Ck3'de Bug mı Exploit mi Anlayamadığım Garip Bir Durum
Selamlar.

Oyunu oynarken ilginç bir şey fark ettim. Bizim karakterin kanından gelen insanları bizim hanemizden olsun ya da olmasın istediğimiz kişiyle evlendirmek mümkün. Mesela kızınızı Fransa kralıyla evlendirdiniz nur topu gibi bir prens torununuz oldu. Herhangibir karaktere tıklayıp evlilik düzenle dediğinizde listeye başka aileden olan torunlar da geliyor ve istediğiniz gibi evlendirebiliyorsunuz. Evet bu yolla az torunumun başına sidikli kuzenlerini matrianel olarak salmadım. Ama gene de içimde bir şeyler yanlış olmalı hissi var :D. Aynı konu Ck2'de de vardı ama orada sadece kendi ülkenizdeki vassallarınızla sınırlıydı. Ama bunda... Böyle böyle hiç savaşmadan sadece evlilik programı yürütüyor gibi her ülkenin başına kendi koca kafalı ailemizi geçirebiliriz.

Her neyse, nereye varmaya çalışıyorum? Bu sizce de biraz fazla kolay olmamış mı? Hani acaba bir ayarı mı yanlış yaptım yoksa bir bug mu var ya da gerçekten durum böyle ama bazı dezavantajları mı var bunu öğrenmek istedim.
Ara
Önemli biri değilseniz veya evlendirmek istediğiniz kişi önemli biri değilse evliliği kabul etmeleri zorlaşacaktır. Yeterince önemli biriyseniz ise sizden düşük seviyelerdekilerle evlilik kurarak kendi prestijinizi olumsuz yönde etkilemiş olursunuz.
Ara
(07-03-2021, 17:48)elefsar : Önemli biri değilseniz veya evlendirmek istediğiniz kişi önemli biri değilse evliliği kabul etmeleri zorlaşacaktır. Yeterince önemli biriyseniz ise sizden düşük seviyelerdekilerle evlilik kurarak kendi prestijinizi olumsuz yönde etkilemiş olursunuz

Demek istediğimi anlatamadım galiba. Direkt yaşadığım şey üzerinden gideceğim.

Ben Wessex kralıyım. Düklük seviyesinde. Aile ise uyduruk kendim yaptığım bir aile. Ben kızımı fransa kralıyla evlendirdim çocuğu oldu. Sonra kendi torunumu yani Fransa kralının en büyük oğlunu ve varisini Korolenj hanedanına mensup torunumu, kendi hanemden gelen diğer kız torunumla matrianel evlendirdim. Hani evlilik teklifini direkt normal yollarla damadım olan krala yaparsam kabul etmiyor tabi. Ama kendi karakterim üstüne gelip evlilik düzenleye basarsam eğer listede Korolenj hanedanından olan torunum da çıkıyor. Bu yolla sadece evlilik yoluyla kendi hanem Fransanın başına geçti.
Ara
Doğal bir durum değil yarın kendi oyunumda deneyeceğim. Böyle bir hata varsa düzeltilmesi gerekiyor.
Ara
Bunun oyunu açmadan önce açılan ayarlardan birisiyle bir alakası olması lazımdı. Oyun öncesi ayarlardan birisinde hanedan liderinin yetkileri genişletiliyordu diye hatırlıyorum.
Ara
Varsayılan ayarlarda İngiltere prensi ile kızımı evlendirip doğan ilk erkek çocukla kendi kızım arasında anasoylu evlilik yapabiliyorum. Herhangi bir aksilik olmazsa bu yolla ingiltere tahtına geçmem de mümkün. Muhtemelen aşağıdaki oyun ayarı ile alakalı ama varsayılan oyun ayarının böyle olması doğru değil. Torunum yakın aile üyesi sayıldığı için bunu yapabiliyorum muhtemelen.

unknown.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.