Strategyturk Forumları
Macera: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Genel Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-genel-forumlar)
+--- Forum: Oyun Forum (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-forum)
+---- Forum: Oyun Kütüphanesi (https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-kutuphanesi)
+---- Konu Başlığı: Macera: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (/konu-macera-the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild)

Sayfalar: 1 2

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Awake - 07-04-2018

37aaQ9.jpg

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, serinin 9. parçası olarak, Nintendo tarafından geliştirilen bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun sadece Wii U ve Nintendo Switch platformlarında bulunmaktadır.

Çıkış Tarihi: 3 Mart 2017

Oyuna dair iletiler, görseller ve paylaşımlar bu konu başlığı altında yer alır.

47698.gif

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - reddga - 07-04-2018

Bu oyun tek başına Nintendo Switch aldırtır o kadar iyi bir oyun. Grafikleri ve atmosferi çok rahatlatıcı.

Halihazırda benim Nintendo Switch alma sebeplerimden birisi. En güzeli de her an, her yerde oynayabiliyor olabilmek böyle bir oyunu.

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - HUNTERMAN - 07-04-2018

(07-04-2018, 18:43)Awake : Halihazırda benim Nintendo Switch alma sebeplerimden birisi. En güzeli de her an, her yerde oynayabiliyor olabilmek böyle bir oyunu.

https://leadergamer.com.tr/nintendo-switch-isinma-ve-bukulme/

Almamak için bir sebep...

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 07-04-2018

@HUNTERMAN

Attığın haberde bir kullanıcı gereken cevabı verdiğini aktarmışlar zaten fakat sükse yapmak için başlığı yanlış girmişler:

Alıntı:Büyük ekran modunda 150 saat The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynadım. Biraz da sıcak bir odaya sahibim. Buna rağmen sistemimde hiçbir sorun yaşamadım. Belki de sorunlu bir ürüne sahipsin.

Böyle kronik bir sorun olsa tek tük üründe haberini görmezdik, bir sürü kullanıcının aynı sorundan muzdarip olduğu devasa sorun başlıkları olurdu. Şahsi kullanımımda da ben ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

(07-04-2018, 21:20)Voidian : @HUNTERMAN

Attığın haberde bir kullanıcı gereken cevabı verdiğini aktarmışlar zaten fakat sükse yapmak için başlığı yanlış girmişler:

Alıntı:Büyük ekran modunda 150 saat The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynadım. Biraz da sıcak bir odaya sahibim. Buna rağmen sistemimde hiçbir sorun yaşamadım. Belki de sorunlu bir ürüne sahipsin.

Böyle kronik bir sorun olsa tek tük üründe haberini görmezdik, bir sürü kullanıcının aynı sorundan muzdarip olduğu devasa sorun başlıkları olurdu. Şahsi kullanımımda da ben ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

Ama bu tek bir konsolda olmamış sende araştırırsan bulabilirsin.

@HUNTERMAN

Konsolu docked halde aktif olarak kullanıyorum, az önce kontrol ettim, saatlerce oynamama rağmen herhangi bir bükülme yok.

Problemin ana nedeni konsolu hafif tutabilmek adına kullanılan alaşım olabilir, durum bu olsa bile konsolun bükülmesi için büyük sıcaklıklar gerekiyor olmalı ki benim konsolumda şu an için sıkıntı yok.

(07-04-2018, 22:03)Awake : @HUNTERMAN

Konsolu docked halde aktif olarak kullanıyorum, az önce kontrol ettim, saatlerce oynamama rağmen herhangi bir bükülme yok.

Problemin ana nedeni konsolu hafif tutabilmek adına kullanılan alaşım olabilir, durum bu olsa bile konsolun bükülmesi için büyük sıcaklıklar gerekiyor olmalı ki benim konsolumda şu an için sıkıntı yok.

İyide ben bu sorunun her konsolda olduğunu idda etmedim?

Haberi dikkatli oku sadece bazılarında oluyor

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 07-04-2018

(07-04-2018, 23:20)HUNTERMAN :
(07-04-2018, 22:03)Awake : @HUNTERMAN

İyide ben bu sorunun her konsolda olduğunu idda etmedim?

Haberi dikkatli oku sadece bazılarında oluyor

Hocam milyonlarca üretilen bir cihazda mutlaka sıkıntılı olanlar da satılmış olacak, önemli olan bu oranın düşük olması üreticinin hatasının arkasında durup hatalı ürünleri yenileriyle değiştirmesi.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Awake - 08-04-2018

@HUNTERMAN

E tamam madem bütün konsollarda yok bu problem neden almamak için bir sebep olsun? Eğer ortada bir problem var ise değişim talep edersin Nintendo değiştirir, her teknolojik ürünün defoluları mutlaka olur.

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - HUNTERMAN - 08-04-2018

(08-04-2018, 01:29)Awake : @HUNTERMAN

E tamam madem bütün konsollarda yok bu problem neden almamak için bir sebep olsun? Eğer ortada bir problem var ise değişim talep edersin Nintendo değiştirir, her teknolojik ürünün defoluları mutlaka olur.
Doğru ama: https://www.youtube.com/watch?v=_OGKGly-ZBM

Tek bu değil

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 15-04-2018

(08-04-2018, 09:05)HUNTERMAN :

Tek bu değil

Suni sorunlar aramaya gerek yok, bir konsolu almayı düşünürken yapılan klasik prosedür bellidir. Kronik sorunları var mıymış, hangi oyunlar çıkmış, ne durumda oynanıyor ve kaç tane oynanacağı düşünülen oyun çıkacak bakılır ona göre ekonomik durum da değerlendirilerek bir karar verilir. Oyunun ne kadar yer kaplayacağı, oynanabilirliğin nasıl sağlanacağı gibi şeyler yapımcı/yayıncının derdi olur.

Dipnot: Attığın videodaki iki adam da switch sahibi ve konsoldan gayet memnunlar zaten.

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - HUNTERMAN - 15-04-2018

(15-04-2018, 05:29)Voidian :
(08-04-2018, 09:05)HUNTERMAN :

Tek bu değil

Suni sorunlar aramaya gerek yok, bir konsolu almayı düşünürken yapılan klasik prosedür bellidir. Kronik sorunları var mıymış, hangi oyunlar çıkmış, ne durumda oynanıyor ve kaç tane oynanacağı düşünülen oyun çıkacak bakılır ona göre ekonomik durum da değerlendirilerek bir karar verilir. Oyunun ne kadar yer kaplayacağı, oynanabilirliğin nasıl sağlanacağı gibi şeyler yapımcı/yayıncının derdi olur.

Dipnot: Attığın videodaki iki adam da switch sahibi ve konsoldan gayet memnunlar zaten.

2000 tl bu konsol 2000 tl.
2000 tl olan bu konsol için kaç AAA oyun var.
Şimdi diyeceksin her şey grafik değil evet herş ey grafik değil(Hatta en sevdiğim oyunlardan biri olan TES4'ün grafikleri berbat) ama insan 2000 lira verince biraz beklentiye giriyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 15-04-2018

Kimse Türkiye'den 2000 lira verip almak zorunda değil, 2-3 ay önce Amazon üzerinden 1400 tlye almıştım.

@HUNTERMAN

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Ecdad Computer - 15-04-2018

(15-04-2018, 08:53)HUNTERMAN : 2000 tl bu konsol 2000 tl.
Şimdi diyeceksin her şey grafik değil evet herş ey grafik değil(Hatta en sevdiğim oyunlardan biri olan TES4'ün grafikleri berbat) ama insan 2000 lira verince biraz beklentiye giriyor.

Nintendo Switch gayet başarılı bir konsol. Grafiklerinin iyi olmasını beklemek mantıksızlık olur zaten. Taşınabilirlik hedefi olan bir cihazın 1080P 60 FPS oyun oynatmasını beklemek saçmalık olur. Switch'in AAA oyunu yok denmiş denmiş, Doom, Skyrim, Crew 2 gibi 3. parti oyunların yanında Nintendo'nun dev bir karakter arşivi var. Her bir karakterlere ayrı oyun yapsalar yeter. Ki, Wii U faciasından sonra bu konsola bu kadar oyun çıkması ve satılması Nintendo için büyük bir başarı bile. Fiyatı ise diğer cihazlardan farksız değil, sadece stoklara geç girdiği için diğerlerinden pahalı. PC kullanıcısıyım, ama imkanım olsa Switch'i ve yeni Zelda oyununu denemek isterim.

(15-04-2018, 16:12)Ecdad Computer :
(15-04-2018, 08:53)HUNTERMAN : 2000 tl bu konsol 2000 tl.

Nintendo Switch gayet başarılı bir konsol. Grafiklerinin iyi olmasını beklemek mantıksızlık olur zaten. Taşınabilirlik hedefi olan bir cihazın 1080P 60 FPS oyun oynatmasını beklemek saçmalık olur. Switch'in AAA oyunu yok denmiş denmiş, Doom, Skyrim, Crew 2 gibi 3. parti oyunların yanında Nintendo'nun dev bir karakter arşivi var. Her bir karakterlere ayrı oyun yapsalar yeter. Ki, Wii U faciasından sonra bu konsola bu kadar oyun çıkması ve satılması Nintendo için büyük bir başarı bile. Fiyatı ise diğer cihazlardan farksız değil, sadece stoklara geç girdiği için diğerlerinden pahalı. PC kullanıcısıyım, ama imkanım olsa Switch'i ve yeni Zelda oyununu denemek isterim.

Ben galiba yanlış kelime kullandım.
AAA derken yüksek grafikli değil The Elder Scrols 5 gibi Assasin's Creed 3 gibi büyük yapımları kastettim nintendonun çoğu oyunu nasıl desem eğlencelik Mortal Kombat tarzı.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 15-04-2018

Zelda Mario Metroid vs. küçük yapım mı oluyor yani?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Ecdad Computer - 15-04-2018

3. parti birçok yapımcı dediğin gibi oyunlar yapıyor Switch için. Bu konsol PS, Xbox gibi bir kişinin TV başında senaryoya odaklanarak saatlerce oyun oynaması için değil de, kişilerin rekabet edebileceği, etkileşime geçebileceği, daha basit oyunlar oynaması üzerine odaklanıyor. Yoksa Assasins Creed, GTA, vb. için olsa Switch, zaten kimse almazdı. Nintendo Wii'den beri "Ailelerin hep beraber kullanabileceği bir oyun sistemi" felsefesine girmiş durumda pazarda tutunabilmek için.

(15-04-2018, 17:37)Voidian : Zelda Mario Metroid vs. küçük yapım mı oluyor yani?

https://www.youtube.com/watch?v=3IumP2j8czw

Bu adamın oyunları sınıflandırmasını izle

Switch oyunları çoğunlukla meze tipi

RE: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Voidian - 15-04-2018

(15-04-2018, 19:14)HUNTERMAN :
(15-04-2018, 17:37)Voidian : Zelda Mario Metroid vs. küçük yapım mı oluyor yani?

https://www.youtube.com/watch?v=3IumP2j8czw

Bu adamın oyunları sınıflandırmasını izle

Switch oyunları çoğunlukla meze tipi

"Bu mezeleri, Tetris gibi score odaklı oyunlar, online multiplayer odaklı oyunlar ve evinizde yan yana oturarak oynadığınız dövüş arabayarışı ve benzeri oyunlar olarak düşünebilirsiniz."

Saydıklarım buradakilerden hangi gruba giriyor acaba?

Dost Kayaoğlu,Konsol Oyun ve Talha Aynacı'nın tüm videolarını izliyorum bu arada oralardan örnek vermeniz hata olur :D