Strategyturk Forumları
[HS] Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Total War Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-total-war-forumlari)
+--- Forum: Medieval II: Total War (https://forum.strategyturk.com/forum-medieval-ii-total-war)
+---- Forum: Medieval II: Hotseat (https://forum.strategyturk.com/forum-medieval-ii-hotseat)
+---- Konu Başlığı: [HS] Medieval 2 - Hızlı Hotseat (/konu-hs-medieval-2-hizli-hotseat)

Sayfalar: 1 2

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Merco - 10-10-2017

m2tw.png

Arkadaşlar farklı bir hotseat ile karşınızdayız.

Bu hotseat zaman açısından diğer hotseatlerden farklı olacak. 

Normal hotseatlerde 1+1 gün süre tanıyoruz, turun oynanması için. Bu hotseatte ise süre şu şekilde olacak.

Haftanın belirli bir gününde 2 veya 3 saat sürecek şekilde oynanacak. 

Discord'da bir kanalda toplanılacak. 

Oyuncu sayısı 4 olacak. Daha fazla olmamasının sebebi oyun süresinin uzayıp diğer oyuncuların sıkılmasını önlemek. 

Her oyuncunun turunu indirip oynayıp geri yüklemek için 5 dakikası olacak. 

Her oyuncu 5 dakika oynayacağı için 1 tur 5+5+5+5 yani 20 dk sürecek. 

1 oyuncu turunun tekrar gelmesi için sadece 15 dk bekleyecek. 

1 tur 20 dk biteceği için 1 saatte 3 tur, 3 saatte 9 tur oynayabiliriz. Ertesi hafta veya toplanılan farklı bir günde yine kalınan yerden devam edilebilir.

Oyunda normal hotseat kuralları geçerli olacak. 

Oyuna ülkelerin dağılımı olarak 2 alternatif görüyorum.

1- Herkes uç köşelerde olur. Atıyorum Mısır-İngiltere-Polonya-İspanya gibi. Ülkeler oyunculara göre değişiklik gösterebilir. Daha uzun soluklu bir hotseat olur. Birkaç oturumda bitmez. Hatta çok uzarsa normal hotseate çevrilebilir. 

2- Herkes yan yana olur. Oyunu bekleme esnasında sıkı bir diplomasi döner. Pek sıkılma olmaz. Savaşlar erken çıkar. Daha hareketli bir oyun olur.

2. alternatif için Grand Campaign de İtalya Savaşı yapılabilir.

Milan-Venedik-Sicilya-Papa veya Kutsal Romayı koyabiliriz. Diğer ülkeleri yıkacağız. Haritanın sadece belirli bölgesi oyuna dahil olacak. Kutsal Roma'nın orduları ve generalleri İtalya ve İnsbruck da toplanacak. 

Doğuda Zagreb-Ragusa-Durazzo sınır olacak. Girit ve Corint haritaya dahil olmayacak. Oradaki Venedik ordusu başka bir yere transfer edilecek.
Batıda ise Marsilya ve Adalar dahil olacak. Güneyde sadece Tunus ve Tripoli dahil olacak. Kuzeyde ise Bern ve İnsbruck dahil olacak. Gelir gider ordu dengesi ayarlanacak.

2. alternatif için bir başka savaş senaryosu ise İber Savaşları.

İspanya-Portekiz-Moors-Fransa oynanabilir olacak. Diğer ülkeler yıkılacağı için sadece belirli bölgeler oyuna dahil olacak. Fransa için sadece Marsilya-Bordo-Touluse haritaya dahil olacak. Bir de sadece Afrikada Tunus'a kadar olan bölge oyuna dahil olacak. Gelir gider ordu dengesi ayarlanacak.

Katılmak isteyen oyuncular 1 veya 2 olarak oyun tercihlerini yazarlarsa güzel olur.

Katılımcıların yanında 1 tane de admin ihtiyacımız olacak. 

Admin : @etzel
Katılımcılar : 1- @Merco
2- @Aytaç 
4- @Raijin

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Aytaç - 10-10-2017

Katılmak isterim. Heyecanını yitirmiş eski hotsetçilerden, yeni gelenlere herkes katılmalı bence! Fikir gayet güzele benziyor.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Royal Guard - 10-10-2017

3 saatlik dilimin 45 dakikasında oynuyoruz kalan 2 saat 15 dakika da boş boş bekliyoruz. (Çünkü aradaki 15 dakikalık periyotlarda başka oyuna falanda girilmez)
Bu sistem bence daha çok sıkar.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Merco - 11-10-2017

Yanlış anlamışsın. 20 dk Hmm farklı bir bakış açısı. Ama şöyle bir durum var. 5 dk oynayıp 15 dk bekleyeceksin. Yani 2 saat 15 dk beklemek demek yanlış olur. 15 dk aralarla beklediğin için o kadar da sıkıcı olmaz zaten.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - ZenderX - 11-10-2017

5 dk çok kısıtlı bir süre. Tasvip etmiyorum. Ek olarak adamın turuna el mi koyucaksın 7dk olursa. Ve turu indirme, yükleme, loading vb. zaten 5dk yı yutuyor. Teoride iyi ama pratikte tutmaz.

Bir deneyip görmek lazım.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - iberkay - 11-10-2017

Katılıyorum.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - turkish lokum - 11-10-2017

açıkcası benim fikrimce bu çok başarılı olmayacaktır.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - etzel - 11-10-2017

Modlu sürümde ben admin olurum.Çorbada faydamız olsun maksat

Kaanin dediğine ek olarak belli bir saat aralığı ve belli tura kadar atıyorum herhangi bir sıkıntı(net,pc vb.)olmadan 20 dk içinde oyun indirme tur oynama ve upload şeklinde olabilir.

Ayrıca oyuncular discord vb. programla iletişim halinde olmali

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Raijin - 11-10-2017

okeye 4. geldi :)

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Royal Guard - 11-10-2017

(11-10-2017, 00:20)Merco : Yanlış anlamışsın. 20 dk Hmm farklı bir bakış açısı. Ama şöyle bir durum var. 5 dk oynayıp 15 dk bekleyeceksin. Yani 2 saat 15 dk beklemek demek yanlış olur. 15 dk aralarla beklediğin için o kadar da sıkıcı olmaz zaten.
Asıl 15 dakika aralarda beklemek sıkar.
2 saat 15 dk olan süre aralıklarla değilde 1 kere de olmuş olsa arada başka oyunlar oynayarak süreyi geçirirsin. Ama Bu sistemde 15 dakikada bir oyunu kapat medieval 2 turunu oyna sonra yeniden oyunu aç falan olmaz yani. Anca iyi bilgisayarı olan adam 2 oyunu aynı anda açarak bu problemi çözer.

O halde bir gün belirleyelim arkadaşlar. Cumartesi akşam 9 da buluşalım derim ben. Uygun olmayan varsa söylesin değiştirebiliriz.

RE: Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Raijin - 11-10-2017

(11-10-2017, 20:37)Sübaşı :
(11-10-2017, 00:20)Merco : Yanlış anlamışsın. 20 dk Hmm farklı bir bakış açısı. Ama şöyle bir durum var. 5 dk oynayıp 15 dk bekleyeceksin. Yani 2 saat 15 dk beklemek demek yanlış olur. 15 dk aralarla beklediğin için o kadar da sıkıcı olmaz zaten.
Asıl 15 dakika aralarda beklemek sıkar.
2 saat 15 dk olan süre aralıklarla değilde 1 kere de olmuş olsa arada başka oyunlar oynayarak süreyi geçirirsin. Ama Bu sistemde 15 dakikada bir oyunu kapat medieval 2 turunu oyna sonra yeniden oyunu aç falan olmaz yani. Anca iyi bilgisayarı olan adam 2 oyunu aynı anda açarak bu problemi çözer.

oyun sürekli açık kalacak, discorddan dosya kayıt yeri saves klasörü olacak. direk kayit oraya gidecek. sıran geldiğinde turu indrip hemen oyuna geri dönebilirsin.

@Sübaşı @turkish lokum bu hotseat size uymuyorsa diğer hotseate katılabilirsiniz.

https://forum.strategyturk.com/konu-hs-medieval-2-yeni-hotseat-basliyor

ST modu linkini konuya koydum. Oradan indirebilrsiniz.

@iberkay @etzel @Raijin @Aytaç cumartesi akşam 21.00 size uygun mu ?

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Aytaç - 12-10-2017

Bir değişiklik olmazsa uygun gözüküyor.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Merco - 12-10-2017

Bu akşam oyunun haritasını ayarlayacağım.

Oyuna dahil olan şehir ve kaleler şunlar:

Marsilya bern insbruck milan genoa floransa bologna Venedik zagreb ragusa roma durazzo naples palermo tripoli Tunus cagliari ajaccio

Herkes 1 city yani taş sur seviyesinde şehire ve 1 fortress olacak. Rebel yerlerde belli bir miktar ordu olacak. Ve içerideki nüfus fazla olacak. 

Her ülkenin generalleri eşit trait e sahip olacak.

Eklemek istediğiniz birşey varsa söyleyiniz

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Merco - 13-10-2017

Oyun oluşturuldu arkadaşlar. Hotseate başlamadan önce tüm ülkeleri incelemenizi öneririm.

Kutsal Roma - Venedik - Milan - Sicilya Savaşı olacak.

Oyuna dahil olan şehirler şu şekildedir.

Marsilya Milan Genoa Bern İnsbruck Floransa Bologna Venedik Zagreb Ragusa Durazzo Naples Roma Palermo Cagliari Ajaccio Tunus Tripoli

Bu şehirlerden başka bir şehrin sınırlarına girmek yasaktır. Denizde ilerlemek serbesttir.

Her ülkeye eşit miktarda Kings Purse ve General Traiti verilmeye dikkat edilmiştir.

Venedik ve Milan'ın gemi sayısı Sicilya'ya göre biraz fazladır. Hre 'nin hiç yoktur. Ordu açısından Hre sayıca üstündür.

Oyunda paralı asker almak yasaktır. Paralı gemi almak yasaktır. Mission dan gelen herhangi birşey olursa silinecektir. Admin tarafından sürekli kontrol sağlanacaktır.

Oyunu Cumartesi 21.00 de başlatıyoruz. O zamana kadar ST modunda save dosyamızı deneyerek hangi ülkeyi seçeceğinize karar verin. En sona kalan ülkeyi ben alacağım.

Oyunun descr_strat dosyası ve deneme save dosyası buradadır.

https://drive.google.com/open?id=0B8gi3J1yf733SUtCRGFlVXRXWjg

https://drive.google.com/open?id=0B8gi3J1yf733VVhRWi1za2xlRGM

@etzel @Raijin @iberkay @Aytaç

İlk söyleyen ülkeyi kapar.

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Raijin - 13-10-2017

İmparator olayım kayzer severim :)

Medieval 2 - Hızlı Hotseat - Aytaç - 13-10-2017

Sicilya olsun benim de.