Strategyturk Forumları
Genişleme Paketi: Civilization VI - Rise and Fall - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Firaxis Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-firaxis-forumlari)
+--- Forum: Sid Meier's Civilization VI (https://forum.strategyturk.com/forum-sid-meier-s-civilization-vi)
+---- Forum: Civ6: Eklentiler (https://forum.strategyturk.com/forum-civ6-eklentiler)
+---- Konu Başlığı: Genişleme Paketi: Civilization VI - Rise and Fall (/konu-genisleme-paketi-civilization-vi-rise-and-fall)

Sayfalar: 1 2

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 08-01-2018

header.jpg?t=1590081852

Civilization VI: Rise and Fall, Civilization VI için çıkarılan ilk ana eklenti.
Bu ana eklenti oyuna 8 yeni uygarlık, 9 yeni lider ve çok sayıda yeni mekanik ekliyor.

Eklenti 8 Şubat 2018'de çıktı.

Rise & Fall İçerikleri
  • Çağ Mekaniği: Tarih sahnesinde "tarihsel anlara" ulaşarak uygarlığınızın seyrini belirleyin, ikisi de kendisine has mekaniklere ve özelliklere sahip karanlık veya altın çağa girin. Karanlık çağdan çıktıktan sonraki altın çağınız "kahramanlık çağı" ismiyle daha da güçlü olacak.
  • Sadakat: Artık her şehrinizin bir sadakat değeri var, eğer bu sadakat değeri çok düşerse şehirlerinizden daha az verim almanın yanı sıra, isyan riskiyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Şehirleriniz bağımsızlık ilan edebilir, ancak bir uygarlığın kaybının başka bir uygarlığın kazancı olabileceğini unutmayın.
  • Valiler: Kendilerine has bonusları olan vali karakterleri şehirlerinize atayarak şehirlerinizin kontrolünde daha çok söz sahibi olun.
  • Geliştirilmiş İttifaklar: Farklı türlerde ittifaklar imzalayıp, zaman içerisinde güçlenen bonuslardan faydalanın.
  • Acil Durumlar: Eğer bir uygarlık çok güçlenirse, diğer uygarlıklar ona karşı bir pakt oluşturabilir. Bu acil durumdan başarılı bir şekilde çıkmaları durumunda bonus kazanabilirler.
  • Tarih Şeridi: Tarih Şeridi özelliğiyle uygarlığınızın tarih sahnesindeki serüvenini istediğiniz zaman görüntüleyin.
  • Yeni Uygarlıklar ve Liderler: Oyuna bu eklentiyle birlikte 9 yeni lider ve 8 yeni uygarlık ekleniyor, bu liderlerin ve uygarlıkların her birinin kendilerine has özel bonusları olmasının yanı sıra toplamda 8 özel birimi, 2 özel binası, 4 özel geliştirmesi ve 2 özel semti var.
  • Yeni İçerikler: 8 yeni harika, 7 yeni doğal harika, 4 yeni birim, 2 yeni geliştirme, 2 yeni semt, 14 yeni bina ve 3 yeni kaynak.
  • Geliştirilmiş Mekanikler: Hükümet mekaniklerinde yenilikler, karanlık çağ politikaları, yeni gizli ajandalar, yeni savaş sebepleri ve daha fazlası.
Haber Konuları Yeni Uygarlıklar ve Liderler
  1. Kore: Seondeok
  2. Hollanda: Wilhelmina
  3. Moğollar: Cengiz Han
  4. Hindistan: Chandragupta
  5. Cree: Poundmaker
  6. Gürcistan: Tamar
  7. İskoçya: Robert Bruce
  8. Mapuche: Lautaro
  9. Zulu: Shaka

RE: Civ6 - Rise and Fall - Duman - 08-01-2018

Rise and Fall ile ilgili haberleri bu konu altında paylaşacağız.

İlk olarak önümüzdeki uygarlığa dair ipucu verildi: https://twitter.com/CivGame/status/950381673941647360

Haç sembollü bir kalkan ve aslan sembolü var.

Sondaki ne olduğu anlaşılamayan sembolün Gürcistan'a has muşta olduğu söyleniyor.

Görsel: https://www.georgianjournal.ge/images/GJ/2015/6/2%20kasteti.jpg

RE: Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 13-01-2018

Yeni birim: Drone

Görsel

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 15-01-2018

Bu hafta uygarlık tanıtımı olmayacak, bunun yerine yarın Rise and Fall mekaniklerinin tanıtılacağı bir paylaşım yapılacak.

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 23-01-2018

İlk izlenim videoları gelmeye başladı, quill Cree ile oynuyor: https://www.youtube.com/watch?v=D-EQg3z90PA

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 23-01-2018

Önümüzdeki uygarlıktan ipucu geldi: https://twitter.com/CivGame/status/955817484115894272

Görselde ağaç, örümcek ağı ve suyun içinde garip bir hayvan var sanırım.

RE: Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 27-01-2018

Görsel

Yeni global birim.

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 08-02-2018

Çıktı, ilk izlenimlerinizi bekliyoruz.

Civilization VI - Rise and Fall - altnkurt - 08-02-2018

Hosttaki DLC multide herkese etki ediyo mu redditte sağda solda bişey görürseniz buraya da paslayın. Şimdiden teşekkürler.

RE: Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 08-02-2018

D7B421.jpg

RE: Civilization VI - Rise and Fall - altnkurt - 08-02-2018

BLvDyv.jpg

Bölgesel fiyat girerken kaydırma yapmışlar galiba. Başka açıklaması olamaz.

Civilization VI - Rise and Fall - jax61 - 08-02-2018

ilk izlenimim gelen şeyler güzel fakat oyun halen zor. eskisinden çok dha zor bir hal aldı. sadece bilimde değil kültürde de önde olmalısınız. siz çağ bonuslarını almaya çalışırken yapay zeka aldıgı bonuslarla çatır çatır asker basıp üzerinize geliyor. ilk denememde roma ile karşılaştıktan 10 tur sonra benim 2 askerim varken kendisi önüme ordu yığdı.ikinci denememde dünya haritasında avrupadayım .mısır deniz aşırı ordu getirip saldırdı. böyle gariplikler. oyunun oynanışı ile alakalı en küçük düzeltme yok. yapay zekada aynı mantıksızlıklar tutarsızlıklar. üretimler halen çok yavaş ve zor. 1 asker üreteceksiniz 8-10 tur sürüyor. bu da oyunu çekilmez kılıyor. açıkçası hatır gönül oynayıp sevdiğim için satın aldığım bu yamayı oynamayacağım.

Civilization VI - Rise and Fall - Probang - 08-02-2018

(08-02-2018, 17:32)jax61 : ilk izlenimim gelen şeyler güzel fakat oyun halen zor. eskisinden çok dha zor bir hal aldı. sadece bilimde değil kültürde de önde olmalısınız. siz çağ bonuslarını almaya çalışırken yapay zeka aldıgı bonuslarla çatır çatır asker basıp üzerinize geliyor. ilk denememde roma ile karşılaştıktan 10 tur sonra benim 2 askerim varken kendisi önüme ordu yığdı.ikinci denememde dünya haritasında avrupadayım .mısır deniz aşırı ordu getirip saldırdı. böyle gariplikler. oyunun oynanışı ile alakalı en küçük düzeltme yok. yapay zekada aynı mantıksızlıklar tutarsızlıklar. üretimler halen çok yavaş ve zor. 1 asker üreteceksiniz 8-10 tur sürüyor. bu da oyunu çekilmez kılıyor. açıkçası hatır gönül oynayıp sevdiğim için satın aldığım bu yamayı oynamayacağım.

Bence oyun zorlaşmıyor sen yaşlanıyorsun.

RE: Civilization VI - Rise and Fall - jax61 - 08-02-2018

(08-02-2018, 17:41)Probang :
(08-02-2018, 17:32)jax61 : ilk izlenimim gelen şeyler güzel fakat oyun halen  zor. eskisinden çok dha zor bir hal aldı. sadece bilimde değil kültürde de önde olmalısınız. siz çağ bonuslarını almaya çalışırken yapay zeka aldıgı bonuslarla çatır çatır asker basıp üzerinize geliyor. ilk denememde roma ile karşılaştıktan 10 tur sonra benim 2 askerim varken kendisi önüme ordu yığdı.ikinci denememde  dünya haritasında avrupadayım .mısır deniz aşırı ordu getirip saldırdı. böyle gariplikler. oyunun oynanışı ile alakalı en küçük düzeltme yok. yapay zekada aynı mantıksızlıklar tutarsızlıklar. üretimler halen çok yavaş ve zor. 1 asker üreteceksiniz 8-10 tur sürüyor. bu da oyunu çekilmez kılıyor. açıkçası hatır gönül oynayıp sevdiğim için satın aldığım bu yamayı oynamayacağım.

Bence oyun zorlaşmıyor sen yaşlanıyorsun.

herhalde  rise and fall satın aldın. iyi oyunlar sana..

yani yazmayayım diyorum da , 10 tur oynadım 10 tur.. zorluk princede açtım denemelik. 4. seviye zorlukta. bu süre içerisinde 1 gözcü 1 sapancı çıkardım bi işçi yaptım filan. bu süre içerisinde roma 2 setler çıkardı , 7-8 tane asker basıp şehrime yığdı. dikkat 10 tur!! yani tamam bonus al da bu kadarı da fazla yani. bu tamamen saçmalık. hadi bonusu bir kenara koyalım. oynanışa bakalım. o kadar övülen yapay zekanın diplomasi yeteneğine göre görür görmez yapay zeka beni kınıyor. ardından ticaret teklif ediyor. 1 gold verecek bana benden 1 lüx kaynak ve 1 de eser istiyor. süper oldu oyun ! verdiğim paraya değdi..

governorlarla ilgili bikaç şey yazmak gerekirse, oyunda civiclerle governor puanı elde edebiliyorsunuz. bu puanlarla şehirlerinize atama yapabilir veya bir sehrinizde bulunanı promote edebilirsiniz..her şehre atama yapabilir misiniz anlayamadım . puan elde ettikçe atama yapılabiliyor fakat sınırlı sayıda vali var. sanıyorum sınırlıdır. valiler alttaki promosyonlarına göre güzel bonuslar alabiliyorlar fakat geliştirmek kolay değil. ana şehrinizden çok uzağa ve bir başka medneiyetin yakınına kurduğunuz şehirin elinizden gitmesi çok muhtemel..yani loyalty oyunda çok etkin şekilde aktif. ilk oyuna başladığınızda çok şanslı değilseniz çağ görevlerini tamamlayamayacak ve bir sonraki çağı karanlıkta geçireceksiniz. karanlık çağda iseniz ertesi çağ altın çağa geçmek sizin için 5 puan daha ucuz , eğer altın çağda iseniz bir sonraki çağ 5 puan daha pahalı...tabii bu sayısal değer ilk çağlar için. ilerledikçe değer artıyor. yeni bir tür discrit..goverment discriti var oyunda. kurduğunuz şehrin bağlılığını yükseltiyor ve çeşitli bazı bonuslar veriyor. içindeki binaları yaparsanız yeni bazı bonuslar ve yeni bir takım wildcardlar elde ediyorsunuz..

yani oyuna gelen valiler , loyalty ve birkaç medeniyet. oynanış çok fazla düzeltilmedi. haliyle beklediğimden daha kötü bir oyun buldum..valilerin yerlerini değiştirebilirsiniz fakat bu değişim sanıyorum 5 tur sürüyor..o da online hızda.. yani bir valiyi bir başka şehre atayayım orda bonus kazandırsın derseniz bu anlık olmuyor.

RE: Civilization VI - Rise and Fall - Voidian - 08-02-2018

(08-02-2018, 15:36)altnkurt : BLvDyv.jpg

Bölgesel fiyat girerken kaydırma yapmışlar galiba. Başka açıklaması olamaz.

30$ bile pahalı gelirken böyle bir fiyatlandırma yapmaları kendileri için sorun. Satışları çok düşük olacaktır.

Civilization VI - Rise and Fall - Sezar - 08-02-2018

Rise and Fall eklentim yok. Son gelen guncellemeyle oyun actim. King zorlukta , denildigi gibi YZ ulkeleri size ne yaparsaniz yapin denounce ediyor. Bir turlu diplomasi yapamiyorum YZ ile. Rise and Fall olmadigi icin zorlukta bir degiskenlik yok.

@altnkurt , biaslar aynen devam. Sadece bazen komsu devletleri sana cok yakin verebiliyordu. Ya da sehir devletleri belli bir Alana toplanmis olabiliyordu,onu duzeltmisler sanirim. su Fortify`in calismamasi oldukca buyuk bir bug idi.Duzeltilmesi iyi olmus.

Oyunu Ruslar mi yapmis, niye orada indirime gitmisler acaba.

Civilization VI - Rise and Fall - Sezar - 09-02-2018

Rise and Fall ile bir oyun actik. Normalde Kingde oynarim ama @jax61`in gozumuzu korkutmasiyla prince de acalim dedik. O kadar zor gelmedi henuz. Jax in dedigi gibi ilk cagda Dark Age e girmek kolay bayagi. Yapilmasi gereken sey Historical momentleri yapmak ki bunlarin ne oldugu Civilopedia`da yaziyor. Ornegin "Barbar kampini yok etmek", "Din kurmak" veya "Unique biriminiz veya unique binanizi basmak gibi bircok historical moment mevcut. Simdilik hosuma gitti bakalim,daha fazla oynayinca ayrintili yazarim.

Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 09-02-2018

Alım gücüyle alakalı o fiyat farkı. Normalde Türkiye'de de Rusya ayarında olması gerekiyor fiyatın ancak orada bir müdahale var.

RE: Civilization VI - Rise and Fall - jax61 - 09-02-2018

Yei versiyonda bir durum daha tespit ettim ki onceki versiyonlarda yz city statelerle cok fazla hasir nesir olmuyor onlari yok etmiyordu. Dun bi oyunda 9 cs den 5 ini yok ettiler. Ikinci bir durum  yz sehirlerinin loyaltysini pek ayarlayamiyor surekli sehirleribagimsiz kaliyor. Ucuncu bir tespit yz cslere goverment gonderip envoy kasiyor. Eskisinden daha ama halen yetersizseviyede saldirgan ..halen savaslari dengesiz aciyor.. golden agedeki bir medeniyet iki kat fazla agreifliklekarsilasabilir dun kng zorlukta 5 yz nin 4 uyle ayni anda kapistim golden agede.. sezar bi zahmet tam olarak hangi eeyler hp toplatiyor bi rehber yapabilir misin biz ingilizce ozurlulere

RE: Civilization VI - Rise and Fall - Duman - 09-02-2018

QVvNLv.png

Rise and Fall Deluxe Edition'da değil diye millet negatif inceleme spamlıyor.