Strategyturk Forumları
Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] (/konu-evin-yeni-kurbanlari-forum-oyunu-ucuncu-tur-basladi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aragramir - 13-03-2017

(13-03-2017, 21:39)ZenderX : Beyler adam net yalan söylüyor. Konuşturana kadar dövüyonuz mu, öldürüyonuz mu bilemedim. Bu böyle gitmez. Feldin üstüne yoğunlaşalım. Muhtemelen katil değil ama yardakçı.
(11-03-2017, 21:36)Feldmarschal : @PashaZade herkes olabilir ama ben mi silahım bile yok daha ama size tavsiyem ipucuya göre @TR Ace değil :D
(12-03-2017, 00:58)Feldmarschal : Katilin isminde e harfi var beyler ipucu bu buyrun

Bende bu tur bitmeden polisin vurması taraftarıyım.

Şimdi ilk başta ipucunu direkt söylememesi ve parmak izlerini de düşünürsek baya baya şüpheli olarak gözüküyor.Polis tur bitmeden vurursa gerçekleri hemen öğrenebiliriz.

RE: Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - ZenderX - 13-03-2017

(13-03-2017, 21:45)TR Ace : Benim olamama olayımı en başından söylemiştim zaten katil ben değilim ben izleyiciyim sadece...

Adam ipucuna göre Tr Ace olamaz diyor. Senin adında ''e'' harfi geçiyor. Daha net nasıl anlatabilirim olayı ? :D :D

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - TR Ace - 13-03-2017

Ertesi Günün Sabahı 
Herkes PashaZade'nin suçlu olduğuna eminmişcesine vurmuş saatlerdir masum olduğunu öğrenmenin verdiği suçluluk duygusuyla sessiz kalmıştır.Ölümlerin nasıl ve katilin kim olduğuna dair tartışmalar sürerken inceleme yapmak kimsenin aklına gelmez.Ve bu gece ise ölüm yeniden birisinin başında olacaktır.

A)Kütüphaneyi İncelemeye Devam Et
B)Labarotuvarda ilaçları incele
C)Labarotuvarı incele(neyi bulmak istiyorsun bilmiyorum ama koydum genede çok hayran kaldınız labarotuvara bu sefer :D ) 
D)Mutfakta geçit ara 
E)Oturma Odasında geçit ara 

Önemli Not:2 Tur sonra geliyor yeniden katil...

(13-03-2017, 21:52)ZenderX :
(13-03-2017, 21:45)TR Ace : Benim olamama olayımı en başından söylemiştim zaten katil ben değilim ben izleyiciyim sadece...

Adam ipucuna göre Tr Ace olamaz diyor. Senin adında ''e'' harfi geçiyor. Daha net nasıl anlatabilirim olayı ? :D :D

İşte ben değilim diyorum bende %100 yani olma ihtimalim yok :D .

E- Oturma odasında geçit ara

Polis beyciğim bir Field head-shot alabilirmiyiz.Yardakçı bile olsa belki bir sonra ki görevler de ikişer ikişer öldürebilirler.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - ZenderX - 13-03-2017

Hocam sen değilsin zaten onda sorun yok. Ama adam TR Ace olamaz, o zaten yönetici vesayire demiyor. Katilin adında ''e'' harfinin bulunduğu ipucuna göre katilin sen olmadığını söylüyor. Yani kendisiyle çelişiyor. Bu da ipucunun yanlış olduğunu düşündürüyor.

A Kütüphaneyi incelemeye devam et

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aytaç - 13-03-2017

Ben de D-)Mutfakta geçit ara diyeyim bari.

Bu arada yardakçı olayında ilk vuran 3 mermide bile öldüremiyordu. İkinci vuran kafasından tek atmış. Muhtemelen ilk vuran silah kullanmayı bilmeyen biri ikinci vuran ise silah kullanmayı iyi biliyor.

Ben Field'in aradan çıkarılması taraftarıyım en azından tek bir kişi ile uğraşırız.Zenderx hocama katılıyorum o "e" muhabbeti baya sıkıntılı geçti.Doğruyu da söylüyor olabilir ama bu riski alamayız.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Kher - 13-03-2017

@Aytaç a yardım ediyim

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - JanissaryArcher - 13-03-2017

A) Kütüphaneyi incele

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - PashaZade - 13-03-2017

Pişmanlık duygusuyla yanıp kavrulun. İns.

(13-03-2017, 23:37)PashaZade : Pişmanlık duygusuyla yanıp kavrulun. İns.

Ahahah Pasham :D
@MichaelWitmann
Bu ara da Rıza Baba bu turu iyi kullanalım herkes araştırılacak yerleri seçti, turu boşa geçirmemen gerekiyor.Sorgulama gibi bir olay olsaydı güzel olurdu ama yapabileceğin tek şey Field'e sıkmaktır.İns katil falan değilsindir de öldürürsün malum Pasha'ya delil yok iken sıkman da ayrı bir olaydı :/

edit:Bir düzgün yazamadık be

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Menars - 14-03-2017

Beyler TR Ace sizi kandırıyor.Asıl katil odur.Kanmayın, oyunlara gelmeyin.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Feldmarschal - 14-03-2017

Bence @Michael Wittman beni ortaya atmayın çünkü ikinci ölümde tek kurşunla işlendi cinayet bu ne demek silah kullanmayı biliyo e pasha gitti kim kaldı polis kaldı demekki katil polis bence onu ortadan kaldırmak gerekiyo tehlikeli...

İkinci "e" konusuna gelirsek @TR Ace değil dedim çünkü adam zaten yöneten o niye vursun oyunun içinde yok o sadece dalga maksatlı ve yardakçı dedektifde olabilir daha bi sonuca ulaşamadık kaç kişi gitti doğru düzgün araştırma olmadı hem benim silahım yok elli kere yazdım halada yok

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Kher - 14-03-2017

polise kendi kendini vurmasını söyleyelim madem yapar belki :)

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Feldmarschal - 14-03-2017

Bence silah kullanmayı bilen kişi üzerinde yoğunlaşsak katili bulunca yardakçının manası kalmaz ama yardakçı falanca kişi olsa ve ölse bi işe yaramazki zaten kimsenin yaptığı bişey yok elle tutulur herkes araştırma falan yapıyo mutfak laboratuvar vs hani yardakçının vasfı ne ki nerde bulucaz sorun burda polis bence ölmeli artık kendimi vurur başkasımı onu bilmem :))

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aragramir - 14-03-2017

(14-03-2017, 03:26)Feldmarschal : Bence @Michael Wittman beni ortaya atmayın çünkü ikinci ölümde tek kurşunla işlendi cinayet bu ne demek silah kullanmayı biliyo e pasha gitti kim kaldı polis kaldı demekki katil polis bence onu ortadan kaldırmak gerekiyo tehlikeli...

İkinci "e" konusuna gelirsek @TR Ace değil dedim çünkü adam zaten yöneten o niye vursun oyunun içinde yok o sadece dalga maksatlı ve yardakçı dedektifde olabilir daha bi sonuca ulaşamadık kaç kişi gitti doğru düzgün araştırma olmadı hem benim silahım yok elli kere yazdım halada yok

(14-03-2017, 03:33)Feldmarschal : Bence silah kullanmayı bilen kişi üzerinde yoğunlaşsak katili bulunca yardakçının manası kalmaz ama yardakçı falanca kişi olsa ve ölse bi işe yaramazki zaten kimsenin yaptığı bişey yok elle tutulur herkes araştırma falan yapıyo mutfak laboratuvar vs hani yardakçının vasfı ne ki nerde bulucaz sorun burda polis bence ölmeli artık kendimi vurur başkasımı onu bilmem :))

Ben baya baya senin yardakçı olduğunu düşünüyorum, konuyu da saptırtmaya çalışıyorsun.İkinci cesedi incelemediğimiz için nasıl yapıldığını bilmiyoruz ve buna kafa da yormadık.İki kişi birden yapmış olabilir, hedef savunmasız kaldığın da ise tek mermiyle işini bitirmiş olabilirler.Bir de Ace'e ikili cinayetler olabilir mi diye sorduğum da "neden olmasın katil nasıl isterse öyle öldürür yeter ki mantıklı olsun, ister tek kişi öldürsün isterse iki kişi öldürüp kendini gizlesin vs" türü şeyler demişti.

Yani anlayacağın katil iki kişi öldürebilir, hatta içlerinden birisii katil gibi gösterip de öldürebilir.Gerekli ipuçlarını bulmamız gerekiyor ki en büyük ipuçları hep seninle ilgili?

edit:Dedektif daha ilk turdan öldü ayrıca depo açıldı ve silahlar ortaya çıktı yani silahının olup olmaması bir önem teşkil etmiyor.

Üzerinde olması teşkil etmiyo mu ne alaka her turda ne yaparsan ona göre silahı almadan silahla birini öldüremem silahı olan kişilerin üzerine yoğunlaşmak lazım bence yani bende silah yoksa ben nasıl öldürcem mantıklı değil ayrıyetten atış becerisi yüksek dendi buda bi polis kaldı şu an için ayrıyetten senin beni suçlaman yanlış neden dersen bak silahı olanlat listesi çıkarmıştı biri onu atayım ordan birini bulalım ekibce yanlış kişiyi seçmek bişey kazandırmaz 

Zender X depodan silah aldı.(Sivil)
Pasha silah aldı.(Eski asker)
Jannisary depoda uyudu(Sivil)
Tigin yusuf silah aldı(Sivil)
Hulk silah almıştı(Dedektif)
Aytaç silah aldı(Doktor)
Hulk ve pasha gitti Tigin burda Janissary Aytaç ve ZenderX bunlar ve polis şüpheli ben kimseyi katil olduğunu düşünüyorum diyip milleti suçlayıp başkalarını öne çıkartıp geride durmucam sadece mantıklı olsun açıklama için bekliyorum ondan direk birilerini suçlayarak bi yere varamayız

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - Aytaç - 14-03-2017

Bu yaptığın hedef saptırmaktır. Katil olan kişi silah almasa katil olmayacak mıydı yani. Hem ilk silahtan parmak izlerin çıktı. İyice şüphe çekiyorsun.

Evin Yeni Kurbanları [Forum Oyunu Üçüncü Tur Başladı] - JanissaryArcher - 14-03-2017

Bence de @Feldmarschal yardakçıdır, fakat onu vurmamız bize bir şey kazandırmaz. Onun yerine @ZenderX in de önceden dediği gibi oyun içinde ona şiddet uygulayarak zorla konuşturtsak ve katilin kim olduğunu öğrensek daha mantıklı sanki

Bence bi konuya sürekli mesajnatanları bi belirleyelim sonra atmayanlardan mı katil yoksa burdan mı bi onu belirleyelim çünkü tigin ve probang falan gözükmüyo onu bi netleştirelim mi beyler

@JanissaryArcher @ZenderX @Michael Wittman bakın beyler dikkatle dinleyin katil ya Aytaç ya mac millan ben burda Mac millanı biraz ayırıp aytaçın üzerine yoğunlaşalım diyorum gerek saldırgan tavırları gerekse sürekli birileri ölsün istemeleri hedef saptırmaları katil kesinlikle Aytaçtır beyler güvenin bana sizinle oynadık önceden o zamandan bilirsiniz yardım etme maksatlı oynuyorum