Strategyturk Forumları
byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli (/konu-byzantium-ile-basileus-basarimi-icin-yardim-gerekli)

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - harhorin - 06-03-2018

selamlar
dostlar şöyle bir sorun var, ben zar zor balkanları osmanlıdan alırken bunu fırsat bilen memlük doğudan saldırıp tüm doğu anadoluyu yutuyor buna engel olamıyorum müttefiklerim macar,avusturya ve polonya olmasına rağmen hiçibiri savaşa gelmiyor (distant war) 
tavsiyelerinizi bekliyorum.

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - PashaZade - 07-03-2018

Memlüğe saldırmadan önce başka yerlere genişle, Venedik ve Balkanlar senin kontrolün altında olmalı.

Bizans'ın ordusu başlangıçda da mid-game'de (yaşarsa) de genelde çöp oluyor bu yüzden oyuncunun orduları güçlendirecek askeri idealar alması gerek. Ayrıca Çerkezistan'ı vassallayarak kafkas coğrafyasından genişleyebilirsin, bu esnada Moskova pu düşebilir ve Lehistan üzerine gidebilirsin vs. Sen oynadıkça ss atarsan daha fazla yardım edebilirim.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - aegon - 07-03-2018

(06-03-2018, 23:51)harhorin : selamlar
dostlar şöyle bir sorun var, ben zar zor balkanları osmanlıdan alırken bunu fırsat bilen memlük doğudan saldırıp tüm doğu anadoluyu yutuyor buna engel olamıyorum müttefiklerim macar,avusturya ve polonya olmasına rağmen hiçibiri savaşa gelmiyor (distant war) 
tavsiyelerinizi bekliyorum.

Zamanında ben bu basarimi yaparken İran'la beraber saldırmıştım memluge

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Zebercet - 07-03-2018

Balkanlarda genişle Anadoludan alabilecek toprakları al acele etme ille de saldırgan oynaman gerekmiyor bekle Rusya büyüsün mesela müttefik ol idealarını tamamlayınca Memlüğü sürer gidersin zaten bu oyun yüzde yetmiş seksen sabır işi zaten.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - harhorin - 07-03-2018

(07-03-2018, 00:05)PashaZade : Memlüğe saldırmadan önce başka yerlere genişle, Venedik ve Balkanlar senin kontrolün altında olmalı.

Bizans'ın ordusu başlangıçda da mid-game'de (yaşarsa) de genelde çöp oluyor bu yüzden oyuncunun orduları güçlendirecek askeri idealar alması gerek. Ayrıca Çerkezistan'ı vassallayarak kafkas coğrafyasından genişleyebilirsin, bu esnada Moskova pu düşebilir ve Lehistan üzerine gidebilirsin vs. Sen oynadıkça ss atarsan daha fazla yardım edebilirim.
ilgilendiğin için sağolasın 
devletin şuanki durumu bu;
- 3tane büyük savaş gemsi boğazları tutmak için
-  serbia vassal
Pl2Zy9.png" />

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - PashaZade - 07-03-2018

Daha fazla asker ve donanma lazım sana. Ayrıca bol bol dev bas oturup beklerken. Sırbistan'ı annexle ve Osmanlıdan anadoluda daha fazla toprak alman gerekiyor.

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - altnkurt - 07-03-2018

Boğazları tutmak için galley/kadırga kullan. İç denizlerde diğer gemilere karşı baya etkililer.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - harhorin - 07-03-2018

(07-03-2018, 18:34)PashaZade : Daha fazla asker ve donanma lazım sana. Ayrıca bol bol dev bas oturup beklerken. Sırbistan'ı annexle ve Osmanlıdan anadoluda daha fazla toprak alman gerekiyor.

dostlar karasız kaldım karamandan hangi bölgeleri almalıyım?
Yg8AmZ.png

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - villager - 07-03-2018

Memlük sınırını almaya çalış.

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Zebercet - 07-03-2018

Hisni Kayfaya kadar hat çiz.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - PashaZade - 07-03-2018

(07-03-2018, 21:12)Finrod Felagund : Memlük sınırını almaya çalış.

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - baywatch06 - 08-03-2018

karaman iyi büyümüş

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Heremis - 08-03-2018

Dostum, Bizans'ı güçlendirmek için Anadolu'daki toprakların birçoğunu ve Hüdavendigar ile Biga'yı almalısın. Memlük konusuna gelince ben bizans ile oynarken memlükle ally oluyordum ve kazançlı çıkıyordum sen de deneyebilirsin. İyi oyunlar.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - harhorin - 08-03-2018

(08-03-2018, 09:15)Heremis : Dostum, Bizans'ı güçlendirmek için Anadolu'daki toprakların birçoğunu ve Hüdavendigar ile Biga'yı almalısın. Memlük konusuna gelince ben bizans ile oynarken memlükle ally oluyordum ve kazançlı çıkıyordum sen de deneyebilirsin. İyi oyunlar.

memlük seferi için erkenmidir şuan?
W7aEDQ.png

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Zebercet - 08-03-2018

Memlüğü niye bu kadar taktın anlamadım. Anadoluyu toparlayıp developmentını yükseltince - yanlış hatırlamıyorsam çeşitli eventler de geliyordu Anadoluyu alınca ve oldukça güçleniyordun - gelene geçene pata küte dalarsın. Bizans bence çok iyi bir ülke ve avantajı bol hele de Third Rome falan varsa elinde. Osmanlıyı komple yok et Rusya ittifakını korumaya bak - Ruslar da ortodoks olduğundan hiçbir sıkıntı da çekmezsin - Şu da benim aylar öncesinden kalma oyunum bir gece uyku tutmayınca hiç aklımda yokken açıp sabahlamıştım 6-6-6 prenses ile çok keyifli bir oyun olmuştu bunca saatlik deneyiimimden arda kalan en güzel anlardan biriydi. Sonrasında kaç tane başarım açmıştım bu oyunda Garantor of Peace'den tut Fanatic Collectivist'e kadar.

jWvPa9.jpg

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - harhorin - 09-03-2018

memlüğe takmamın sebebi şu antalya varya (tekke) orası çok gözüme batıyor almam lazım!! :) 
bir koalisyon savaşı yedim sağolsun polonya ve rus kardeşlerim yardıma geldi ardından rusya pu oldu :D herhalde artık iskenderiye' ye kadar alırız.
PlNkJ5.png

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Zebercet - 09-03-2018

Yok artık ahahaha. Yalnız Rusya başına bela olabilir gibi duruyor. Kolay kolay annexletmez kendini diye düşünüyorum ancak umarım şansın yaver gider de sıkıntısız annexlersin.

RE: byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - Heremis - 09-03-2018

(09-03-2018, 01:00)harhorin : memlüğe takmamın sebebi şu antalya varya (tekke) orası çok gözüme batıyor almam lazım!! :) 
bir koalisyon savaşı yedim sağolsun polonya ve rus kardeşlerim yardıma geldi ardından rusya pu oldu :D herhalde artık iskenderiye' ye kadar alırız.
PlNkJ5.png

Keşke Rusya'yı pu yapmasaydın liberty desire %63 olmuş başına kesinlikle bela açacak. Başka ülkeler Rusya'nın bağımsızlığını desteklerse vay haline. :D

byzantium ile basileus başarımı için yardım gerekli - baywatch06 - 14-03-2018

cheat engine kullan dostum dev bas rusyaya yada teknolojini 32 yap