Günlük: AoW: Planetfall - Oyun Müzikleri
aow-planetfall-gelistirici-gunlugu.jpg

Age of Wonders: Planetfall'ın bu günlüğünde Michiel van den Bos, oyun için oluşturduğu müzikleri tanıtıyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...s.1154644/ :
MichielvandenBos.jpg

Bu sefer senelerimi harcadığım fantezi türünden koparak fütüristik yöne dönmek zorunda kaldım. Bu sayede de erken geliştirme sürecinde oldukça dikkatli davranacağım şekilde pek çok deneme yapabildim. Zaman geçtikçe de her şey güzelce yerine oturmaya başladı.Bu klipte dokuz parça göreceksiniz ancak oyunu oynadıkça keşfedeceğiniz pek çok parça bulunmakta.

• Promethean (00:00 - 00:29): Oldukça sakin bir parça. Davullar oldukça belirgin ama alttaki melodi bastırılmış. Aşırıya kaçmadan karanlık bir atmosfer oluşturmak istedim. Alttan kendini hissettiren kontrbası özellikle hoşuma gitti.

• Lunar Labour (00:29 - 01:08): Bu parçadaki modern sentezleyiciyi ve davulu orkestra aletleriyle değiştirdiğinizde orijinal AoW oyunlarındaymış hissi veriyor. Dünya haritasını gezerken kulağa hafif gelen bir parça.

• Ruins of a Galactic Empire (01:08 - 01:47): Gezegenin yok oluşunun ve yeniden inşa etme umudunun varlığının verdiği duygular bu parçada var.

• Terraformer (01:47 - 02:28): Hoş, dünyası bir atmosfer oluşturmak adına egzotik vurmalı çalgılar etrafında şekillendi. Yeryüzünü isteğinize göre şekillendirirken görkemli geçişler arasında düşer ve akar.

• Elsewhere (02:28 - 03:09): Bu videoda olan kısmı parçanın doruk noktası. Ancak şarkı hiç bilmediğiniz bir yerde uyanıp etrafınızı keşfettikçe yapabileceklerinizin farkına varmanızı anlatıyor. Favori parçalarımdan birisi.

• March of the Machines (03:09 - 03:41): Mekanik behemotlar diğerleri üzerinde üstünlüklerini kurarken dinleyeceğiniz yapısal ancak kaotiklik de barındıran bir parça.

• Tranquility (03:41 - 04:21): Dünya haritasında üssünüzü kurup geliştirirken eşlik edecek hafif bir parça.

• Mass Infestation (04:21 - 04:51): Videoda bulunan tek çatışma parçası. Aksiyon parçalarında pek çok sürpriz bulunduğu için bunları şimdiden göstermek istemedim.

• Celestium (04:51 - Bitiş): Ana AoW serisi ile bu yan oyun arasında köprü kuran, favori parçalarımdan biri.
Oyunun içinde 2 saatlik bir süreçte dönene yaklaşık 6 dakikalık bir müzik listesi. Tabi bu liste zaman içinde büyüyecek. Umarım dinlerken eğlenirsiniz çünkü ben yaparken oldukça eğlendim. Keşfedilecek pek çok sürpriz ve deneysel sapmalar var. Önceki AoW parçalarının yenilenmiş hali yok ancak bir kaç hoş ipucu bulunmakta.

Geri bildirimleriniz için şimdiden teşekkür ederim ve hoşça kalın!

Michiel van den Bos.
hby6qc.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.