Warhammer - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Üçüncü oyun hakkında en ufak bir bilgi bulamadım. Uzun zaman olmadı mı? İlk oyun 2016 da, ikinci oyun ise 2017 de çıktı. Fakat üçüncü oyun ile ilgili bir haber yok. Troy çıktıktan sonra yapımcı firma sessizliğe büründü.
Ara
Three Kingdoms ve Troy günlüklerinde ve Total War çalışma planlarında Warhammer 3'den bahsediyorlar. Şu an Total War'ın üzerinde çalıştığı oyunun Warhammer 3 olduğunu biliyoruz ama herhangi bir görsel, içerik paylaşımı olmadı.
Ara
Warhammer 2 'de şu anda Tomb Kings oynamak ne kadar mantıklı ? Bu ırkı şuan güçlü buluyor musunuz ? Bir kaç defa denememe rağmen Khalida özellikle Vortex'de aşırı güçsüz geldi bana. Yorumlarınız nedir neler tavsiye edebilirsiniz ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Khalida ile ölümlü imparatorluklarda şu anda 175. turumu oynuyorum. Çoğu kişi geç dönemde ordunun güçsüzlüğünden şikayet etse de ben erken dönemde daha çok zorlandım. Sana önerim aynı vampir kontları oynar gibi ordunun piyade birlikleri yerine canavar ve lord/kahraman birliklerine öncelik vermen. Bunun dışında ileri seviye “yapı” birimleri doğru lord bonusları ile geç dönrmde seni uçurabilecek kadar güçlü. Akrep birlikleri ve adını hatırlayamadığım okçu köpekler de masraf/performansta oldukça güzel. Törenlerden elde edebildiğin ruh kutusu birliğini süresini geçirmeden her defasında al. Çok çok güçlü ve 5.000 altının hakkını veren bir topçu.
Ara
(10-02-2021, 00:46)Onur34 : Khalida ile ölümlü imparatorluklarda şu anda 175. turumu oynuyorum. Çoğu kişi geç dönemde ordunun güçsüzlüğünden şikayet etse de ben erken dönemde daha çok zorlandım. Sana önerim aynı vampir kontları oynar gibi ordunun piyade birlikleri yerine canavar ve lord/kahraman birliklerine öncelik vermen. Bunun dışında ileri seviye “yapı” birimleri doğru lord bonusları ile geç dönrmde seni uçurabilecek kadar güçlü. Akrep birlikleri ve adını hatırlayamadığım okçu köpekler de masraf/performansta oldukça güzel. Törenlerden elde edebildiğin ruh kutusu birliğini süresini geçirmeden her defasında al. Çok çok güçlü ve 5.000 altının hakkını veren bir topçu.

Dediklerinde haklısın bende zaten geç oyunda güçlü buluyorum. Settra ve Khalida ile Ölümlü İmparatorluklarda oynadım ikiside kolaydı özellikle Settra'nın başlangıç pozisyonu ama Khalida ile Girdap Sefer'i aşırı zor geldi bana başlangıç yeri çok zor sanki sol taraftan kuzeye ilerleyim diyorum Teclis var zaten hemen önünde kertenkele fraksiyonu var adam 17 birim ordu ile şehirde oturuyor şehirde savunma yok ama saldırıya geçince sur gösteriyor anlamadım gitti mümkün değil ilk başta orayı geçmek adamda full saurus ordusu var sağ taraftan ilerleyim desem bu seferte Sotek Kültü var onlarda güçlü gibi zaten istesem de direkt o tarafa yürüyemem çünkü solda düşman var :) eyaletten çıktığım anda saldırıyor adam. Bir kaç defa deneyip bıraktım şimdilik başka ırkla oynayacağım artık bu seferi Khalida ile olacak gibi değil çünkü.
Ara
Korsanlardan Noctulis ile oynuyorum ve açıkçası ben bu kadar zorlandığım bir lord hatırlamıyorum. Oyun tarzım genellikle erken oyundan kurduğum ordu ile az kayıp vererek şehirlerde gelir arttırma üzerine olduğu için zorlanıyorum. Lord almak için en azından 3. seviye ana bina ve ek olarak yine 3. seviye bir askeri bina istiyor erkenden bunların paralarını nasıl çıkarabilirim? Haritanın ortasındayım nispeten elflere erkenden bulaşmaktan korkuyorum kaliteli askerleri ve uzun menzilleri ile beni rahatlıkla yenebilirler sizce nerelere gidebilirim başka? Erken oyunda birimlerin menzili kısıtlı az savaş gerçekleştirerek daha çok parayı nasıl kazanırım? Denizde düşmandan kaçıp bina basmayı istemiyorum bana göre değil.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(23-02-2021, 15:49)Gurt : Korsanlardan Noctulis ile oynuyorum ve açıkçası ben bu kadar zorlandığım bir lord hatırlamıyorum. Oyun tarzım genellikle erken oyundan kurduğum ordu ile az kayıp vererek şehirlerde gelir arttırma üzerine olduğu için zorlanıyorum. Lord almak için en azından 3. seviye ana bina ve ek olarak yine 3. seviye bir askeri bina istiyor erkenden bunların paralarını nasıl çıkarabilirim? Haritanın ortasındayım nispeten elflere erkenden bulaşmaktan korkuyorum kaliteli askerleri ve uzun menzilleri ile beni rahatlıkla yenebilirler sizce nerelere gidebilirim başka? Erken oyunda birimlerin menzili kısıtlı az savaş gerçekleştirerek daha çok parayı nasıl kazanırım? Denizde düşmandan kaçıp bina basmayı istemiyorum bana göre değil.

Ben Noctilus ile daha önceden bitirmiştim bir seri. Oyun sonuna doğru çok güçlüler. Direkt olarak Araby Çölüne saldırdım ben. İnsanlar çok kolay yeniliyorlar. Onun dışında Black Arkan'a da direkt saldırabilirsin. Menzilleri kısa birimlerin ilk başta ama aşırı hasar vuruyorlar. Bess'i çıkarttıktan sonra zaten çok kolay oluyor. Orta oyunda biraz zorlanabilirsin. Hero ile sürekli alt şehir kurabilirsin fazla para istiyor ama güçlü başkentler büyüdükçe baya gelir sağlıyor. Onun dışında hazineler veya deniz korsanlarına saldırarak güzel para toplayabilirsin. Elflere hiç bulaşmadan oyunu bitirmiştim ben. Zaten onlar Dark Elf ile savaştaydı onlarla beraber Dark Elfe karşı savaştım.
[+] 1 üye Grindelwald nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
warhammer 2'ye yeni başladım, total war'a aşinayım. lord önerisi olan var mı? bir de dev birlik çıkarmam için ne yapmam gerekiyor
Ara
İlk Tyrion ile başlayabilirsin dev birlik içinse binasını yapman gerek
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sefere başlamadan önce girdabın gözü ve ölümlü imparatorluklar seçenekleri var. bunların farkı ne?
Ara
Girdabın Gözü yalnızca Warhammer II'nin haritasında oynamanı sağlıyor. Ölümlü İmparatorluklar ise Warhammer I ve II'nin haritasının birleşik olduğu bir oyun oynamana imkân tanıyor.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaş, ittifakıma bi yerleşim yerini hedef gösterdim. Oturdum bekledim adamın gelmesini. Taa karşıki dağlardan kalktı geldi sağolsun. Ama sonunda salak gibi arkamda durdu. 5 turdur bir adım daha atsın da kuşatmama destek olarak katılsın diye bekliyorum. Heee ben kuşatmayı bırakınca hemen gidip kuşatıyo ama uyanık da bu sefer de toprak ona kalıyor. Ne yapabilirim var mı bu adamı muharebeye katmanın bir yolu? Bakışıyoruz böyle

5f7jbdk.png
Ara
(28-06-2021, 14:12)Crystallo : Arkadaş, ittifakıma bi yerleşim yerini hedef gösterdim. Oturdum bekledim adamın gelmesini. Taa karşıki dağlardan kalktı geldi sağolsun. Ama sonunda salak gibi arkamda durdu. 5 turdur bir adım daha atsın da kuşatmama destek olarak katılsın diye bekliyorum. Heee ben kuşatmayı bırakınca hemen gidip kuşatıyo ama uyanık da bu sefer de toprak ona kalıyor. Ne yapabilirim var mı bu adamı muharebeye katmanın bir yolu? Bakışıyoruz böyle

5f7jbdk.png

Attığın resim görünmüyor ama normalde sen kuşatma yapıp beklerken o yakınına gelip destek veriyor. Sen şehri kuşat ama saldırma bekle bir iki tur o senin yakınında dursa yetiyor. Tabii bakman lazım destek olarak senin ordunu kapsıyor mu diye. Fareyi üstüne tuttuğun zaman gösterir zaten kırmızı yuvarlak alanla.
Ara
Herkese merhaba warhammer 2 ye yeni başladım. Warhammer 1 ve ikiye sahibim. Yayınlarını izlediğim bir yayıncının ordusunda mancınık sayısı birden fazla oluyor. ( 1 birimlik mancınıkta 3 tane mancınık var) benim oynadığım oyunda ise bir mancınık biriminde bir mancınık oluyor. Herhangi bir mod mu yoksa dlc yüzünden mi böyle?
Ara
Muhtemelen birim boyutuyla alakalı. Grafik ayarlarında gelişmiş grafik ayarları kısmından birim boyutunu ayarlayabiliyorsun.
IbnE9P2.gif
Ara
Dostlar Warhammer 2 için Alarielle dlc 'ini aldım ve Yvresse 'yi bir türlü konfederasyona dahil edemiyorum. Bu neden olmuyor nasıl başarabilirim? Yvresse 'nin bulunduğu dlc ye sahip değilim. Bu da sebep olabilir mi?
Ara
Evet, konfederasyona dâhil etmek için The Warden and the Paunch DLC'sine ihtiyacın var.
IbnE9P2.gif
Ara
Dostlar bir kaç sorum var. Cevaplanırsa iyi olur.
1.Vampir kıyılarında konfederasyon olma var mı? Bunlarda da konfederasyon seçeneği yok.
2. Aynı şekilde İmparatorlukta 'ta konfederasyon seçeneği yok. Yabancı sitelerden çeviri yaptığım kadarıyla anladığım; elekt puanları ile ara iyi tutulup 10 'uncu seviye'ye gelince kendileri katılıyormuş. Bu doğrumu?
Ara
1. Vampire Coast konfederasyon kuramıyor.
2. Evet. Bir tarafın Fealty'si 10'a ulaştığında konfederasyon kurmayı teklif ediyor. Önüne bir ikilem çıkıyor, bu teklifi reddedip 1 Imperial Authority kazanıyorsun ya da kabul edip 3 Imperial Authority kaybediyorsun.
IbnE9P2.gif
Ara
Yin-Yang uyumu nedir acaba kısaca beni bilgilendirebilir misiniz bu seri konusunda pek bir bilgim yokta
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.