Strategyturk Forumları
Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Teknoloji Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-teknoloji-forum)
+---- Forum: Mobil & Konsol (https://forum.strategyturk.com/forum-mobil-konsol)
+---- Konu Başlığı: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? (/konu-cep-telefonu-alirken-cihazin-en-cok-hangi-ozelliklerine-dikkat-edersiniz)

Sayfalar: 1 2

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Dionysos - 19-03-2018

29541-200.png

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz?

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - altnkurt - 19-03-2018

İşletim sistemine dikkat ederim. Özellikle IOS olmamasına.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Dionysos - 19-03-2018

@altnkurt iOS çok mu kötü? iPhone olmayı düşünüyorum lakin kafamda halen bir kaç soru işareti var.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Royal Guard - 19-03-2018

Marka.
Bugün telefon almak istesem Samsung ve Iphone dışındaki telefonlara bakmam.

RE: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - rocker_tr - 19-03-2018

Güncellenebilir. Fiyat Performans.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Emirhan - 19-03-2018

Daha çok kamera, pil ve müşteri hizmetlerini önemsiyorum.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Voidian - 19-03-2018

En az 5.7" ekran olmalı, gerisi bütçeme göre değişir ama esasen tercihim galaxy note serisi cihazlardan yana oluyor.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - PashaZade - 19-03-2018

Marka. Samsung harici birşey kullanmam normalde. Tabi pil, hafıza da önemli konular ama paraya göre değişiyor onlar tabi. Piyasa saçma sapan telefonlarla dolu. Bildiklerimizden vazgeçmememiz lazım.

RE: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Ecdad Computer - 19-03-2018

Marka Prestijine önem vermiyorum, ama firmanın telefonuna güncelleme desteği vermesi önemli benim için.

Onun dışında donanım geliyor. Telefonda PC/ konsol oyunlarını oynadığım için donanım önemli, ki bu işin içine emülatörleri soktuğu için IOS zaten olacak iş değil. Sonrasında hiç kullanmasam da kamera.

RE: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - altnkurt - 19-03-2018

(19-03-2018, 17:14)Dionysos : @altnkurt iOS çok mu kötü? iPhone olmayı düşünüyorum lakin kafamda halen bir kaç soru işareti var.

Kötü değil ama Android'in serbestliğinden sonra IOS sıkabiliyor. Fazla protokolcü. Bi de yenisi çıktıkça gelen güncellemelerle yavaşlatıldığı iddiası var. Bana da yavaşlatıyorlar gibi geliyor.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - turkish lokum - 20-03-2018

@altnkurt o yavaslama olayi doğru hatta firma kabul bile etti ama gerekce olarak "telefon eskidiği için pil kullanımı uzun sureli olsun diye yavaslatiyoruz" dendi.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - fodunkiran - 20-03-2018

Fiyat/Performans. Cihazın genel performansı beni ne kadar zaman daha tatmin edebilir ve bu sebepten dolaylı olarak firmanın cihaza olan güncelleme desteğini ne kadar daha devam ettirebileceği. Bunu tam bilemezsin fakat amiral gemisi telefonlarında daha uzun süre destek verilir genel olarak ve firmanın eski perfonmansı bir miktar kestirebilmeni sağlar.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Awake - 20-03-2018

Telefonu redditte takılmak, haber takip etmek ve iletişim dışında kullanmadığım için kullanım rahatlığı diyorum, kullanım rahatlığında da bence hiç bir telefon Iphone'un eline su dökemez.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Probang - 20-03-2018

Hücresel veriyi açıp kapatma kısayolunu daha geçen yıllarda eklemiş bir işletim sistemi için kullanım rahatlığı var demek xD

Cep telefonu alırken tek önemli noktam Kamera ve depolama. Çok gezerim çok foto çekilirim. İşletim sistemi farketmez ikisinide severim ama Android daha kullanıcı dostu. iOS kullanırken kendimi yaşlı teyzeler gibi hissediyorum.

RE: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - altnkurt - 20-03-2018

(20-03-2018, 11:19)Probang : Hücresel veriyi açıp kapatma kısayolunu daha geçen yıllarda eklemiş bir işletim sistemi için kullanım rahatlığı var demek xD

Yalnız harbiden ya. Hücresel veri daha dün geldi. Düşük güç modu kısayolu hala yok. Her seferinde ayarlara gir, pile gir, düşük güç modunu aç. Müzik, foto, video atarken iTunes kur. Uğraş vs. Millet android telefonuyla flashdisk gibi dosya alıyo atıyo herhangi bir pcde, okulda, şurda burda. Biz iTunes var mı diye uğraşalım. iPhone amelelik ya.

Keza depolama da öyle. Tak bi SD kart kurtul. iPhone gibi firmanın sunduğu hafızaya mahkum olmaya gerek yok.

Kamera çok kullanmıyorum aslında ama iphone'un kamerası da fena değil. Android telefonlarda da gördüğüm kadarıyla kameralar gayet güzel. Çok ilgi alanım değil. Bu konuda yorum yapamıcam.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Awake - 20-03-2018

Zevk ve renk meselesi, zaten "bence" diye belirtmişim orada, benim ihtiyaçlarım açısından ve bunların kolayca yapılabilirliği açısından IOS daha önde, bu yıllarca Samsung telefon kullanıp, Apple'a geçince yaşadıklarımla alakalı, güç tasarrufu kısayolu yokmuş, hücresel veri açma kapama kısayolu yokmuş bunlar küçük şeyler, takılmıyorum, zaten çoğu şey otomatik olarak gerçekleşiyor, mesela şarjın azaldığında "güç tasarrufu modunu açmak ister misiniz?" şeklinde bildirim geliyor, güncelleştirmeler ve videolar hücresel veriyi kullanmasın diye ayar çektim, eve girince wi-fi, dışarı çıkınca hücresel veri kullanıyorum, hücresel veriyi zaten yurt dışına çıkışlarım haricinde hiç kapatmıyorum. Yani evet, kullanım rahatlığı açısından bence Apple'ın eline kimse su dökemez.

32gb hafıza gayet yeterli benim açımdan, seyahatlerde izlediğim diziler, filmler için Ipad kullanıyorum zaten, telefon oyunu oynamam, fotoğraflarımı pcde depoluyorum, müzik listelerim içinse 32gb alan yetiyorda artıyor. Daha önce söylediğim gibi, telefondan redditte takılmak, haber takip etmek ve iletişim-sosyal medya araçlarını kullanmak dışında bir işlem yapmayan benim gibiler için Android'in hiç bir manası yok, bu kadar basit.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Wickhart - 20-03-2018

Kaç kişi "binlerce liraya aldığım telefon çok kötü" diyebiliyor zaten?

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - Probang - 20-03-2018

''mesela şarjın azaldığında "güç tasarrufu modunu açmak ister misiniz?" şeklinde bildirim geliyor, güncelleştirmeler ve videolar hücresel veriyi kullanmasın diye ayar çektim, eve girince wi-fi, dışarı çıkınca hücresel veri kullanıyorum''

:sweatsmile: 

@altnkurt

Şuana kadar en memmun kaldığım telefon S7 oldu. Söylemeye utanacağım 300 liralık telefonların bile yapabildiği şeylerden ziyade hertürlü işimi görebiliyor.

Bir sonraki terfi olarak XS düşünüyorum. Apple ile beraber çalıştığım için ucuza gelicek xD

RE: Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - altnkurt - 20-03-2018

(20-03-2018, 15:18)Awake : güç tasarrufu kısayolu yokmuş, hücresel veri açma kapama kısayolu yokmuş bunlar küçük şeyler, takılmıyorum, zaten çoğu şey otomatik olarak gerçekleşiyor, mesela şarjın azaldığında "güç tasarrufu modunu açmak ister misiniz?" şeklinde bildirim geliyor

Evet şarjın %80'ini hızla içtikten sonra kalan %20'de tasarruf yapmak isteyip istemediğimizi soruyoruz. Nice.

Cep telefonu alırken cihazın en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz? - villager - 20-03-2018

O zaman hiç kapatmazsın şarjın %80'ini de yavaş yavaş içer. Açıp kapama derdin olmayacağı için tasarruf tuşunun ortalıkta bir yerde olmasına da gerek yok.