Strategyturk Forumları
Hikaye: Savaş Sanatı - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Paradox Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forum)
+---- Forum: Hearts of Iron III (https://forum.strategyturk.com/forum-hearts-of-iron-iii)
+---- Konu Başlığı: Hikaye: Savaş Sanatı (/konu-hikaye-savas-sanati)

Sayfalar: 1 2 3

Savaş Sanatı - Lehr - 03-03-2018

SAVAŞ SANATI 

kuomintang__532921.jpg

Malum Hoİ4 ün yeni bir DLC ile Uzak doğudaki savaşı ele alacak olması üzerine acaba 3. oyunda Çin nasıl bir yapıya sahipti diye düşünmeden edemedim oyunu aktif oynadığım dönemde keyif vermeyeceğini düşündüğümden dolayı hiçbir zaman oynamayı düşünmediğim bu ülkeye bir şans vermek istedim ilk başta sadece inceleme amaçlı başladığım oyun gidişatı ile güzel bir AAR yazma potansiyeli ortaya koydu.
 Bu deneyimim sırasında iki konu beni gerçekten üzdü, ilki benim bu zamana kadar neden bu devlet ile oynamadığım, ikincisi ise hikaye yazmaya karar verdiğimde elimde yetersiz ss olması bu yüzden oyunda geçen 2 yıllık süreci özetledikten sonra hikayeyi kaldığım yerden devam ettirmeye mecbur kalıcam. 
 İyi eğlenceler ...

Savaş Sanatı - birisi43 - 03-03-2018

Hoı 3 ve hikaye görünce hikaye yazılmadan beğendim :) Sabırsızlıkla beklyorum hikayeyi.

Savaş Sanatı - Wayfear - 03-03-2018

Takip .

Savaş Sanatı - Lehr - 03-03-2018

Bende neymiş bu çin yahu diye başladım çok keyifli bir oyun olunca hikaye ye çevirmeye karar verdim

RE: Savaş Sanatı - Lehr - 03-03-2018

Savaş Sanatı - Sezar - 03-03-2018

Eline saglik. Hem Hoi3 hem de AAR daha ne olsun. Takipteyiz.

Savaş Sanatı - Adm - 03-03-2018

Takipteyim

Savaş Sanatı - Feldmarschal - 03-03-2018

Takip @Lehr her zaman yazmıyor malesef :D

Savaş Sanatı - PashaZade - 03-03-2018

Takip.

RE: Savaş Sanatı - Lehr - 05-03-2018

Savaş Sanatı - birisi43 - 05-03-2018

Beğenimi atıyor ve gidiyorum :)

RE: Savaş Sanatı - Lehr - 06-03-2018

Savaş Sanatı - Feldmarschal - 06-03-2018

Yine çok güzel hazırlık turları @Lehr eline sağlık bakalım Ejder harekatı nasıl sonuçlanıcak :))

Savaş Sanatı - Sezar - 06-03-2018

Eline saglik. Hoi3 bir kez daha ne kadar karmasik bir oyun oldugunu hatirladim bu arada.

Savaş Sanatı - perverende - 06-03-2018

Yaptığın hava saldırılarına Japonlar neden karşılık vermiyor? Veriyor da sen hikayeye koymuyor musun? Ben Almanya falan oynarken İngilizler göz açtırmıyor ondan merak ettim.

RE: Savaş Sanatı - Lehr - 07-03-2018

(06-03-2018, 17:04)perverende : Yaptığın hava saldırılarına Japonlar neden karşılık vermiyor? Veriyor da sen hikayeye koymuyor musun? Ben Almanya falan oynarken İngilizler göz açtırmıyor ondan merak ettim.

O konuyu bende merak ediyorum açıkçası benim tahminim çıkarma yapacaklar taktik bombardıman uçakları o yüzden bölge değiştirdiler. Avcı uçakları ile karşılama görevi konusuna gelecek olursak en yakın Japon hava alanı Dalian da benim operasyon bölgeme en yakın 445 en uzak 510 km mesafede ondan dolayı görev vermiyor olabilirler. Alman İngiltere konusu da bence ayrı bir durum tarihsel olarak Londra'nın bombalanmasından sonra İngilizler ciddi karşılık verdiler bunu oyuna yansıtmak için İngiliz Yapay zekasına ekstra bombardıman yazılmış olabilir hatta bazı şehirlerin üzerinde kazandığın hava savaşlarından sonra Historical eventlar geliyor galibiyet ya da malubiyet ülkenin birliğini etkiliyor.

Savaş Sanatı - Feldmarschal - 07-03-2018

İnce detay mesela benim gözümden kaçmıştı bu hava üstünlüğünün birliği etkilemesi Hoi 3 gerçekten çok başka mekaniklere sahip detaylarla dolu güzel bir oyun

RE: Savaş Sanatı - villager - 07-03-2018

(07-03-2018, 08:01)Lehr : bunu oyuna yansıtmak için İngiliz Yapay zekasına ekstra bombardıman yazılmış olabilir

İngilizler oyuna STR ile başlıyor. O yüzden endüstri şehirlerini savaş başladığı gibi bombalıyorlar. Ekstra bir kodlama olduğunu sanmıyorum.

Savaş Sanatı - Lehr - 08-03-2018

Beyler iş yerinden bir abimiz kaza geçirdiği için onun işleri de bana kaldı şu an yoğunum önümüzdeki hafta içi hikaye devam edecek.

RE: Savaş Sanatı - Lehr - 08-03-2018

Yeni bölüm gelene kadar heyecanı biraz arttıralım ...