stoklanmıştı ve 30 adetinin ne işe yaradığını yatana kadar uyumayı tercih etti.

Oturma Odası ise diğer odalara göre daha sadedir.Rahat koltuklar bir masa büyük bir ekran televizyon ve başka kayda değer hiçbirşey göze çarpmaz.Menars herkes yatmadan önce her ne kadar önemli bir detay olmasada belirtmeyi tercih eder.

Mutfakta gittikçe azalan yiyecekler ve eksik bir bıçak dışında kayda değer birşey yoktur.Her odanın tabanı ise tahtadan kaplanmıştır nedense buna mutfakta dahildir.
(Başka bir yeri incelemeyi söyleyen olmaması lazım varsa desin eklerim)

Ve Bu Gece Eşek Cennetine Bilet Alan Kişi Menarssssss
Menars sabah saatlerinde kafasına yediği tek bir mermiyle ölü bulunur.Geceleri herkes kendi kapısını kitlesede kapıda hiçbir zorlanma yoktur.Menars'ta geçen gece(deponun açıldığı tur) yanına silah almayı reddedenlerden birisi olduğu için elinde bıçakla ölü bulunmuştur.Büyük ihtimal ileri atılmaya çalışırken gelen bir mermi ile öldürülmüştür...
(Evet ipucu verecek daha birşey yok ortada gizem yok nerdeyse bu sefer ama nitelikli kişiler öldüğüne göre bu sefer şöyle yapabiliriz) 
Not:Polis istersen bu davada derin inceleme yapabileceksin ama ipuçlarını paylaşman yasak yani katilden eminsen araştırmadan sonra vurmak vurmamak sana kalmış.

@MichaelWitmann 2 tane katıl var %90 . Menarsın ölmemesi gerekiyordu. İşimiz zorlaşacak. Sen detaylıca araştırma yap ve birisini vur. İstersen özelden sana kimlerden emin oldugumu söylerim.

@TR Ace @Aytaç Mutfağı araştırmıış.

Ayrıca katil eleman seçebiliyor mu ? Yani geçen oyun gibi sen mi asıyorsun yoksa o mu seçiyor ? xd sen asıyorsan bu arada çok gaddarsnın knk.

Yapacağım şey ise : Detaylıca Labaratuvarı araştır.

Katil seçebiliyor istediği kişiyi artık ben yöntemi ve ipuçlarını ayarlıyorum

RE: Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - PashaZade - 12-03-2017

(12-03-2017, 18:30)TR Ace : Katil seçebiliyor istediği kişiyi artık ben yöntemi ve ipuçlarını ayarlıyorum

Garanti emin oldum artık. Bir sonraki gece beni tararlar 2 kişi.