Strategyturk Forumları
Hanedan Oyunu: III.Reich - 30 Mayıs 1945 // Oyun Tamamlandı (Balkon Konuşması) - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Hearts of Iron IV (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iv)
+---- Forum: HoI4: Seriler (https://forum.strategyturk.com/forum-hoi4-seriler)
+---- Konu Başlığı: Hanedan Oyunu: III.Reich - 30 Mayıs 1945 // Oyun Tamamlandı (Balkon Konuşması) (/konu-hanedan-oyunu-iii-reich-30-mayis-1945-oyun-tamamlandi-balkon-konusmasi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - napolyon94 - 25-08-2017

Eline sağlık TR Ace, sana "Torbacı Führer" tagını veriyorum. Böyle bir bölüme başka isim yakışmazdı :).

Sıra @Faramir 'de. Artık 1943 yılındayız, tam kapasiteye ulaşmış bir ABD ve USSR var iken işler hiç olmadığı kadar zor, göreyim seni.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - TR Ace - 25-08-2017

@Faramir balkanlarda kapatılmak üzere olan paketi kapatıp ordaki tümenlerin yarsıını fransaya yada wilhemshaeven'a çek bencede sana kalmış. Polonya civarında paketlerden sonra şuan pushlayabiliriz ama mikro managementle uğraşmayacaksan danzig tekileri patlatıp fazla zorlama bence.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - Faramir - 25-08-2017

Savaşmadan toprak vermeyi düşünmüyorum tüm cephelere eşit şekilde yapabildiğim kadar üst düzey bir kontrol sağlamaya çalışacağım artık araziyi avantajımıza çevirme zamanı gibi Sovyetlerden çok Fransa tarafında ki Çıkarma endişe verici onu bir an önce halletmeliyim gibime geliyor.Oyunu açıp bakınca daha sağlıklı kararlar vereceğimi düşünüyorum Akşam üzeri atarım turumu gibi geliyor en kötü gece yarısı atarım.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - villager - 25-08-2017

Kayıt dosyasına baktım 6600 Panzer II olmuş ama hala üretimde ve 10 fabrika vardı /yüzpalmiyesi.

Edit : Biraz daha oynadım. Oyun tamamen dikkatsizlik ve acemilikten kaybedilmiş. Saçma sapan birimler üretilip çok daha acil ihtiyaçlar umursanmamış, eksik kalmış.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - TR Ace - 25-08-2017

Kaybedilmiş bir oyun değil bence hayla sovyet cephesinde 10 Tümen daha fazla olmasa bile itilebilir hangi silah orduda ne kadar var bakmadım açıp hiç açıkçası ama madem o kadar tank değil panzer 2 leichtraktor olsa sovyet cephesi çevrilir savaş orada biter.

RE: III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - Faramir - 26-08-2017

Evet Doğuda Litvanya Sınırına kadar ittim Sovyetleri,Amerikalılar baya ilerlemeye başladı elimden geleni yaptım ama sadece Selanik tarafını yok etme derecesine getirebildim bunun dışında Bulgaristan'da kuşatılan tüm Sovyet tümenlerini yok ettim daha oynayacak 2 ayım var çok vephe olduğu için inanın 1 saati geçti gözümü ayırdığım an çıkarma yiyorum doğuda durumlar çok hassas uykum geldi ama 2 ayı oynamaya çalışacağım ön bir resim atayım size.

r2ldL7.jpg
gW3Ll3.jpg

RE: III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - Faramir - 26-08-2017

Save 

Hikaye

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - TR Ace - 26-08-2017

Güzel olmuş. Amerikalılara tam bir karşılık vermek için sovyet cephesinin biraz daha zayıflaması gerekiyor anlaşılan.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - zencefil - 26-08-2017

Benim cephemin kuzeyden çökme sebebi yine baltıklara öyle girilmiş olmasıydı. Üstelik 18 tümenlik bir panzer tümeni ise 1 bölgede yarma harekatındaydı erzak sıkıntısı yaşarken. Umarım bir sonraki arkadaş için yine aynısı olmaz.

III.Reich - 1 Ocak 1943 / sıra TR Faramir' de (Muhteşem Çıkartmalar) - napolyon94 - 26-08-2017

Ellerine sağlık Faramir, sana "Sağ Kroşe Führer" tagını veriyorum. Hayli iyi mücadele etmişsin. Sovyet AI'i tükenmişe benziyor. Sırada ben varım, benden sonrada zencefil olacak. Barbarossa'yı başlattıktan tam 2 sene sonra benzer bir cephe hattıyla komutaya geçiyorum.

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - Feldmarschal - 26-08-2017

@Faramir gerçekten baya savaşmışsın her cepheyi aynı anda tutmak çok zor heleki Fransadaki yoğun birlikleri yinede "Sağ Kroşe Führer" tagını baya baya haketmişsin eline sağlık @napolyon94 sendende harikalar bekliyouz zaten süpriz olmaz :))

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - Faramir - 26-08-2017

Sağ olun gerçekten elimden gelenin en iyisi buydu,Zencefil sana katılmıyorum artık işler değişti Sovyetler baya zayıfladı adamlar paket olup durdu habire her paket yaptığımı buraya koymadım tabi ki ama en az 1 milyon Sovyet öldürmüşümdür diye düşünüyorum.Ayrıca şunu eklemek lazım oyunu kontrol etmek zaten zor hızı 1-2'de en fazla bana göre 3'te oynanmalı aksi takdir de Sovyetler'e dönüyorum Amerikalılar çıkıyor Amerikalılara bakıyorum Sovyetler geliyor Brest-Litwosk'u öyle kaybettim ne yazık ki tek üzüldüğüm nokta gerçekten mücadele ettim ama Fransa cephesini kurtaramadım ama şu açıdan emin olabilirsiniz Savaşmadan bir karış toprak vermedim. :D

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - villager - 26-08-2017

Doğuda cepheyi kısaltıp artan her tümeni Batı'ya yollarsanız belki Majino ve Benelüksde durdurulabilirler.

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - Faramir - 26-08-2017

(26-08-2017, 14:29)Finrod Felagund : Doğuda cepheyi kısaltıp artan her tümeni Batı'ya yollarsanız belki Majino ve Benelüksde durdurulabilirler.

Çok zor şöyle diyeyim elbet bir şekilde bu kuvvetler yenilecek ama bunun için Sol taraftan bir yarma harekatı lazım çok fazla ordu var eğer Bordeux tarafında ki limanları ve Bresti tamamen elde tutabilirsek Amerikan Ordusunu büyük bir kıskaca alıp imha edebiliriz bile İtalyanlar her zamanki gibi salaklık yapıp sınırı geçirdi gerçi az da olsa eğer daha fazla ilerlemeden düşman tutulabilirse dediğim olay gerçekleşebilir tabi bunun kararını sayın Führerimiz Napolyon94 verecektir. :D

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - TR Ace - 26-08-2017

Aslında Fransa cephesinde Amerikalıların bilerek boşluklar bırakılıp arkada kapatılabilir napolyona istersen bir değişiklik yapıp bölümü senden sonrakiler Coop oynayın herkes bir yere bakar iyi fikir bence...

(26-08-2017, 20:41)TR Ace : Aslında Fransa cephesinde Amerikalıların bilerek boşluklar bırakılıp arkada kapatılabilir napolyona istersen bir değişiklik yapıp bölümü senden sonrakiler Coop oynayın herkes bir yere bakar iyi fikir bence...

Bu dediğini denedim özellikle imkansız değil ama imkansıza yakın Amerikalılara karşı çok güçsüz kalıyoruz çünkü.Savunma dayanmıyor sonuç olarak'ta Birlik Sayımız yeterli ama çok ince oynanması lazım herkesin başarabileceği bir iş değil o bana göre ve riskli daha büyük bir darbe almak'ta var bu arada oyunu bıraktığım'da Amerikalılar Paris önlerindeydi neredeyse gerçekten durduralamıyor adamlar tankla geliyor biz o tanklara piyade ile saldırıyoruz sonuç olarak tam bir başarısızlık oluyor elimizdeki Zırhlı tümenleri gerekirse Sovyet cephesinden oraya sevk edebiliriz Sovyet cephesinde şuanda üstünüz her açıdan.

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - villager - 26-08-2017

Sovyet cephesindeki tümenler yeterli değil. Kaçınılmazı erteliyor sadece.

(26-08-2017, 20:53)Finrod Felagund : Sovyet cephesindeki tümenler yeterli değil. Kaçınılmazı erteliyor sadece.

Şuan onları durdurabilecek düzeyde cepheyi iyi incelerseniz gerek ekipman gerek organizasyon hepsinde kat ve kat daha iyiyiz güçlerinin sonunda olmasalar bile bir duraklamadalar şuan zırhlı birliklerin bir kısmı çekilirse orada dayanabiliirz aksi takdir de bu sefer'de Batıdan girecekler ne farkı olacak risk almamız lazım tabiki Napolyon ne yapacağını bilir bu durumda hatta işleri tersine bile çevirebilir bu oyun daha çok batı üzerine oynanmalı Sovyetlerle çok uğraştığımız için Batı cephesi bu halde şuan.

III.Reich - 1 Mayıs 1943 / sıra napolyon94' de (Reich Savunması) - TR Ace - 26-08-2017

Sovyet cephesindeki birlikler gayet yeterli bence ben turumuz oynarken 20tümeni motorize ve tank olmasına rağmen cephede unutarak oynarken ilerliyorum sadece mikromanagement ta kalıp aiye verilmemesi gerekiyor.

Donanma lazım bize Donanmacı Führer isteriz!!! Geç kaldık biraz gerçi bunun için sanırım Japonya'da iyi gitmiyor Sovyetleri yıksak bile Amerikalılar var şimdi Hitler Amcayı daha iyi anladım. :D :D :D