Sürekli Saldırı Yiyorum
Selam arkadaşlar. Osmanlı ile dünyada açık ara 1 numarayım. Agresif genişleme sıfır ama durmadan büyük devletler savaş açıyor. Farklı zamanlarda açsalar bir şekilde saldırıyı savabiliyorum. Ancak 3 büyük devlet ve yanında bir sürü devletle savaş açıyorlar. Teslim olmaktan başka şansım kalmıyor. Bununla ilgili engin bilgilerinize başvurarak en azından daha az saldırı yemek veya saldırıdan en az zararla kurtulmak mümkün müdür? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Ara
Basit

Büyük devletleri isvan vb ile parçala
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Sana saldırabilecek ülkelerin rivallarını müttefik al.
Ara
Estatelerden manpower veren olayı al, Quantity al, Goverment reformlardan manpower al yanına bir tane Ofansif idea çektin mi kimse savaş açamaz.
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(07-04-2021, 14:01)alisesen : Selam arkadaşlar. Osmanlı ile dünyada açık ara 1 numarayım. Agresif genişleme sıfır ama durmadan büyük devletler savaş açıyor. Farklı zamanlarda açsalar bir şekilde saldırıyı savabiliyorum. Ancak 3 büyük devlet ve yanında bir sürü devletle savaş açıyorlar. Teslim olmaktan başka şansım kalmıyor. Bununla ilgili engin bilgilerinize başvurarak en azından daha az saldırı yemek veya saldırıdan en az zararla kurtulmak mümkün müdür? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Ai savaş açmadan önce hesaplama yapıyor öyle savaş açıyor. Hiç bir müttefikin yoksa ai seni sadece kendi ordunu düşünerek hesapladığı için kendi müttefikleri ile birlikte seninle eşit güçte olabiliyor. Bu durumda savaş açmaları normal, savaş sırasında ordu gücün düşünce de başka devletlerde sana saldırarak iyice zor bir duruma sokuyorlar seni bu durumda neler yapabilirsin. Öncelikle Doğudan ve batıdan aynı anda savaş gelmemesi için ateşkeslerini ona göre ayarlamalısın. Aynı anda 2 tarafa saldırınca ateşkesler aynı anda biter bu durumda zorluklarla karşılaşabilirsin. En nacizane tavsiyem başka süper güçlerle dost olman bunun için ortak düşmanların olan devletleri belirle onlarla ilişki arttır. Osmanlı için Fransa Rusya Bohemia güçlü dostlardır. Bunları dost edinmen büyük ölcüde sana açılacak savaşları engeller. Aynı şekilde kendi ordunu yüksek tutmak için quantity ideasını ilk ideadan bitirmeni tavsiye ederim. Bu sayede yüzde 50 force limit bonusuyla birlikte ordunu güçlendirebilirsin. Ekstradan sürekli saldırıyorlarsa oynayışında bir sorun olabilir Çünkü ai genelde zayıf gördüğü zaman saldırır. Biraz rehberleri okumanı ve oyunu tam olarak öğrenene kadar kolayda oynamanı tavsiye ederim.
Ara
sürekli beyaz barış yap o devlete karşı bazen yapay zeka ateşkes bozupta saldırabiliyor öyle olursa art arda beyaz barış ypki ona koalisyon kurulsun ona
Ara
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Casusluk yapıp isyan v.s ile saldırıları şimdilik durdurdum.
Ara
Müttefik bulacaksın. Başka bir şey yok.

Casuslukla durdurmaya çalışmak da gereksiz bir eylem.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
(08-04-2021, 17:17)Defterdar : Müttefik bulacaksın. Başka bir şey yok.

Casuslukla durdurmaya çalışmak da gereksiz bir eylem.
Gereksiz?Ben tek topraklı devletle osmanlıyı sırf casusluk kullanarak param parça ettiğimi hatırlıyorum neresi gereksiz?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Öncelikle bir sakin ol.

Adam dünyanın en güçlü devleti. Genişlemek istediği yerde olmayan güçlü bir devletle ittifak olsa kurtulur.

Casuslukla uğraşmaya gerek yok. Şahsen hiç öyle bir şeyle uğraşmadım. Bir iki kere denemek için çıkartmıştım ama hiç 'Osmanlı'da 6 tane isyan çıkarayım da Osmanlı çöksün' demedim. Müttefik buldum. İşimi onlarla hallettim. Belki casuslukla da bu iş yapılıyordur,ama ben sağlam müttefikler edinmeyi tercih ederim.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.