Strategyturk Forumları
Oyundaki en güçlü devlet sizce - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Oyundaki en güçlü devlet sizce (/konu-oyundaki-en-guclu-devlet-sizce)

Oyundaki en güçlü devlet sizce - baywatch06 - 17-11-2017

Dünkü yeniliklerden sonra sizce en güçlü devlet kimdir

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Aragramir - 17-11-2017

Prusya'yı kuran kazanır spor.

RE: Oyundaki en güçlü devlet sizce - baywatch06 - 17-11-2017

(17-11-2017, 20:08)murathan3459 : Prusya'yı kuran kazanır spor.

Prusya zayıf ya sweden daha güçlü yüzde20 infantry combat ability  yüzde 50 olunca artı asker trainiri sayesinde en az yüzde 20  olduğu zaman  kolayca herkesi keser sweden ordusu buna disiplin filan çakılırsa tadından yenmez prusyayı bile dağtır

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Royal Guard - 17-11-2017

Son yama da bile Osmanlı en güçlü devletti bence. Bu yamayı oynamadım ama listede adı bile olmadığına göre iyi nerf yemiş ?

RE: Oyundaki en güçlü devlet sizce - BatuHqn - 17-11-2017

(17-11-2017, 21:02)Sübaşı : Son yama da bile Osmanlı en güçlü devletti bence. Bu yamayı oynamadım ama listede adı bile olmadığıma göre iyi nerf yemiş ?
Birdahaki yamada Ecdadı kaldıracaklar.

Oyundaki en güçlü devlet sizce - iberkay - 18-11-2017

Mandate sonrası net biçimde Ming en güçlü ülke oldu.Gelen yamalarla sağlam bir nerf yemediğine göre halen açık ara Ming en güçlü devlettir.Mandate yi ayarlamak yeterli kalıyor.

Ming i liste dışı tutarsak da, Memlükler yeni Osmanlı sayılabilir ama eski Osmanlı kadar güçlü olacaklarını sanmam, Fransa'nın birçok açıdan Avrupa içindeki en güçlü devlet olduğunu düşünüyorum.Avusturya nerfi sonrası da pek durdurulamaz gibi duruyor.İsveç, Prusya gibi devletlerin ulusal fikirleri güçlü olsa da development bakımından oldukça güçsüz devletler.Fransa'yı yakalayana kadar Fransa durdurulamaz hale gelebilir.En basitinden İsveç'i kesmek için Fransa oyun başı East Frisia'yı vassallayıp hızlıca Danimarka'ya girebilir ki İsveç'i kilitler bu durum.Kısaca Fransa manpoweri, developmenti ve iyi düzeyde national idealarıyla açık ara Avrupa'nın en güçlü ülkesidir.Onun da ankete eklenmesi lazım, QQ gibi zayıf ülkeler yerine.

RE: Oyundaki en güçlü devlet sizce - baywatch06 - 18-11-2017

(18-11-2017, 01:24)iberkay : Mandate sonrası net biçimde Ming en güçlü ülke oldu.Gelen yamalarla sağlam bir nerf yemediğine göre halen açık ara Ming en güçlü devlettir.Mandate yi ayarlamak yeterli kalıyor.

Ming i liste dışı tutarsak da, Memlükler yeni Osmanlı sayılabilir ama eski Osmanlı kadar güçlü olacaklarını sanmam, Fransa'nın birçok açıdan Avrupa içindeki en güçlü devlet olduğunu düşünüyorum.Avusturya nerfi sonrası da pek durdurulamaz gibi duruyor.İsveç, Prusya gibi devletlerin ulusal fikirleri güçlü olsa da development bakımından oldukça güçsüz devletler.Fransa'yı yakalayana kadar Fransa durdurulamaz hale gelebilir.En basitinden İsveç'i kesmek için Fransa oyun başı East Frisia'yı vassallayıp hızlıca Danimarka'ya girebilir ki İsveç'i kilitler bu durum.Kısaca Fransa manpoweri, developmenti ve iyi düzeyde national idealarıyla açık ara Avrupa'nın en güçlü ülkesidir.Onun da ankete eklenmesi lazım, QQ gibi zayıf ülkeler yerine.

Yeni yamayla beraber Timurun  gücüzayıfladı kafkasya dağıtıldı arabistanda dağıtıldı bu durumdan fazla etkilenmeyen ülke bence Qara koyunlu aşırı güçlü değil fransa kadar ama en az 50 yıl içinde iyi oynanırsa çok güçlü hale gelebilir

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Kaiser-i Rum - 18-11-2017

Ilgaz boyle buyuruyorsa ben de altina imzami atarim.

Oyundaki en güçlü devlet sizce - VladimirSzecny - 18-11-2017

Qara Qoyunlu op net.

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Hammurabi - 18-11-2017

Qq açtım anadoluya doğru az genişleyip ecdadın önünü keseyim dedim ecdaddan korkarken memlük daldı

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Wilhelm - 18-11-2017

QQ koalisyona bile tek atar.

Oyundaki en güçlü devlet sizce - Aragramir - 18-11-2017

Almanya'yı toparlamış bir Prusya veya İberya'ya inmiş bir Fransa'yı kimse tutamaz.Yok İsveç'in şunları bunları falan var yazılıyor da çöp dev ile nereye kadar güçlü olunur.İtalya bile İsveç'den daha iyidir.Hiç değilse defans yaparak dağlarda manpower eritir.Oyunda ki en sevdiğim olay da budur.

Bütün devletler güçlüdür, ta ki Almanlar gelene kadar!