PC icin joystick onerisi
PC'de sahip oldugum oyunlari joystickle oynayabilmem icin joystick onerebilir misiniz? Araba yarisi, RPG tarzinda oyunlarin gercekten klavye ile zevkli bir sekilde oynanabilecegini dusunmuyorum bu yuzden tavsiyelere acigim.
Ara
Ben 2 ana gamepadden şaşmamak gerektiğini düşünüyorum. Xone controller ve dualshock 4 pcde kullanmak için de f/p oranları dikkate alındığında en iyileri. Elde oturuşa göre hangisinin daha iyi biraz değişebilir fakat ezici bir çoğunluk xone controllerını daha rahat buluyor.

Edit: 2 gamepadin de güncellemiş ve güncellenmemiş sürümleri var. İkisinde de çok bir fiyat farkı yoksa güncel olan bulunmalı.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dualshock 4'ü pcye takınca yine Xone Controller sürücüleri ve şemasını kullanıyor. Bu da kimi zaman sıkıntılara yol açabiliyor. PS düşünülmüyorsa Xone Controller öneririm ben de. Çünkü DS4 resmi olarak PC tarafından desteklenmiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Arkadaslar yanlislik olmasinda onerdiginiz urun bu mudur?

https://urun.n11.com/xbox-one-x/xbox-wir...P321811642
Ara
Artık resmi pc driverı var. Oyun içinde yapımcı ds4 için ayrı driver yaptıysa ds4 butonları gözükür ama tahmin edebileceğiniz gibi her oyunda bu destek yok. Yukarıda denildiği ekranda bu butona basın diye xone butonları gözükebilir. Fakat alıştıktan sonra bir sorun değil, bir süre sonra gamepadde hangi şekilde çizildiğine göre değil kas hafızasına göre parmaklar gidiyor. Ben şahsen uzun süre iki gamepadi de pcde kullandım, yukarıda bahsedilen mesele ciddi bir sorun değildi.
Ara
(19-10-2019, 18:52)Sezar : Arkadaslar yanlislik olmasinda onerdiginiz urun bu mudur?

https://urun.n11.com/xbox-one-x/xbox-wir...P321811642

Yanlış hatırlamıyorsam beyaz controllerlar S ile birlikte çıkmaya başlamıştı yani eski versiyon olamaz. Fakat böyle dükkanlarda replika(xone s controllerının replikası var mıdır hiç bir fikrim yok) veya 2. eli sıfır gibi satma vakaları olabiliyor.
Ara
Bluetooth ve 3.5mm jack sadece S versiyonunda var, ilk versiyonda yok. Linktekinde S yazmıyor ama açıklamasında bluetoothtan vs bahsediyor. Ama başlıkta yazmadığı için çok da güvenemem.

Edit: 3.5mm jack daha önceki bir versiyonda da varmış. O yüzden sadece bluetootha bakmak gerekiyor.

Bu arada bende de Xbox One S kablosuz var, siyah olanından. Siyah olanını daha çok önermişlerdi ama neden önerdiklerini pek hatırlamıyorum. Koldan memnunum, sadece PS gibi joystickleri yan yana olan bir koldan Xbox'a geçince bir süre alışma süreci oldu.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eğer bütçe fazla değilse Orijinal ya da Klon bir Dualshock 3 alınıp SixAxis sürücüleri ile kullanılabilir. Ben gayet memnun kaldım DS3'den.
[+] 1 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Monster markasının Pusat Gamepad kullanıyorum iki aydır. Kablosuz. Hafif olduğunu söyleyebilirim. Gün içinde uzun süreli kullandığım zamanlar oluyor. Bir problem yaratmadı şu ana kadar. Her oyun Xbox Controller olarak görüyor kolu. Tek şarjda 20 saate kadar gidiyormuş, öyle okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Hiç saat tutmadım. 3-4 gün yoğun kullandıktan sonra şarja takıyorum şahsen. Daha çok param olsa Xbox One Controller alırdım. Bu bütçeye fena olmadığını düşünüyorum. (Kırmızı yazıda link var.)
76561198034761601.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.