Strategyturk Forumları
2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Oyun Etkinlikleri (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-etkinlikleri)
+---- Konu Başlığı: 2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği (/konu-2017-ilkbahar-supremacy-etkinligi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: 2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Lothebork - 07-04-2017

(07-04-2017, 18:42)Sübaşı : Yenilince toprakları ben ele geçirdim.Düşmanlar ele geçirmesin diye.

O zaman senin yaptığınle benim yaptığım arasındaki fark ne? Ben de Libya'yı işgal eden Mısırla senin Almanya ile olman gibi müttefik oldum. Libya beceriksizliğinden dolayı kafasına göre iş yaptı. Gece vakti ordularını Mısır'a soktu sabaha kadar 70k kaybetti. Gerisi aynı.

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - HulkSpider03 - 07-04-2017

Eğer afrikada da bir batı eli uzanacaksa kalabilirim lakin barış ortamı sağlanmazsa daha da durmam bu oyunda. Bu yapılan cidden ayıp. Eğer ki benim cevabımı bekleyip cevabımı doğru bulmasaydın laf etmezdim. Lakin beklemeden hareket etmen...

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Probang - 07-04-2017

@HulkSpider03

RP yapmadan önceki halini söyledim. Ayrıyeten görünüşe göre yıkılacaksın.

Tartışmayı kesip RP'inize geri dönün. Ayıp mayıp yok ortada. Neyine güvenip Mısır'a dalıyorsun diye sorarlar adama. Lothebork'un yaptığı davranışta hiçbir kusur olmadığı gibi Avusturya Macaristan konusundada hiçbir kusur yok. Diplomasi, güvenmediğiniz adamlarla antlaşma yapmayın.

Bizler Roleplay gereği kınıyoruz bu arada. Yoksa yine belirtiyorum Lothebork'un yaptığı tamamen normal karşılanabilecek birşey.

Bkz: Dünya Savaşı, İtalya.

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Lothebork - 07-04-2017

Ne ayıbı? Ne hakareti? Gerçekler ne zamandan beri hakaret oldu? Oyun bu kazanırsın kaybedersin Hulk. Başka bir oyunda ben de kaybettim, gidip bana saldıran adama çok ayıp ettin mi dedim?

Sen anlamıyorsun. Adam açıkça yalan söylüyor. Saldıracaksan almayayım diyor. Lakin cevabımı beklemiyor ve bşr bakıyorum mısır ittifakta. Oylamayla mısırı aldık diyor benim oylamadan daha yeni haberim oldu. Durum bu. Ve bunlar açıkça burada yazıyor ki(bir tane iletisi silinmiş sanırsam). Açıp bakabilirsin. Ben yapılan yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Dediğim gibi haberim olsa sıkıntı yok lakin haberim olmadan bir bakıyorum bana saldırı yapılmış. Gece ittifaktydım öğlen bir baktım ittifak bana dalmış. Bu mu doğru dediğim gibi işimiz gücümüz var bizim belki arkadaşın yoktur ama 6 saat bile geçmeden saldırı açmak nedir?

Yalan söylemekte Roleplay'in bir parçası. Lothebork AU örneği dışında tamamen haklı bu konuda. Kavga etmeyi kesin, RP'inize geri dönün. Barış şartları için Lothebork ile konuşabilirsin. En azından 3-4 şehir ver kurtul.

Sen direkt çıkar beni. Olayı hala yalan olarak anlıyorsun. Adam beni beklemiyor anlıyor musun? Hemen olayı çözüyor. Ben oyuna hemen onun gibi bakamıyorum. 6 saat gibi bir suret beklese lafım olmayacak ama geçen mısırı ittifaka alması bile 30 dk içinde olmuş adam 30 dk geçmeden hemen ittifaka almış benim hemen cevap vermemi beklemiyor. Ben ne yaparım bilader benim auçum mu? 30 dk beklemiyor adam bu mu benim suçum. Tamam rol play rol play tamam. At gitsin beni. Oyun stiliniz buysa stiliniz sizin olsun. Sanki town of salem oynuyoruz...

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Royal Guard - 07-04-2017

(07-04-2017, 18:48)Lothebork :
(07-04-2017, 18:42)Sübaşı : Yenilince toprakları ben ele geçirdim.Düşmanlar ele geçirmesin diye.

O zaman senin yaptığınle benim yaptığım arasındaki fark ne? Ben de Libya'yı işgal eden Mısırla senin Almanya ile olman gibi müttefik oldum. Libya beceriksizliğinden dolayı kafasına göre iş yaptı. Gece vakti ordularını Mısır'a soktu sabaha kadar 70k kaybetti. Gerisi aynı.
Libya topraklarına çökebilecek düşman yok ortada :P

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Lothebork - 07-04-2017

Oyuna 2 gün boyunca hiç girmezsen Probang seni atabilir.

RE: 2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Lothebork - 07-04-2017

(07-04-2017, 19:00)Sübaşı :
(07-04-2017, 18:48)Lothebork :

Libya topraklarına çökebilecek düşman yok ortada :P

Hellas'ın Libya seferi yapma ihtimali var.

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - PashaZade - 07-04-2017

Bu saçma kavgalar yüzünden konu çok kaynadı ben devletimle alakalı birkaç bilgi dökeyim :

Lehistan ile Livonya'nın geleceği konusunda görüşmeler yapıldı. Görülmelere Almanya da kefil oldu.

Buna göre kuzey ve orta Livonya İsveç'e güney Livonya Lehistan'a bırakılacak. Güney Livonya'nın Lehistana bırakılması karşılığında Lehistan :

İsveç'e 1250 Demir 3000 Kömür 3000 Gaz ödeyecek.

Aynı şekilde Almanya ile Danimarka eşit birşekilde paylaşıldı. Şu anlık tam takır ilerliyoruz.

İşte fark bu.Bizimki ihtimal var diye hadi senin topraklarını alalım mantığı değil.
Romanya ve İtalya saldıracakmı ihtimali değildi bizimki.Saldırıyordu.Bizde toprakları onlar almadan alarak YZ nin güçlenmesini engellemiş olduk.

(07-04-2017, 19:00)Lothebork : Oyuna 2 gün boyunca hiç girmezsen Probang seni atabilir.

Koskoca tartışmaya son yanıtın buysa zaten belli bir cevabının olamayacağı. 30dk beklemekten acizsin bende burada kendimi anlatmaya çalışıyorum. Pro direkt at beni.

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - Menars - 07-04-2017

Yahu bu kadar abartmaya gerek yok.Olayı sakin ve düzgünce anlatırsan bizde bir şeyler söyleyebiliriz.Olayın ortasından anlatınca anlayamıyoruz.Lütfen eğer sana haksızlık yapıldığını düşünüyorsan sakince olayları anlat.

Olay şu: Ben oyuna sıklıkla bakamıyorum. İlk başta oyuna girdiğimde ve lothe'ye mesaj attığımda 20 dk geçmişti(onun bana mısırı ittifaka alalım mı mesajından sonra geçen süre). Ve bir baktım ki 20 dk dahi beklenilmeden ittifaka alınmış. Ayrıca ben ordumu mısıra doğru yığmıştım harita paylaşımımız da vardı.

Sonra, benim cevabım beklenmeden(bir gecede cahil kaldık gibi) gece ittifakta olan ben aynı ittifak tarafından işgale uğramışım. Nedeni mısıra dalmam lakin yine benim mesajım gerekçem veyahut savunmam beklenilmeden hükmüm verilmiş. Eğer beklenilseydi ve anlaşma olmayıp bana dalınsaydı lafım olmazdı lakin benim haberim dahi yokken bir bakıyorum ülke neredeyse parçalanmış. Ayrıyeten ittifaka mısırı alırken oylama yapıldık denmiş benim bu oylamadan yeni haberim oluyor.

Birde burada mısıra dalacaksan ittifaktan çıkartayım diyen oyuncu arkadaş ben şuan mısıra dalınca suçlu beni gösteriyor...

Sorarım suç bende mi? Yoksa savunmamı dahi beklemeden hükmümü veren lothe mi?

Ben çoçuk bakıcısı değilim, sizde çoçuk bakıcısı değilsiniz. Saçma muhabbetler EU multileri ayarına dönmeye başladı. RP'den bu haince saldırı vb vb. yayınlarsın. Onun dışında Lothebork'un yaptığı anormal birşey yok.
Ayrıyeten antlaşma yapmazsan zaten benim atmama gerek kalmadan yıkılacaksın.

Ortada anlatılacak birşey yok. Düzgünce diplomasi yürütemeden, komşusu human player'a saldıran bir beceriksizlik var.

TR Ace ile PashaZade aralarında nasıl güven ortamı sağladıysa sende Lotheborkle öyle güven ortamı sağlayıp girseydin Mısır'a.
Hayır aga anlamadım zaten, sınırları casuslar vasıtasıyla görüyorum. Etin ne budun ne mısır'a dalıyorsun? Zaten her halükarda Lothe girmese bile Mısır yıkacaktı seni
Dahada bu konu hakkında mesaj atmayın. PashaZade gibi ülkenizi tanıtın.

Afrika ülkelerini vs. kınamamız tamamen RP odaklı, yoksa ortada kural ihlali gibi vs. bişi yok. Basit hainlik var.

ateşkes ve antlaşma şartları istiyorum.

Oyuna İtalya geldi ve ilk yazdığı mesaj "Lothebork aforoz edildin."

Forumdan biri olduğu belli.Kim acaba ?

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - PashaZade - 07-04-2017

Hahah, bebek dogar dogmaz dusmaninin ismini zikretmis :)

2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği - TurkJedi - 07-04-2017

Yazıların tamamını okumadım da baştakilere cevap vereyim, herhangi bir ihanete uğradığımı düşünmüyorum. Yunanistan ve Polonya bana saldırdığında zaten ülkenin toplanacak bir yanı kalmamıştı, hatta Polonya çekinir diye ben bizzat söyledim saldır artık diye. Bir de ek olarak @Lothebork'un fanı olduğum söylenemez ama yaptığı oyun içinde gayet yapılabilecek bir şey bence.