Evrim mi Yaratılış mı?
(18-01-2017, 20:45)menars : Amerika da yaratılşa inananların oranı %53 İslam devletlerin ortalaması %48

dediğin gibi yerçekimine inanmayan yoktur ama eğer dediğin gibi evrim bir kanun olsaydı oranların bu kadar düşük olacağını düşünmüyorum şimdi sorsanız yerçekimi var mı diye oranın %98 in altına ineceğini zannetmiyorum yani bir şeyler ters gidiyor
Ara
(03-02-2017, 03:38)Cpt.MacMillan :
(18-01-2017, 20:45)menars : Amerika da yaratılşa inananların oranı %53 İslam devletlerin ortalaması %48

dediğin gibi yerçekimine inanmayan yoktur ama eğer dediğin gibi evrim bir kanun olsaydı oranların bu kadar düşük olacağını düşünmüyorum şimdi sorsanız yerçekimi var mı diye oranın %98 in altına ineceğini zannetmiyorum yani bir şeyler ters gidiyor

Yerçekimi(gök itimi diyenlerden başka) din ile çelişmiyorda ondan öyle yüksek sonuçlar çıkar.
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 03:48)HulkSpider03 :
(03-02-2017, 03:38)Cpt.MacMillan :

Yerçekimi(gök itimi diyenlerden başka)  din ile çelişmiyorda ondan öyle yüksek sonuçlar çıkar.
bknz https://tr.wikipedia.org/wiki/Amerika_Bi...ri'nde_din 
 amerikadaki %20 nüfus ateyisttir ki ateistler Tanrı ya inanmaz  (Amerikada ki %80 bir tanrıya yada tanrı gruplarına inanıyor) sonucun yine böyle olmaması lazım çünkü  islam devletlerinde ise çoğu insan müslüman dediğiniz gibi olsa idi müslümanların hepsi yaratılış derdi ama sonuç %48 ama kur-an da yaratılma söz konusu  belki de amerikadakiler daha zeki oldukları için oradaki sonuç islam ülkelerine göre %5 fazla
Ara
Yanlış anladıysam düzelt İslam ülkeleri %48 tanrı bizi yarattı diyor ama amerikada bunu diyen daha fazla bu mu? Peki bak bakalım:
"1987 yılında Amerika'daki bilim insanları arasında yapılan bir araştırma, 480.000 bilim insanından sadece 700 bilim insanının yaratılışçı ve benzeri açıklamalara itibar ettiğini ya da Evrim Kuramı'na karşı şüphe duyduğunu göstermiştir. Ve bu 700 (%0.158) bilim insanından sadece küçük bir bölümü doğa bilimleri alanında akademik çalışma yapmaktadır." evrim sayfasını açarsan vikide bunu görürsün ve ayrıca steve projesi ile sadece ismi steve olupta evrimi kabul eden bilim adamlarını görebilirsin ve bunda daha iyi bilgiyi yine vikiden elde edebilirsin.
Ara
(03-02-2017, 04:09)HulkSpider03 : Yanlış anladıysam düzelt İslam ülkeleri %48 tanrı bizi yarattı diyor ama amerikada bunu diyen daha fazla bu mu? Peki bak bakalım:
"1987 yılında Amerika'daki bilim insanları arasında yapılan bir araştırma, 480.000 bilim insanından sadece 700 bilim insanının yaratılışçı ve benzeri açıklamalara itibar ettiğini ya da Evrim Kuramı'na karşı şüphe duyduğunu göstermiştir. Ve bu 700 (%0.158) bilim insanından sadece küçük bir bölümü doğa bilimleri alanında akademik çalışma yapmaktadır." evrim sayfasını açarsan vikide bunu görürsün ve ayrıca steve projesi ile sadece ismi steve olupta evrimi kabul eden bilim adamlarını görebilirsin ve bunda daha iyi bilgiyi yine vikiden elde edebilirsin.

Hayır doğru anladınız ama neden 1987 yılında yapılan bir araştırmayı göz önünde bulunduruorsunuz ki aradan tam olarak 30 yıl geçmiş bu araştırmayı yine yapsanız sonuçların değişceğini düşünüyorum yani bu benim için bu bir şey ifade etmiyor ne yazık ki
Ara
Steve ismindeki kişilerin inanması(bilim adamları). O güncel olmalı. Bugün daha ayrıntılı bilgi paylaşırım...
Ara
(03-02-2017, 04:23)HulkSpider03 : Steve ismindeki kişilerin inanması(bilim adamları). O güncel olmalı. Bugün daha ayrıntılı bilgi paylaşırım...

Bekliyorum efendim
Ara
(03-02-2017, 02:10)Cpt.MacMillan : Kur-an'ı Kerim'i bilimsel bir kanıt olarak saymamak..... sizi ayakta alkışlıyorum

Kur'an'ı Kerim bilimsel bir kanıt değildir çünkü inanç temellidir, deneyler ile saptanamaz.

Sana bi' tavsiye vermek istiyorum, önyargılarından arınmış bir şekilde Evrim Teorisini güvenilir yabancı kaynaklardan oku. Yani bize gidipde adını duymadığımız "SALAK DARWİNİN APTAL TEORİSİNİ ÇÜRÜTÜYORUZ" adlı Facebook gruplarında paylaşılan sahte bir metinle gelme, kendi düşüncelerinle gel.
[+] 4 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu tartışma anlaşılan asla son bulmayacak. bunların egosunu tatmin için evrim deyin geçin.. anca öyle susarlar..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 11:15)Xepluper :
(03-02-2017, 02:10)Cpt.MacMillan : Kur-an'ı Kerim'i bilimsel bir kanıt olarak saymamak..... sizi ayakta alkışlıyorum

Kur'an'ı Kerim bilimsel bir kanıt değildir çünkü inanç temellidir, deneyler ile saptanamaz.

Sana bi' tavsiye vermek istiyorum, önyargılarından arınmış bir şekilde Evrim Teorisini gövenilir yabancı kaynaklardan oku. Yani bize gidipde adını duymadığımız "SALAK DARWİNİN APTAL TEORİSİNİ ÇÜRÜTÜYORUZ" adlı Facebook gruplarında paylaşılan sahte bir metinle gelme, kendi düşüncelerinle gel.

Tavsiye istemiyorum facebook ta kullanmiyorum tavsiye isticek kadar dusmedim neyin ne oldugunu biliyorum cok sukur

(03-02-2017, 11:26)jax61 : bu tartışma anlaşılan asla son bulmayacak. bunların egosunu tatmin için evrim deyin geçin.. anca öyle susarlar..

Hata bende aslında ne halleri varsa gorsunler dieyeceksin belki anlarlar diye laf anlatmaya caliyoruz ama bosuna
Ara
Islam bize bir sey kazandirmadi, ancak evrim sayesinde tıpta yeni ilaclar uretebildik hep.
Ara
O buldugun ilaclarla dunyani kurtarirsin anca islam sana bir sey kazandirir umarım böylelikle ahiretini ve imanini kurtarirsin
Ara
Dünya dönüyor. Aksine inanıyor olsanız bile. İnancınız gerçeği değiştirmez. Merkür'de yaşayan mor benekli katıra inanıyor olmanız bunu gerçek yapmaz.
Ego tatminini gerçek dışı mitolojilere inanarak ancak kendi kendinize yapabilirsiniz.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
[+] 3 üye uçan erişte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Arkadaşlar evrim ve mekanizmaları zaten kanıtlanmış olgular, niçin bunun üzerine tartışıyorsunuz ki? Kaymak Pürüzü hariç herhangi birinin bilimsel olguları tartışmaya açtığını görmedim, evrim konusu din mesele olunca nedense ekseninden kayıyor.  Canlının ilk oluşumu üzerindeki hipotezleri tartışsanız, yaratılış da burada devreye girer hem.
[+] 5 üye human nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 11:41)Cpt.MacMillan : Tavsiye istemiyorum facebook ta kullanmiyorum tavsiye isticek kadar dusmedim neyin ne oldugunu biliyorum cok sukur
Ben sadece yardımcı olmak istedim, Facebook orada absürt bir örnekti sadece.

Neyse, kime laf anlatıyorum ben.
(03-02-2017, 12:08)Cpt.MacMillan : O buldugun ilaclarla dunyani kurtarirsin anca islam sana bir sey kazandirir umarım böylelikle ahiretini ve imanini kurtarirsin
Ara
dinle bilimi karşılaştırırsanız insanlar da size aptal gözüyle bakar . zira siz inanan kesime aptal gözüyle bakmakta ısrar ediyorsunuz.. fakat kur'anın heryerinde bulunan ''görmez misiniz düşünmez misiniz , okuyun'' gibi ayetleri gözünüze sokarız. yine de siz kur'an bişey kazandırmaz . islam gerçek değildir , gerçek olan bilimdir fendir vs vs vs tırt cart curt gelip burada insanların inançlarını sorgular durursunuz.adı üstünde bu inançtır. kişinin ruh dünyası ile alakalıdır. kalple alakalıdır. siz bir maymundan veya bir tek hücreli canlıdan veyahutta her ne zıkkımdan evrildiğinizi düşünürseniz düşünün hiç umrumda dahi değil. zira ben buna inanmıyorum. beni zorla inandırmak için de tutup da dünyanın en çatrafilli deneylerini dahi getirip yapsanız buna inanacak değilim. zira bu bana göre aptalca. size göre bilimsel olsa da bana göre aptalca. varmı buna beni inandıracak birisi ? yok. sen benim dinime inanmıyor isen ben de senin bu teorine inanmıyorum canım kardeşim. yeter artık insanların dinini rahat bırakın. inanmıyor musunuz . umrumuzda değil ama bizi rahat bırakın . vallahi artık çok ağır konuşacağım.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
özellikle son kez bu forumu ve yöneticilerini uyarıyorum. bu üstte bazı kişilerin yaptığı olay trk ceza kanunu 216. maddeye göre de suçtur ve ben bundan rahatsızım. bu olay bu şekilde devam edecek ise bunun capslerini alıp bimere şikayet dilekçesi atacağım. derdinizi savcılara anlatmak zorunda kalacaksınız.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(03-02-2017, 15:12)jax61 : dinle bilimi karşılaştırırsanız insanlar da size aptal gözüyle bakar . zira siz inanan kesime aptal gözüyle bakmakta ısrar ediyorsunuz.. fakat kur'anın heryerinde bulunan ''görmez misiniz düşünmez misiniz , okuyun'' gibi ayetleri gözünüze sokarız. yine de siz kur'an bişey kazandırmaz . islam gerçek değildir , gerçek olan bilimdir fendir vs vs vs tırt cart curt gelip burada insanların inançlarını sorgular durursunuz.adı üstünde bu inançtır. kişinin ruh dünyası ile alakalıdır. kalple alakalıdır. siz bir maymundan veya bir tek hücreli canlıdan veyahutta her ne zıkkımdan evrildiğinizi düşünürseniz düşünün hiç umrumda dahi değil. zira ben buna inanmıyorum. beni zorla inandırmak için de tutup da dünyanın en çatrafilli deneylerini dahi getirip yapsanız buna inanacak değilim. zira bu bana göre aptalca. size göre bilimsel olsa da bana göre aptalca. varmı buna beni inandıracak birisi ? yok. sen benim dinime inanmıyor isen ben de senin aptlca bu teorine inanmıyorum canım kardeşim. yeter artık insanların dinini rahat bırakın. inanmıyor musunuz . umrumuzda değil ama bizi rahat bırakın . vallahi artık çok ağır konuşacağım.

(03-02-2017, 15:17)jax61 : özellikle son kez bu forumu ve yöneticilerini uyarıyorum. bu üstte bazı kişilerin yaptığı olay trk ceza kanunu 216. maddeye göre de suçtur ve ben bundan rahatsızım. bu olay bu şekilde devam edecek ise bunun capslerini alıp bimere şikayet dilekçesi atacağım. derdinizi savcılara anlatmak zorunda kalacaksınız.
Sen benim inandığım teoriye "aptalca" ve atama "zıkkım" dedin, bu biraz beni rahatsız etti.

Nereye başvuruyorduk ?

Verecek cevap bulamayınca şikayet etme merakı nedir ki ? Forum içerisinde arkadaşça tartışıyoruz, ben burada kimsenin bir başkasını aptal olarak gördüğünü düşünmüyorum. Şikayet ederek hiçbir yere varamayız, eğer iletini kaldırırsan bende bu iletiyi kaldıracağım.
Ara
(03-02-2017, 15:12)jax61 : dinle bilimi karşılaştırırsanız insanlar da size aptal gözüyle bakar . zira siz inanan kesime aptal gözüyle bakmakta ısrar ediyorsunuz.. fakat kur'anın heryerinde bulunan ''görmez misiniz düşünmez misiniz , okuyun'' gibi ayetleri gözünüze sokarız. yine de siz kur'an bişey kazandırmaz . islam gerçek değildir , gerçek olan bilimdir fendir vs vs vs tırt cart curt gelip burada insanların inançlarını sorgular durursunuz.adı üstünde bu inançtır. kişinin ruh dünyası ile alakalıdır. kalple alakalıdır. siz bir maymundan veya bir tek hücreli canlıdan veyahutta her ne zıkkımdan evrildiğinizi düşünürseniz düşünün hiç umrumda dahi değil. zira ben buna inanmıyorum. beni zorla inandırmak için de tutup da dünyanın en çatrafilli deneylerini dahi getirip yapsanız buna inanacak değilim. zira bu bana göre aptalca. size göre bilimsel olsa da bana göre aptalca. varmı buna beni inandıracak birisi ? yok. sen benim dinime inanmıyor isen ben de senin aptlca bu teorine inanmıyorum canım kardeşim. yeter artık insanların dinini rahat bırakın. inanmıyor musunuz . umrumuzda değil ama bizi rahat bırakın . vallahi artık çok ağır konuşacağım.

Sen oyle diyorsun da cogu islami cemaatler bilimi kafirlik ilan ediyor. Cubbeli Ahmet Hoca mesela Ibn i Sina'ya bilimle ugrastigi icin kafir dedi, Suleymancilar Cemaati yurtlarindaki univ ogrencilerine bu kitaplari okuma Kur'an oku hafiz ol diye baski yapar. Dinlerin bize fayda saglamadigini soylemek de suc degil ayrica oyle sacma sapan bir suc olabilir mi? Kimse islama inanmak zorunda degil. Bu ulkede gayrimuslim oldugu icin 30 kisiyi yakanlar ceza almadi da islamin bize yarari yok diyen insan mi ceza alacak.

Muslumanlar bilime karsi tavirlarini degistirsinler eyvallah diyelim basimizin ustunde yerleri var, yoksa cikip yok ibni sina bilimle ugrastigi icin kafirdir tarzi aciklamalarla bir yere varamazlar.
[+] 1 üye gardyans nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-02-2017, 15:12)jax61 : dünyanın en çatrafilli deneylerini dahi getirip yapsanız buna inanacak değilim. zira bu bana göre aptalca. size göre bilimsel olsa da bana göre aptalca. varmı buna beni inandıracak birisi ? yok.

Hocam o zaman tartışma konusunda işin ne ?
[+] 5 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.