Strategyturk Forumları
Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Forum Oyunları (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-oyunlari)
+---- Konu Başlığı: Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] (/konu-plan-z-forum-oyunu-basladi-almanlar-ingilterede)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Feldmarschal - 31-03-2017

plan gönderilmiştir

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - PashaZade - 31-03-2017

''Mareşal'' olarak onaylanmıştır. x.p

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Feldmarschal - 31-03-2017

"General" olarak teşekkürler :D

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Royal Guard - 31-03-2017

Gönderilen plana uyuyorum.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - ZenderX - 31-03-2017

Plana uyuyoruz.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - HulkSpider03 - 01-04-2017

Oyun bitti sanıyorum...

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - TR Ace - 01-04-2017

(01-04-2017, 14:10)HulkSpider03 : Oyun bitti sanıyorum...

Hayla plan atmayacaksanız bitirelim...

Sana soeuyorum aciliyeti var mı diye zaten crvap versen 3.turu atmıştın...

(01-04-2017, 16:15)HulkSpider03 : Sana soeuyorum aciliyeti var mı diye zaten crvap versen 3.turu atmıştın...

Nasıl soruyorsun bana ben seni steamde engellemişken ? .Yazdığındada öbür gün öğlen at felan derim her zaman @feldmarschall ada dediğim gibi...

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Feldmarschal - 01-04-2017

daha Londraya giricektik Hulk birlikte yapın atın mesajınızı @Pvris sen ve pro nasolsa banıda kalktı

Engellemişsen ben ne yapabilirim? Atarım 1-2 saate

(01-04-2017, 18:36)HulkSpider03 : Engellemişsen ben ne yapabilirim? Atarım 1-2 saate

Ey zeki arkadaş engellediysem nasıl mesaj atıyorsun demek istiyorum bu kadar mı zor...

Telefondan atılıyorum bana zeki deyipte acaba nasıl atıyor diye düşünmeyen ahmet...

(01-04-2017, 20:40)HulkSpider03 : Telefondan atılıyorum bana zeki deyipte acaba nasıl atıyor diye düşünmeyen ahmet...

Telefondan baktım az önce tek mesaj yok...

Neyse yarın atarsan kurstan sonra girebilirim

Çünkü engelledin. Ben attığım halde göremezsin. Nasıl bir çelişkidesin...

Bende attım planı @Pvris @Probang uyuyor musunuz?

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Pvris - 02-04-2017

Onaylıyorum.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - PashaZade - 02-04-2017

Hulkcum her tur basi komplolarla gelirsen seni herkes engeller.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - HulkSpider03 - 02-04-2017

Aramızda yaşananları bilmeden yorum yapmak... Sanırsam önyargı deniyor buna.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - Probang - 02-04-2017

Napolyon94 gibi ciddiyetsiz elemanlar yüzünden malasef oyundan soğudum. İsterseniz ülke tabanlı yeni bir oyuna başlayabiliriz. Kodazot vari.

Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede] - TR Ace - 02-04-2017

Savaştan sonra iki taraftan biri bitecek bir durumda olur zaten.Kazanan kaybeden belirlenir.

Doğuda ingilizler kesin zafere ulaşmış ve kendilerine güvenle şehir merkezine doğru ilerlemeye başlamışlardı.Onları erken dönemde karşılayan totempkof savunma için hazırlıklar yapamya çalışsada gereken vakiti bulamamıştı yüksek sayı karşısında ezilen Totempkof'a yetişen ilk birlikler 1.Light Division'dı.Motorize araçlarla savunmayı sağlamlaştırıp tanklarla düşman piyadesinin arasına mesafe koyarak ateş açmaya başladılar.Koyulan mesafe bir Panzershreckin vuruş mesafesinin dışında değildi ama silahı ilk kez kullanan milislerinde bu mesafede her vuruşu isabetli yapması mümkün değildi.Hemen ardından bölgeye Almanlar dahada çok tümen yığıp düşmanın üstüne ilerlemeye başladılar.Sübaşı'nın hava kuvvetleri bombardımana başladıktan sonra paraşütçü tugayı bambaşka bir senaryoyu düşünmüştür.Gece Karanlığında cepheden uzak kendi tümen komutanlarından dahi habersizce uçan birlikler ingilizlerin eski ovadaki pozisyonlarına iner.Sessizce ateş açmadan ilerleyen birlikler milislerin kumanda merkezine girip bütün iletişim araçlarını yok etmeyi başarır.Doğuda ne geri çekil ne saldırı alan birlikler kendi kafalarına göre hareket etmeye başladıkça zayiatlar katlanıyordur.

Merkezdeyse iki tarafında Alman birliğiyle sıkışan HulkSpider düşmanın etrafını çevirmek ve mümkünse çapraz ateşe tutmak için geri çekilmeye başladı.Almanlar bu hamleyi başta yutup tanklarla mayınlara girdikten sonra hareket etmeyi kestiler.İngiliz birlikleri sis bombası kullanarak etrafa ilerlemeye çalışınca ise hayatının hatalarını yapmışlardı.Sisi kullanıp içerden geçme taktiğini almanlar zaten biliyordu ki gece saati düşman kovalamayı bıraktıktan sorna karanlığı kullanmak sisi kullanmaktan daha mantıklı olurdu ki sis pozisyonunuzu ele veriyordu.Birliklerin etrafını çevirmesine izin vermeyen tanklar sisin içine patlayıcı mermilerle sıkarak isabet etmese bile patlama etkisiyle düşman piyadesine büyük zarar vermişti.Sisin içinde en büyük katliamı yapanalr ise Pashanın Topçu tümenleri olacaktı.Hummeller geçen saatlerde sorun çıkartsada bu sefer hedefe tam atışlar yaparlar.

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     5800 Piyade 120 Panzer 4 100 Panzer 3 
Subasi  Luftwaffe Air Forces                        80 Fighter 140 Close Air Support 50 Heinkel He 177 1000 Parasutcu
Zenderx 1.naval infantry Division                   6000 Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     4290 Piyade 65 Wespe 35 Grille 50 Hummel
Menars 1.Light Division                             3800  Motorize Piyade 30 Panzer 3 
3.SS Panzer Division "Totempkof"                    2000 Piyade 100 Panzer 4 
Grobdeutchland Tumeni                               7800  Piyade 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            4200 Piyade 330 Anti Tank
Probang 1.Armored Division                   5600  Piyade 280 Crusader MK VI
1.antiair division                5800  Piyade 450 Vickers model 1931
Pvris 6.Militia Division                     10500 Egitimli Milis 
Ayrica 7.Militia Division (Kuzeyde)                   8500 Milis
8.Militia Division                          8000 Milis 
9.Militia Division (Kuzeyde)                          8600 Milis