Strategyturk Forumları
Hanedan Oyunu: III.Reich - 30 Mayıs 1945 // Oyun Tamamlandı (Balkon Konuşması) - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+---- Forum: HoI4: Seriler (https://forum.strategyturk.com/forum-hoi4-seriler)
+---- Konu Başlığı: Hanedan Oyunu: III.Reich - 30 Mayıs 1945 // Oyun Tamamlandı (Balkon Konuşması) (/konu-hanedan-oyunu-iii-reich-30-mayis-1945-oyun-tamamlandi-balkon-konusmasi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - Âşık Pikaçu - 10-08-2017

Nehrin arkasında beton sığınaklarda bekleyerek yenilebilir mi Sovyetler? Saldırıp saldırıp manpower'ını bitirecek? (Yapay gerizekadan her şey beklenir gerçi.)

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - TR Ace - 10-08-2017

(10-08-2017, 19:26)Âşık Pikaçu : Nehrin arkasında beton sığınaklarda bekleyerek yenilebilir mi Sovyetler? Saldırıp saldırıp manpower'ını bitirecek? (Yapay gerizekadan her şey beklenir gerçi.)

Zırhlılarla Königsberg e kadar çevirip danzig- königsberg arasını sürekli çevirmek fort planının asıl olayı

RE: III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - napolyon94 - 10-08-2017

(10-08-2017, 19:06)TR Ace :
(10-08-2017, 18:20)napolyon94 : Kendi sıranızda beton duvarlarınıza saklanabilirsin , fakat ben öylece 900 km geri çekilip Berline 200 km mesafe de ki bir hatta tutunacak değilim. O sevgili beyinler 1941'e kadar neredeydi ;)? Doğu Cephesi şu an iyi bir durumda, yüksek efor gerekiyor fakat Sovyetler yenilmez değiller.

3-4 kişinin doğru gördüğünü değiştirmenin ne anlamı var bir yandan. Bir sonraki yok ilerleyemiyorum deyip geriye çekilse bir sonraki ilerleriz deyip eski yere dönse herkes kafasına göre takıldığı sürece bir anlamı yok.  Ardenler savaşında İllede Paris diyen hitler tarzı bir tutum.

3-4 kişinin yaptığı yanlışı kendim düzeltiyorum. Herkes kendi hareketlerinde serbest dendi. Eğer üstünüze düşen reformları orduda yapsaydınız bugün çok farklı bir harp kapasitemiz olurdu. Gel gelelim süvarileri iptal ederek Alman Sanayisinin %25'ni imha ettin.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - TR Ace - 10-08-2017

(10-08-2017, 23:17)napolyon94 :
(10-08-2017, 19:06)TR Ace :
(10-08-2017, 18:20)napolyon94 : Kendi sıranızda beton duvarlarınıza saklanabilirsin , fakat ben öylece 900 km geri çekilip Berline 200 km mesafe de ki bir hatta tutunacak değilim. O sevgili beyinler 1941'e kadar neredeydi ;)? Doğu Cephesi şu an iyi bir durumda, yüksek efor gerekiyor fakat Sovyetler yenilmez değiller.

3-4 kişinin doğru gördüğünü değiştirmenin ne anlamı var bir yandan. Bir sonraki yok ilerleyemiyorum deyip geriye çekilse bir sonraki ilerleriz deyip eski yere dönse herkes kafasına göre takıldığı sürece bir anlamı yok.  Ardenler savaşında İllede Paris diyen hitler tarzı bir tutum.

3-4 kişinin yaptığı yanlışı kendim düzeltiyorum. Herkes kendi hareketlerinde serbest dendi. Eğer üstünüze düşen reformları orduda yapsaydınız bugün çok farklı bir harp kapasitemiz olurdu. Gel gelelim süvarileri iptal ederek Alman Sanayisinin %25'ni imha ettin.

Askerler iptal olduğunda onlara harcanan silahlarda onlarla beraber evlerine gitmiyor ama sen bilirsin. Neyse tartışmaya değmez Haklısın .

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - napolyon94 - 10-08-2017

Yahu 3-5 süvariye verilen tüfeğin önemi yok, Sen terörle mücadele edecek süvarileri sildin, bugün alman sanayisinin %20'si kayıp hasarlı fabrika, kadlıki işgal politikalarımız yarıda. Onları kökleyebilecek kadar süvariye sahip olsaydık bugün 350 değil 470 fabrikamız olacaktı. Senin o güldüğün süvariler hayati öneme sahipti. Yinede bu senin kararındı , karışamam sadece eleştiririm. Ama kalkıp benim politikama karışırsan bende seninkilere böyle karışırım. Zencefil döneminde Doğu Cephesine başarılar diliyorum.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - zencefil - 10-08-2017

Ulan gaza geldim şimdi oyuna girecem umarım RUSH B(ERLİN) yemem.

Ek: Baltıklara öyle girerek çok büyük yanlış yapmışsın anında ordu çöküyor orada.

RE: III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - napolyon94 - 11-08-2017

(10-08-2017, 23:47)zencefil : Ulan gaza geldim şimdi oyuna girecem umarım RUSH B(ERLİN) yemem.

Ek: Baltıklara öyle girerek çok büyük yanlış yapmışsın anında ordu çöküyor orada.

Her baktığım da bu ileti değişiyor :mask:

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - zencefil - 11-08-2017

Hiçbir çare yok arkadaşlar ordu anında çöküyor. Duvarda beklemek daha iyi olurdu.

Başlangıçta ordunun ufak bir gücü varmış ama sürekli boş saldırılarla o da ortadan kalkmış. Savunma yapamıyor hiçbir şey yapamıyor bu ordu.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - Faramir - 11-08-2017

(11-08-2017, 15:31)zencefil : Hiçbir çare yok arkadaşlar ordu anında çöküyor. Duvarda beklemek daha iyi olurdu.

Başlangıçta ordunun ufak bir gücü varmış ama sürekli boş saldırılarla o da ortadan kalkmış. Savunma yapamıyor hiçbir şey yapamıyor bu ordu.

Olsun oyna geç turu yada hatta geri çekil savunma'da kal fark etmez istediğin gibi takıl.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - TR Ace - 11-08-2017

(11-08-2017, 15:31)zencefil : Hiçbir çare yok arkadaşlar ordu anında çöküyor. Duvarda beklemek daha iyi olurdu.

Savaşmadan çekilmeye bak romenler savaşta değilse onlarıda alma bence en ufak bir savaşta sürekli kendin geri çek ordu organizasyon harcatmadan fortlara çekilene kadar organizasyon düzelebilir.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - napolyon94 - 11-08-2017

Sanayimiz Sovyetler'den daha üstün, tutunmak zorundasın, en iyisini yapmak zorundasın, birkaç şehir ve birkaç havaalanından öte kaybetmemeliyiz. Luftwaffe daha fazla uçağa sahip sadece USSR'a nazaran hava alanı kapasitelerimiz çok düşük. Kaldı kl yenilsen de önemi yok, senden sonrakiler bunu toparlayabilir. En kötü teslim oluruz.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - zencefil - 11-08-2017

Kayıt ve ekran görüntüleri yükleniyor. Sovyetler 1 birliğe 7-8 birlikle saldırıyor yani oyun sende olsaydı sen bile çökecektin çünkü bir bölgedeki çöküş tüm cepheyi öldürüyor. Ordunun hiç gücü yok. Ha bu arada aslında Sovyetlere fena darbeler vurdum bizim kayıplar 2 milyon oldu baktım sovyetlerin 1.5 milyondu sonra 2 hafta içerisinde kayıpları 2 milyonun üzerine çıktı.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - Kirpi - 11-08-2017

Tarih tekerrür eder diye boşuna dememişler . Beyler sizler değerli komutanlar olarak akıl sağlını yitirmeye başlamış birini dinlememelisiniz (Hitler=nupulyon) . Yol yakınken geri dönün :D

EDİT: Yakında buralarda fırtınalar kopar . nupulyon hayali ordularının taaruza geçmesi için emir verir .

Sadece İngiltere ve Amerika boostlanmış olsaydı 4 ayda Moskovaya çıkardım :D

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - Faramir - 11-08-2017

(11-08-2017, 18:25)zencefil : Sadece İngiltere ve Amerika boostlanmış olsaydı 4 ayda Moskovaya çıkardım :D

Sovyetler çok ama çok fena gerçekten,yenmenin tek bir yolu var kuşatmak bunu da Varşova önlerinde yapacaktık.Neyse sonuçta bu bir oyun arkadaşlar herkes elinden geleni yaptı daha fazlasını istemek haksızlık olur.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - TR Ace - 11-08-2017

(11-08-2017, 19:10)Faramir :
(11-08-2017, 18:25)zencefil : Sadece İngiltere ve Amerika boostlanmış olsaydı 4 ayda Moskovaya çıkardım :D

Sovyetler çok ama çok fena gerçekten,yenmenin tek bir yolu var kuşatmak bunu da Varşova önlerinde yapacaktık.Neyse sonuçta bu bir oyun arkadaşlar herkes elinden geleni yaptı daha fazlasını istemek haksızlık olur.

Erken saldırmaya çalışabilirdik belkide oda bir yere kadar.

1936 da Fransa ile İngiltere ittifak yapmadan önce Fransaya savaş açıp yenerseniz aslında İngiltereyi bitirmek çok kolay oluyor.

(11-08-2017, 19:12)TR Ace :
(11-08-2017, 19:10)Faramir :

Erken saldırmaya çalışabilirdik belkide oda bir yere kadar.

Bir fark olacağını sanmıyorum çünkü sovyetler gerçekten çok ama çok güçlüydü.Bunda bizimde hatalarımız var gerçekten bilemiyorum neyse daha birşey bitmiş değil bakalım belki birisi çevirir oyunu.

III.Reich - 10 EYLÜL 1941 / sıra Zencefil'de (Barbarossa Harekatı) - napolyon94 - 11-08-2017

Bu kadar mühim bir atmosfer de en azından cephe hattından bir fotoğraf olsaydı. Hiç değilse son halini görseydik. Cephe üstüne hiç bir ayrıntı yok. Sana Umutsuz führer tagı veriyorum. Sırada @Feldmarchall var, göreyim seni Feld, şu bolşevikleri ez geç! Cepheye Yüksek enerjili komutan olarak seni atadım. Hoş daha cephe hattını bilmiyoruz ya, nere de bu bolşevikler??

RE: III.Reich - 1 Ocak 1942 / sıra Feldmarchall'de (Sovyet Kış Taarruzu) - Xepluper - 11-08-2017

Selam beyler, severek takip ediyorum, bir sonraki oyuna mutlaka katılacağım fakat bir-iki sorum var.

Paletli TD ya da Paletli Topçu birliklerini nasıl yapıyorsunuz? Başka şeylerde böyle modifiye edilebiliyor mu? Edilmesini öneriyor musunuz?