RTS: Iron Harvest
header.jpg?t=1566242865

Iron Harvest, alternatif bir gerçeklikte 1920 ve sonrasında geçen bir RTS oyunudur. Birinci Dünya Savaşı sonrası toparlanmakta olan Avrupa'da yeni bir tehdit ortaya çıkmıştır. Dönemin kültürü ile bilimin iç içe geçmesiyle dizelpank tarzı robotlar üretilmeye başlanmış ve bu robotlar ile Birinci Dünya Savaşı sonrası savaş alanlarında patlak gösteren savaşlar ile yeni bir kaos ortamı oluşmuştur.

Geliştirici: KING Art
Yayıncı: Deep Silver
Çıkış tarihi: 1 Eylül 2020
Platformlar: Microsoft Windows, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X/S

Iron Harvest ile ilgili haberleri, ekran görüntülerinizi ve daha fazlasını bu konu altında paylaşabilirsiniz.

tTRiYax.png
[+] 5 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu oyuna beklentim çok ^^
Ara
https://store.steampowered.com/app/826630/Iron_Harvest/

Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
Benim tasarımları yüzünden AoE4'ten sonra beklediğim tek RTS oyunu. Steamde abartı fiyatların altına inince alınabilir.
Ara
iron harvest demosunu oynadım açıkcası beğendiğimi söyleyebilirim company of heroes serisi havası var ama gidilecek çok yolları var 3 ay gibi bir sürede çıkacak olan oyun umarım düzeltirler eksi yanları 

- 1v1 donuyor  - Ekran kartını çok yoruyor - kamera açısı kötü  - asker seslendirmeleri kısıtlı- müzik çok az - 2 ırk var

+ grafikleri iyi  + birim çeşitliliği bol +mekanikleri hoş +Robotik birimler güzel duruyor 

unknown.png?width=823&height=463

20200616232055_1.jpg?width=823&height=463

Yeni Resimler gün içinde eklenecektir.
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Steamde düz ve deluxe olarak satılıyor. Deluxe'in avantajı nelerdir?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Deluxe ile bir mini campaing ve büyük bir add-on verileceği ve yeni maceralara erişim sağlanacağı yazıyor ama içeriğin ne olacağı tam belli değilmiş.
tTRiYax.png
Ara
PCGamer'da yer alan bir habere göre; oyun iki gün sonra (30 temmuzda) açık betaya geçecekmiş. Oyunun "campaign" modunun bazı bölümleri, "skirmish" ve "challange" haritalarının yanı sıra oyunu online olarak da deneyebilecekmişiz.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
30 Temmuz'da steam'de herkese açık bir şekilde açık beta olacak.
Ara
Open beta çıktı!
Ara
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Trailer bende hype yarattırdı yalan olmasın. Adamlar yapmış. Umarım oyunu da adam gibi yapmışlardır ^^
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rusviets faction'ı tanıtım videosu:

Sezon öncesi açık beta skirmish oynanış videosu:

76561198034761601.png
Ara
Açıkcası oyunu 7 saattir oynadım bir company of heroes değil oradan buradan karma bir oyun olmuş ama olmamış yapamamışlar.

1.Oyun dk 20-25 lerde donuyor sorunun çözümü için windows dilini tr den eng yapmanız gerekiyor nasıl bir problemse artık kafam almadı.
2.1. sorunu çözdük oyuna girdik mp arattık maç bulduk ağır bir ping var onuda geçtim server lost hatası alıyoruz hala kapalı beta da ilk 2 sorun devam ediyordu.
3. çeşitlilik yok 2 bina bas yürü olmuş stratejik bir noktanın pek önemi yok 3 tane zırhlı birimler ile düşmanın ana base yıkıp oyun kazanabiliyorsun ben oyunun gerçek sürümünün de bunlardan farkı olacağını düşünmüyorum +92 tl hiç etmez. puanım 5.6 5.5 den altını verecektim de warcraft reforged geldi aklıma.
Ara
Oyunu şimdi yüklüyorum. 10 gb boyutu CoH2 ile yarışacak bir oyun için iyi bence. Ege ağzı yapmayı bırakıp oyunu oynayabilirsem ssler ile atarım konuya.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Coh serisinin yanına bile yaklaşamayan vasat bir oyun olduğunu düşünüyorum hele 92 tl hayatta etmez.
Ara
Oyunun kampanyasını dün biraz oynayabildim. Rahatça söyleyebilirim ki bu oyunu tek oyuncu deneyimini düşünerek yaptıkları çok belli. 

20200901190842_1.jpg

Oyunun ilk hikaye zinciri Polania. Spoiler vermek istemesem de tutorial'ın bir kartopu savaşı olmasından hikayenin nereden nereye gideceğini tahmin edebilirsiniz. 

20200901190930_1.jpg

Bunun yanında önümüze çıkan ikinci şey yerli ya da ingilizce dublaj seçeneği. Ben şahsen yerli dublajı seçtim. O yüzden pek emin olamıyorum dublajın kalitesinden. Ama karakterlerin kırık ingilizce yerine anadilleri ile konuşmaları daha çok hoşuma gidiyor. 

20200901193449_1.jpg
20200901192848_1.jpg
20200901193143_1.jpg

Sinematik sunuma gelecek olursak oyunda üç tane ara sahne türü var. Kısa olduklarından sadece kamera açısının değiştiği oyun içi ara sahneler, karakterlerin pek mimikleri olmasa da daha detaylandığı ve diyalogları takip ettiğimiz sinematik ara sahneler ve son olarak gördüğüm kadarıyla görev aralarında çıkacak olan slayt showlar. 

Hikayesine değinecek olursak ilk başta CoH2'nin çok iyi yaptığı savaş karşıtlığının daha kötüsünü yapacağını sandım ve ana hikaye şimdilik öyle gidiyor. Tabi mechalar ve uçuk kaçık teknolojiler ile daha renkli bir anlatıma bürünmesi olası. Ama ilk bölümlerden gördüğüm kadarıyla karakterler arası etkileşimlerle hikayeyi kurtarabilecemiş gibi duruyor. 

Mekaniklere değinecek olursam piyade çatışmaları pek eğlenceli ya da gerçekçi değildi. Kar topu bölümünde kanatlarına dolanmaya çalışınca siper değiştiren çocukları görünce oldukça heyecanlanmıştım ama şimdilik pek parlak gitmiyor yapay zeka ya da mekanikler. Ama bakalım. İlerleyen zamanlarda belki birim çeşitliliği arttıkça oynanış da güzelleşir.
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
%20 indirim ile ilk en büyük indirimine girdi:
Ana oyun 73,60 ₺,
Deluxe 102,40 ₺.
Ara
Fiyatı 50 dolardan 20'ye düşmüş, indirim de gözükmüyor. Türk lirası karşılığı 36 TL. Neden ucuzladı acaba?
İstedikleri sayıda oyuncuya ulaşamamışlardır. Company of Heroes'un kaplamaları ve modelleri değiştirilmiş hali. CoH oyunlarının oynanışını sevmediğim için, bu oyunun da CoH'dan bir farklılığı olmadığı için fiyatına rağmen şans vermeyi düşünmüyorum.
76561198034761601.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.