Savaş Açma Süreleri Çok Uzun
Bir ülke üzerinden justify war goal seçeneğini seçince savaş açmak için bazen 1 yıldan fazla beklemek gerekiyor. Kısaltmanın bir yolu var mı?
Ara
Modlar ile yapabilirsin bunu bunun dışında, dünya tansiyonu yükseldikçe de kısalır ama ülkeler garanti atar bu sefer.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Peki sizce Almanya ile ilk hangi ülkelere savaş açmalıyım? Oyun çok zor geldi. Hollanda'yı ele geçirdikten sonra Belçika'ya savaş açtım. İngiltere ve Fransa bana savaş açtı kaybettim.
Ara
Almanya ile bire bir de alamayacağın hiçbir ülke yok. Onlara depo arkası gelmelerini söyle.Şaka. Oyunu başlatmadan ayarlar kısmından Fransa ve İngiltere'nin gideceği odak ağaçlarını seçebiliyorsun ittifak olmamaları için İngiltere'yi faşist Fransa'yı da demokratik yapabilirsin.
Ara
(10-11-2019, 15:23)Yoso : Peki sizce Almanya ile ilk hangi ülkelere savaş açmalıyım? Oyun çok zor geldi. Hollanda'yı ele geçirdikten sonra Belçika'ya savaş açtım. İngiltere ve Fransa bana savaş açtı kaybettim.

Şu rehbere göz atmanı tavsiye ederim ayrıca unutma daha İngiltere ve Fransa'da zorlanıyorsun karşına çıkacak olan Sovyetler var bir de.

https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...sh-rehberi

Bun bir göz at tarihsel olarak gitmek istersende Mojinotta fazla birlik dayama ve ordunu genel olarak motorize-tank olarak ayarlamaya çalış hava gücünü etkili kullan hızlı bir ordun olsun gerekirse Paraşütçüleri de kullan çekinme bundan hızlı gitmek zorunda değilsin paket yapa yapa git.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
oyunun başında isveçi ele geçir tank üretmek için gerekli kaynaklar orda yeterince var ilk savaş oluşturmada garanti atmıyorlar hollanda ve belçikaya fokus ilerlemesi ile savaş aç savaş nedeni oluştururmaya başlarsan hemen müttefikler oraya asker çıkarıyor
Ara
Ben genelde ilk başta hollanda saldırıp dutch east indies vassallıyorum. Böylece rubber sorunu kalmıyor. Zaten yeterli seviyede demir olduğundan tank ihtiyacını karşılıyor ama uçak üstünlüğü özellikle fighter miktarı oldukça önemli.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.