Strategyturk Forumları
RYO: Mount & Blade II: Bannerlord - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Oyun Kütüphanesi (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-kutuphanesi)
+---- Konu Başlığı: RYO: Mount & Blade II: Bannerlord (/konu-ryo-mount-blade-ii-bannerlord)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Mount & Blade II: Bannerlord - Aeschyli - 03-04-2020

Oyunda şuanda sadece rastgele üretilen yoldaşlar bulunuyor. Oyunda yoldaşlar ölebileceğinden sürekli yenilenen bir sistem oluşturmaya çalışıyorlar. Sistemi tam oturtmadan özel olarak tasarlanmış daha derin hikayesi olan yoldaşlar henüz eklenmemiş durumda. Dolayısıyla yoldaşların sürekli böyle sıradan olmayacağı rahatlıkla söylenebilir. Şuanki halinde zaten mühendis özelliği olan yoldaşlar bile bulunmuyor.

Mount & Blade II: Bannerlord - Craetus - 03-04-2020

Reddit'te bir kullanıcı oyunun dosyalarını araştırarak pek çok veri çıkarmış. Şu linkten Reddit sayfasına gidebilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord - Onur34 - 03-04-2020

Buglar ve performans konusunda küçük bir yama yayımlandı. Boyutu 1.4 mb kadar.

Mount & Blade II: Bannerlord - Emirhan - 03-04-2020

Milyonlu paralara ulaşan var mı ? Kuzey İmparatorluğuna vasal olduktan sonra yaptığım büyük savaşlarda savaş başı ortalama 300k kazandım. 

unknown.png

Para mevzularına ve devlet güçlerine dengelemeler şart. 81 kişilik ordumun günlük maaşı 450 civarıyken sadece bir dükkandan 400 kazanıyorum ki birden fazla dükkanım var. Her dükkan sahibi ordu beslememeli.

Mount & Blade II: Bannerlord - Gurt - 04-04-2020

Kervan aldım yoldaşımı başına geçirdim. Nerede olduğuna felan nasıl bakarım? Bir de dükkan nasıl açılır?

Mount & Blade II: Bannerlord - Craetus - 04-04-2020

(04-04-2020, 13:39)Gurt : Kervan aldım yoldaşımı başına geçirdim. Nerede olduğuna felan nasıl bakarım? Bir de dükkan nasıl açılır?

1) Sol alttaki butonlardan "Klan" sekmesini açan butondan yoldaşlarının listesini ve nerede ne yaptıklarını görebiliyorsun.
2) Dükkan açmak istediğin bir şehre git, şehir merkezinde boş dükkanlar var, önünde "Dükkan Çalışanı" mı ne ismini tam hatırlayamadığım NPCler var. Onunla konuş. Dükkanı satın al ve ne üretmek istediğin seç.

Mount & Blade II: Bannerlord - Gurt - 04-04-2020

Satın aldıktan sonra herhangi birşey yapmama gerek var mı?

Mount & Blade II: Bannerlord - Craetus - 04-04-2020

(04-04-2020, 14:12)Gurt : Satın aldıktan sonra herhangi bir şey yapmama gerek var mı?

Satın alıp ne üretmek istediğini seçiyorsun. Sonrası otomatik. Başka bir şey yapmana gerek yok. Şu anki halinde çok fazla etkileşim eklememişler. İstersen dükkanı satabiliyor ya da belli bir ücret verip üretimi değiştirebiliyorsun.

Mount & Blade II: Bannerlord - Athule - 04-04-2020

Arkadaşlar oyunu bugün satın aldım.Yüksek grafiklerde tahmini Gpu kullanımını 3.3 olarak gösteriyordu.İyi güzel dedim denemek için bir özel savaş açtım ve çok fazla kasma oluyordu.Grafikleri orta ayarlara indirince de kasma devam etti.Aynı bilgisayarımla Witcher 3 , GTA5 ve Need for Speed:Payback gibi oyunları yüksek ayarlarda akıcı olarak oynayabiliyorum.Bannerlord'da ki kasma sorunu neden oluyor ?

Sistemim:

İşlemci: Intel CORE İ5 7400 3GHZ
Ekran kartı: GTX 1050Tİ 4GB
Ram: 8 GB DDR4
HDD: 1 TB

Benzer sistemle kasmadan oynayanlar varsa ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir mi?

Mount & Blade II: Bannerlord - Kurt Knispel - 04-04-2020

Oyun prologue'unun bir kısa özeti var mı? Ben seslendirme olmayınca çok hızlı geçtim bir şey anlamadım.
İmparatorluk bölünmüş mü niye bölünmüş?

Mount & Blade II: Bannerlord - Defterdar - 04-04-2020

Neden Metacritic (eleştirmen) puanı gelmiyor?
Kullanıcı puanı 8.4
https://www.metacritic.com/game/pc/mount-blade-ii-bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord - Ragnvaldr - 04-04-2020

(04-04-2020, 17:18)Filsuk : Neden Metacritic (eleştirmen) puanı gelmiyor?
Kullanıcı puanı 8.4
https://www.metacritic.com/game/pc/mount-blade-ii-bannerlord

Çünkü oyun çıkmadı, erken erişimde.

Mount & Blade II: Bannerlord - Defterdar - 04-04-2020

Hmm...Peki teşekkürler.

Mount & Blade II: Bannerlord - Onur34 - 04-04-2020

1.2 mblik yeni bir yama daha geldi. Duyduğuma göre gelen 5. yamaymış

Mount & Blade II: Bannerlord - Defterdar - 05-04-2020

Peki bu yamalar işe yarıyor mu?

Mount & Blade II: Bannerlord - Onur34 - 05-04-2020

10 saatir oyunu oynuyorum ve 1 bug ile 1 çökme yaşadım dimdiye kadar. İlk baştaki şikayetlere göre oyun toparlamış gibi.

Mount & Blade II: Bannerlord - Defterdar - 05-04-2020

Peki teşekkür ederim.

Mount & Blade II: Bannerlord - Kirpi - 05-04-2020

(04-04-2020, 16:38)KingHero6161 : Arkadaşlar oyunu bugün satın aldım.Yüksek grafiklerde tahmini Gpu kullanımını 3.3 olarak gösteriyordu.İyi güzel dedim denemek için bir özel savaş açtım ve çok fazla kasma oluyordu.Grafikleri orta ayarlara indirince de kasma devam etti.Aynı bilgisayarımla Witcher 3 , GTA5 ve Need for Speed:Payback gibi oyunları yüksek ayarlarda akıcı olarak oynayabiliyorum.Bannerlord'da ki kasma sorunu neden oluyor ?

Sistemim:

İşlemci: Intel CORE İ5 7400 3GHZ
Ekran kartı: GTX 1050Tİ 4GB
Ram: 8 GB DDR4
HDD: 1 TB

Benzer sistemle kasmadan oynayanlar varsa ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir mi?

Pek aynı sayılmaz fakat referans olsun diye ben kendi sistem ile aldığım performansı yazayım.

Gtx 970- İ5-6500 skylake 4.7 ghz oc, 8 gb ram

En yüksek ayarlarda campaing haritasında 75-80 arası, 100 kişiye kadar olan savaşlarda

Karlı haritalarda 45-75 arası
Steplerde, düzlük arazilerde 70-80 arası
Ormanlık alanlarda veya çimenin çok olduğu arazilerde 40-70 arası

En fazla 500 kişilik savaşa girdim bu da kale kuşatması oldu onda ise ortalama FPS 57 çıkmıştı.

Bu değerleri, konuda bulunan ses ayarını orta seviyeye getirerek aldım.

Mount & Blade II: Bannerlord - Athule - 05-04-2020

Teşekkürler.Dikey senkronizasyonu belirleyince kasma sorunu düzeldi.Yalnız yeni bir sorun farkettim Launcherde benim sürümüm hâlâ 1.0.0 olarak gözüküyor. Ama tüm güncellemeleri yaptım.Manuel olarak değiştirmem gerekiyor.Aynı Sorun HOI4 de de oluyor güncellemeyi indiriyor fakat sürümü özellikler/betalar kısmından benim yükseltmem gerekiyor.Bunu nasıl çözebilirim.

Mount & Blade II: Bannerlord - PCOyun - 05-04-2020

Bildiğim kadarıyla oyun native 1.0.0 sürümünde fakat diğer versiyonları (sandbox vs) güncelleme almış şekilde gözükmesi gerekiyor 1.0.5 gibi.